Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Jarosław
Dyrektor szpitala zrezygnował z posady. Wcześniej łączył szefowanie placówce z funkcją wicewójta
Sławomir Porada złożył pod koniec ubiegłego tygodnia rezygnację z funkcji dyrektora Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Ze szpitalem pożegna się 17 lipca. Rezygnacja zbiegła się z przygotowywaniem przez nas informacji o łączeniu posady szefa szpitala z funkcją wicewójta w podrzeszowskiej gminie.
fot. Roman Kijanka
S. Porada przestaje od następnego piątku kierować szpitalem. Będzie już tylko zastępcą wójta w Trzebownisku.

Sprawa łączenia dwóch odpowiedzialnych funkcji bulwersowała mieszkańców. Tym bardziej że sytuacja w szpitalu jest zła i dalej się pogarsza. – Prawa nie łamie, ale z etycznego punktu widzenia to skandal. Szpital w głębokim kryzysie. Z dnia na dzień coraz gorzej. By temu zaradzić, dyrektor powinien poświęcać mu każdą chwilę, a nasz szef ma czas na wójtowanie – mówił poruszony mężczyzna związany z miejscowym szpitalem. – Jakby coś takiego zrobił w prywatnych firmach, wywaliliby go z obu. Tu może, bo (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
19 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 195.47.201.30 08.07.2015

Od Pisowska obłuda - Redaktorze Kijanka nie bądż Pan obłudnikiem i poinformuj czytelników jaka jest faktyczna przyczyna odejścia dobrego menadżera ze Szpitala.

user
pracownik 178.43.116.69 14:49:14 08-07-2015

ponad 10 milionow zadłuzenia 

user
pracownik COM 178.43.72.246 08.07.2015

Pan Kijanka pracował w szpitalu na zlecenie za poprzedniego dyrektora, ten go wykopał teraz teraz on kopie jego, Jarosławianie wiedzą jaka jest prawda! także takie teksty to psu na buty!!

user
pracownik 178.43.116.69 14:49:52 08-07-2015
pracownik czego? COM, chyba peselu
user
jan 185.25.120.249 08:24:47 09-07-2015

to już teraz wszystko jasne czego kijanka szkalował kiedyś konkurencyjny CRM jak się jest na zleceniu szpitala to tak trzeba. A gdzie pana etyka i niezależność panie kijanka tak dzisiaj w jarosławiu wyglądają niezależne media brawo, ciekawe czy pisząc w zyciu jest pan również na czyimś zleceniu, tylko kogo teraz starosty, burmistrza,??

user
j 176.110.147.44 08.07.2015

Kijanka to sumienny Gość

a że gdzieś pracował to dobrze

mój daleki sąsiad nie pracuje

tylko pije

user
j 176.110.147.44 08.07.2015
a mówiłem szpital parafialny

i będzie po długu
ratusz i starostwo zapłaci
user
kasander 31.183.226.249 08.07.2015

Nie znam gościa ale albo się jest dyrektorem szpitala niemającym - ze względu na nawał roboty - czasu na podrapanie się w  podbródek.
Albo jest się wicewójtem niemającym czasu na cokolwiek z uwagi na pilnowanie rozwoju gminy.
A gdyby tak jeszcze zasiadał w czterech radach nadzorczych, był radnym i ordynatorem oddziału (jak to jeden doktór-omnibus z Przemyśla robi) i kilka innych fuch pełnił, to co wtedy? - też byłby cacy?
Pazerność na szmal przysłania ludziom rozum i tyle!
Tym samym sam się dyskwalifikuje.

user
mieszkaniec 213.158.219.243 08.07.2015

Jeśli pracuje się na kilku etatach to któraś praca nie jest dobrze wykonywana. Zarządzanie szpitalem wymaga wiedzy. Czy w takim samym zakresie wymagana jest wiedza na stanowisku wicewójta? Wątpię. Moim zdaniem różnica jest ogromna.  Człowiek wybrał bezpieczną pracę w gminie. Dlaczego nie zrezygnował wcześniej?

user
gla 195.238.169.29 08.07.2015
a starosta udaje że nie chciał zmiany, Drogi panie zmiana nieweile przyniesie COM jezeli starosta ciage bedzie chcial miec swojego urzednika zamiast niezaleznego dyrektora. wiem co strosta wyprawial z poradą jak trkatowal dyrektora. Nie znam goscia ale widzialem co gosc wytrzymywal z tym starosta. zreszta caly Jarosław doskonale wie ze starostata wział odwet za swojego dyrektora. Panie Chrzan pamietamy!!!
user
pielegniarka 83.31.66.197 20:12:01 08-07-2015

gla ty z peselu!

user
Miron 194.41.12.3 23:32:47 08-07-2015

Pielęgniarka jak ni lubisz PSL u to zapisz się do PiS będzi Ci lepiej.

user
Gość 1 185.25.120.235 08.07.2015

Ciekawe co na to taki :sumienny" i milutki pan Batycki ?! Przecież to tamta władza takiego wybrała. O ile mieszkańcom wiadomo decydował o tym też pan Szkoła - wtedy wice i... teraz wice... I ta, której na szczęście już nie ma  pani Karwańska. To wszystko jest wredne - a ludzie cierpią... bo jak sie jest naprawde chorym to pomocy trzeba szukać poza Jarosławiem.

Na temat Kijanki to szkoda słów... "kryształ" jak się patrzy...

user
PSl 46.204.94.110 08.07.2015

Nasz człowiek, z psl-u może zbijać kasę nawet na kilku etatach a wam nic do tego. My zieloni trzymamy z konkurencyjnymi karetkami.

user
Bur._ak 31.183.226.249 22:42:35 08-07-2015

Niedługo wam się skończy.

Poza tym, prostytutki też biorą z "kilkudziesięciu nawet etatów" więc nie masz się czym chwalić ZSL-owcu.

user
pacjent 46.204.94.110 08.07.2015

Popieram p.Kijankę że ujawnił taki fakt. To nie przystoi ludziom na poziomie. Widać że niektórzy z klucza partyjnego mogą pozwalać sobie na więcej.  Jakie osiągnięcia miał p.Porada? 

user
pacjentka 185.25.120.246 16:27:52 23-07-2015

a popierasz taki fakt,ze za dyr. Bałaty p. Kijanka miał umowe i pisal o szpitalu, co chciał pan dyrektor???? jak nie znasz realiów, to nie wymądrzaj się...

user
i 176.110.147.44 12.07.2015

można Poradzie wybaczyć

gość ładnie ubrany

markowy garnitur krawat

koszula długi rękaw


nie to co w radzie miasta

bezguście totalne

i kask na czuprynie

garnitur bazarowy

user