Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Jarosław
Wójt ma przeprosić posła
Dzisiaj, 7 lipca br. przed Sądem Okręgowym w Przemyślu zapadł wyrok w sprawie, którą wójtowi gminy Wiązownica Marianowi Ryznarowi wytoczył poseł Mieczysław Golba (Solidarna Polska). Chodziło o ochronę dóbr osobistych i zapłatę na cele społeczne.
fot. zbiory własne
– To powinno być ostrzeżenie i rodzaj opamiętania dla pana wójta, aby przestał pomawiać ludzi bez jakiegokolwiek uzasadnienia swoich słów – uważa poseł Solidarnej Polski Mieczysław Golba.

Poseł Golba oddał wójta Ryznara do sądu za wydarzenia, które rozegrały się 17 listopada 2013 r. podczas zebrania wiejskiego w Szówsku. Wójt publicznie oskarżył posła, że ten nie chciał płacić podatku VAT za kupione działki.– To była kompletna bzdura, kolejna insynuacja pana wójta. Przede wszystkim ja nigdy tych działek nie kupiłem. Chciał mnie zdyskredytować w oczach mieszkańców – stwierdził M. Golba.
Sąd Okręgowy w Przemyślu przyznał rację posłowi i zarządził, że wójt Ryznar ma przeprosić M. Golbę na łamach prasy (na pierwszej stronie, m.in. w naszym tygodniku), podczas najbliższego spotkania wiejskiego w Szówsku, wpłacić 5 tys. zł na rzecz Caritasu i pokryć koszty sądowe rozpraw. Wyrok nie jest prawomocny.
Wójt gminy Wiązownica M. Ryznar odmówił jakiegokolwiek komentarza odnośnie wyroku, zwłaszcza – jak podkreślił – dla naszego tygodnika. Nie zdradził również, czy będzie wnosił apelację.
Poseł Solidarnej Polski Mieczysław Golba: – To powinno być ostrzeżenie i rodzaj opamiętania dla pana wójta, aby przestał pomawiać ludzi bez jakiegokolwiek uzasadnienia swoich słów. Nie tylko mnie, ale i innych. Mam nadzieję, że przeprosiny dotrą do jak największego kręgu mieszkańców.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Jarosławianka 185.25.120.235 08.07.2015

Poseł Golba nie jest moim idolem, ale dobrze się stało ! Brawo sąd w Przemyślu ! Wójt Ryznar to po prostu drań, dla którego słowo honoru nie istnieje - dowody mam  stuprocentowe. Chyba faktycznie warto z tym do sądu.

user
enter 89.188.192.4 08.07.2015

Sąd powinien się zająć sprawa fałszowania ksiąg wieczystych przez pana Ryznera.

user
Bodzio 31.128.9.14 08.07.2015

Brawo nareszcie ręka sprawiedliwości dopadła wójta.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium