Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl
Nakręć się na wolontariat
Nadszedł czas wakacji, a wraz z nim błogie lenistwo. Jednak nie wszyscy uczniowie będą leniuchować, część z nich postanowiła się zaangażować w wolontariat. – To daje ogromną satysfakcję! – mówią.
fot. Izabela Plęs
Karolina Wajda, Basia Dańczura i Edyta Bembenek twierdzą, że wolontariat to dobra okazja do zdobywania doświadczenia zawodowego.

– Często jesteśmy wolontariuszami na różnego rodzaju imprezach, ale nie tylko. Wstąpiliśmy do harcerstwa, więc naszym celem jest pomoc bliźnim i właśnie to robimy. Na pewno nie jest tak, że ktoś nas do tego zmusza. Zdecydowanie jest to ciekawa forma spędzenia czasu wolnego, a teraz, podczas wakacji, jest go całkiem sporo. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach, oprócz dobrego wykształcenia, liczy się również doświadczenie, my właśnie w taki sposób je zdobywamy. Poza tym, będąc wolontariuszami, bierzemy udział w różnych ciekawych wydarzeniach i to ma swoje plusy. Dla nas to ogromna satysfakcja, kiedy widzimy, że mogliśmy komuś pomóc. Wtedy człowiek ma poczucie, że jest komuś potrzebny. To strasznie miłe – komentują Karolina Wajda, Basia Dańczura i Edyta Bembenek z 5. Przemyskiej Drużyny Harcerskiej. 

fot. Izabela Plęs
Plakat wykonany przez gimnazjalistów z Wólki Pełkińskiej, który ma zachęcić do wolontariatu.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium