Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl, Reczpol, Krzywcza, Cisowa, Korytniki
Czytelnik: – Motocykliści sieją postrach. To egoiści
– Współcześni motocykliści to egoiści, mający za nic innych użytkowników dróg oraz całą populację naszego kraju. Sieją postrach wśród kierowców, rowerzystów i pieszych, przekraczając nawet trzykrotnie limity prędkości, pędząc przez główny most w Przemyślu, ulice 3 Maja czy Jagiellońską na jednym kole. Zakłócają przy tym naturalne odgłosy miasta, wsi, lasów i pól uprawnych – skarży się czytelnik.
fot. zbiory własne

Zarzuty pod adresem policji

Mieszkańcy Przemyśla oraz okolic nie są zadowoleni z działań policji, uważają, iż niewystarczająco ściga ona motocyklistów piratów drogowych. – Przemyska policja wydaje się nie dostrzegać problemu – skarży się kolejna osoba. – O ile interesuje ich prędkość motocyklistów, o tyle hałas już nie. Z własnej inicjatywy nie reagują na dudnienie przeszywające powietrze i jęk sportowych ścigaczy. Czyżby szeregi przemyskich funkcjonariuszy zasilali ludzie z wadą słuchu? 

W Przemyślu brak sonometru (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Anonim 95.49.141.233 02.07.2015

To nie wada słuchu tylko to ze połowa funkcjonariuszów z Przemyśla w czasie wolnym od służby porusza się na motocyklach i sami łamią przepisy ruchu drogowego.. A drogówce jest kilku asów którzy w pracy są służbistami a po pracy   zachowują się jak osiemnastolatkowie którzy dostali pierwszy raz auto lub motocykl. Im wolno czego ???????

user
dawca nerek xD 83.15.191.210 02.07.2015
nie żeby mnie ten artykuł obszedł, uraził, wzruszył, rozczarował lub wywołał emocje.... ale
"Współcześni motocykliści to egoiści..." Ile jeszcze trzeba czekać aby autorzy, dziennikarze czy inne dzieci które piszą artykuły do ŻP byli choć troszkę rzetelni . Przecież nie spotkałem się z tym aby pisać o wszystkich kierowcach samochodów, że "mający za nic innych użytkowników dróg" dlaczego patrząc na kierowcę samochodu potraficie wydzielić... kierowca niedzielny, małolat, kierowca BMW, kobieta... macie tyle określeń na grupy zachowań kierowców samochodów. A jak widzicie motocykl to tylko jedno wam przychodzi do głowy "motocyklista" i wszyscy do jednego worka.

Szanowny autorze tego czegoś... jeżeli nie wiesz to się zapytaj to nie boli... wiesz czym się różni np. cross od enduro ? czym szutr od turystyka lub asfaltu ? Wiesz co to plastik co to szlifierka, a co to globtroter ? Czy wiesz, że wyróżniamy wiele grup motocyklowych ? Wykazujesz się IGNORANCJĄ pisząc na temat, o którym nie masz pojęcia. Zapytaj się następnym razem. Pomyśl jesteś "dziennikarzem" i pisał byś z głowy nt. np. chirurgii  lub żeby było prościej znaczków pocztowych... pomyśl jaki uśmiech na twarzy lub nawet śmiech wzbudziłbyś wśród grup osób, które znają się w temacie, a o którym piszesz bzdury... pozdrawiam :)
user
cookie 31.61.136.165 14:12:03 02-07-2015

kolego czytaj ze zrozumieniem,przecież to ludzie z kilku wsi narzekają iw tytule są słowa cytatu czyjejś wypowiedzi. dziennikarz nie musi się znać ma motocyklach, aby pisać, ze jednej kobiecie z drugim chłopem przeszkadza hasła silnika

user
user dawca nerek xD 83.15.191.210 15:05:56 02-07-2015

Cytat w mediach, szczególnie w tak niszowym piśmie  jest używany jako nośnik myśli autora np. "jesteś głupi" - skarży się internauta.

Autor podchwycił temat złapał szablon i znalazł ludzi pod szablon, dlatego to jest ignorancja. Jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to czy ja napisałem, że nie może pisać na temat na którym się nie zna... napisałem "Zapytaj się następnym razem." a to spora różnica. Tekst jest szablonowy... jak wrzutka na pudelku.

user
przemyślanin 31.183.242.251 23:47:51 02-07-2015

A jednak ubodło pana "dawcę nerek", to co dziennikarka zacytowała i co powszechnie o was sądzą ludzie. Nikogo nie obchodzi tak naprawdę terminologia jaką się posługujecie w swoim półświatku na określenie poszczególnych typów motocykli. Dosiadasz pojazdu z silnikiem 125ccm lub więcej, pojazd ten ma dwa koła i jesteś dla nas- większości motocyklistą. A prawda jest taka, że od dwóch, trzech lat jesteście w  większości przypadków bardzo uciążliwi dla reszty populacji, macie za nic przepisy ruchu drogowego (prędkość, hałas). Dużo jeżdżę po przemyskich ulicach i podprzemyskich drogach i śmiało mogę napisać, że tych motocyklistów, którzy nie są uciążliwi, to może z 10, no może 20% będzie. Reszcie należy się tępienie za pomocą mandatów i odbierania dowodów rejestracyjnych. I tak też mam nadzieję, że się zacznie dziać, bo inaczej Pan komisarz Robert Marszałek będzie musiał się tłumaczyć przed Telewizją Rzeszów za brak działań ze strony swoich podwładnych.

user
dawca nerek xD 83.15.191.210 03.07.2015

przemyślanin jak rozumiem - skoro wszystkich wrzucasz do jednego worka to Ja z Tobą też mogę rozmawiać na poziomie, że jesteś potencjalnym pijanym kierowcą BMW ? Także powinni Ci zabrać prawo jazdy, bo tacy jak ty pijani kierowcy są wielkim zagrożeniem dla rowerzystów ! motocyklistów (70% wypadków z winy niedouczonych kierowców samochodów takich jak ty) a także dla dzieci na skuterach wracających ze szkoły do domu. Za nim będziesz szukał u innych spójrz na siebie jak jeździsz... Skoro tak łatwo wrzucasz wszystkich do jednego worka to zrozum, że jeśli jesteś siwy tzn. że nie potrafisz jeździć, bo jesteś za to za stary i na pewno potrącisz rowerzystę na przejeździe dla rowerów, o których istnieniu nawet nie wiesz, bo okładkę kodeksu oglądałeś ostatni raz 1975 roku jak robiłeś prawo jazdy na nysie.

Jaki z tego morał ? wpisujesz się w szablon zwykłego szaraka Polaka Cebulaka, którego ignorancja jest na tyle wysoka i zacofana, że cytując Ciebie samego "Nikogo nie obchodzi tak naprawdę terminologia".

user
nie przemyślanin 83.142.184.54 14:36:57 03-07-2015

jak to łatwo pisać i obrażać innych anonimowo

user
wiesniak 5.172.247.214 03.07.2015

Wlasnie przejechalo przed chwila trzech takich popaprancow na szlifierkach przez Wapowce, i dalej w strone Dynowa. Slychac bylo prostakow juz chyba z granicy Przemysla z Ostrowem. Wszyscy trzej powinni za to dostac mandaty i stracic dowody rejestracyjne.

user
a tak z doskoku 213.25.24.108 03.07.2015

Gdy słyszę jadący motor , to jest z reguły: głośno i  robi się niebezpiecznie. Zapewne , jak ktoś tu napisał, nie wszystkich do jednego worka trzeba, nie szablonowo..., zgadzam się, ale z moich obserwacji wynika, że tych kulturalnie jeżdżących, tych uważnie, bezpiecznie- jest mniej niż tych drugich, o których artykuł traktuje. W mojej opinii- policja w naszym mieście jest głucha na ten problem.

user
przesiedleniec 5.172.247.236 04.07.2015

Niestety opisana patologia nie dotyczy jedynie wsiowych glabów. Tzw. elita spoleczeñstwa tez potrafi krwi napsuc otoczeniu. Nigdy nie zapomnè ryku czopera znanego w miescie dentysty £apiñskiego. Na szczescie juz nie mieszkam od trzech lat przy Wégierskiej wiec mam to juz za sobà.


user
AnalizaCiuli 95.116.243.140 04.07.2015

Zakompleksiony wieśniak jak się dorwie do kasy to sobie kupi motocykl. Najlepiej taki który dużo kosztuje i robi dużo hałasu. Po to żeby wszyscy zwracali uwagę na cwaniaka. Ludzie zwracają uwagę tylko i wyłącznie na hałas i raczej nigdy na ten motor i nie na zakompleksionego wieśniaka. Reakcja ludzi jest taka: "co to za wariat"?! Natomiast zakompleksiony mieszczuch kupuje sobie na ten przykład psa z rasy agresywnej i się prowadza po mieście strasząc ludzi na chodnikach. Nie boja się siunka to przynajmniej przed kundlem telepią portkami. Różna kasa różny szpan ale kompleksy podobne;)

user
rt 83.31.184.242 04.07.2015

Dzikusy we Włoszech, Francji, Hiszpanii i wielu innych krajach nikomu nie przeszkadzają motocykle, tylko w Polsce jest wielki problem. Sezon motocyklowy tak naprawdę trwa kilkanaście tygodni i wielkim problemem w tym kraju obok barszczu Sosnowskiego są motocykle.  Wiecie dlaczego większość motocyklistów zakłada głośniejsze (co wcale nie oznacza, że niezgodne z prawem) wydechy? Dla własnego bezpieczeństwa. Tak, tak dla własnego bezpieczeństwa. Większość kierowców samochodów nie patrzy w lusterka przy wyprzedzaniu, zmianach pasów, wyjeżdżaniu z podporządkowanej drogi. Jeżeli motocykl ma głośny wydech jest szansa, że jak nie patrzy to przynajmniej usłyszy i nie zajedzie drogi. O notorycznym wymuszaniu pierwszeństwa przejazdu przez kierowców samochodów na wszelakich jednośladach nie będę wspominał. Myślę, że policjanci pełniący patrole na motocyklach potwierdzą moje słowa. Może wyjściem z sytuacji jest zwiększenie patroli motocyklowych i spojrzenie  na tą niezadowoloną część mieszkańców, jak zachowują się wobec kierujących jednośladami?

user
x 31.183.212.169 22:06:11 05-07-2015

Spróbuj wjechać za Odrę lub na południe z niespełniającym norm tłumikiem, to wrócisz na lawecie. A w Polsce znakomita większość lata z takimi właśnie rurami.

user
AnalizaCiuli 95.116.207.86 06.07.2015

Chcieć a móc to dwa pojęcia które dzieli przepastna czeluść. Wielka mała polska to dziki kraj gdzie nie do końca jeżeli w ogóle obowiązują przepisy drogowe, budowlane i jako takie prawne wszelkiego pokroju, rodzaju i typu. Masz kasę to cię mogą cmoknąć i naskoczyć. Przecież  to widać wszędzie i na każdym kroku. Natomiast w cywilizowanym świecie już nie jest tak hop, siup

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania