Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Ilu nauczycieli straci pracę?
Choć tzw. ruch kadrowy trwa praktycznie do końca sierpnia, już dzisiaj wiadomo, że wielu nauczycieli w naszym regionie straci pracę.
fot. ZNP Brzozów
– Problemy nauczycieli biorą się głównie z niżu demograficznego, likwidacji szkół, ale nie tylko. Także zmieniona podstawa programowa w szkołach ponadgimnazjalnych odbiła się na etatach – mówi prezes okręgu podkarpackiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Kłak.
Prezes okręgu podkarpackiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Stanisław Kłak poinformował kilka dni temu, że kolejna redukcja w oświacie dotknie prawie 3 tys. nauczycieli na Podkarpaciu. 459 pedagogów już dostało wypowiedzenia z pracy, ponad 2,5 tysiąca ma okrojone etaty, a 156 pedagogów przeszło na emeryturę lub tzw. świadczenia kompensacyjne. – Ograniczenia etatów i zmiany warunków zatrudnienia tylko w tym roku dotknęły aż 2 tysięcy 590 nauczycieli – wyliczył S. Kłak.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 04.07.2015

Co roku   ta sama " śpiewka" , niech się wreszcie skończą te gówniane czasy / rządy /   przeklętej PO, która to  doprowadziłą   Polskę do takiej  , a nie innej sytuacji . Jej pokłosiem  są wyjazdy za przysłowiowym chlebem , które skutkują m.in. spadkiem urodzin ,  a to z kolei jest świetną wymówką do redukcji  kadry nauczycielskiej  . Zapewne chodzi o  zmniejszenie dostepu polskich dzieci do  ogólnie rozumianej oświaty , a co za tym idzie , obniżenia świadomości  narodowej  , do  wyzbycia się jakichkolwiek  potrzeb   intelektualnych .  Po prostu , bycia  i życia w ciemnocie.I trzeba przyznać ,że to się liberalno - masońskiemu tzw. polskiemu rządowi  doskonale udaje.Ale , ale to już tylko  3 / trzy / miesiące.

user
JAN 83.31.66.209 04.07.2015

A CO BEDZIE ZA 3 (TRZY )MIESIACE????? MIOD ORZESZKI I  WINO????

user
mpaproc 114.4.77.130 15.09.2015
Proste jest spadek urodzin dzieci to i mniesze zapotrzebowanie nauczycieli w szkołach ale z drugiej strony możemy zaobserwować nowa moda na korepetycje. Dlatego bezrobocie wśród nauczycieli nie będzie tak duże jak to statystyki przedstawiają, ile jest oferty pracy dla nauczycieli języków obcych w tym język hiszpański Łodz lub inne miasta w Preply http://preply.com/pl/lodz/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-hiszpańskiego
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium