Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przeworsk, Tryńcza
Niezwyczajnie podczas sesji zwyczajnej [ZDJĘCIA]
Podczas VII zwyczajnej sesji Rady Gminy Tryńcza najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum otrzymali stypendia za wyniki w nauce. W sumie nagrodzono 130 osób.
fot. Barbara Chmura
Uczniowie otrzymali stypendia za wyniki w nauce w II semestrze.

Ze szkół podstawowych stypendia otrzymało 72 uczniów: 13 z Tryńczy, 37 z Gniewczyny Łańcuckiej, 7 z Gorzyc, 11 z Ubieszyna i 4 z Jagiełły. Nagrodzonych gimnazjalistów było 58 (18 z Tryńczy, 31 z Gniewczyny Łańcuckiej i 9 z Gorzyc). Łącznie na stypendia przyznano kwotę 13 260 zł. Pamiątkowe dyplomy wręczyli uczniom (...)

Podczas sesji zostali również uhonorowani laureaci konkursów plastycznych, tj. Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży oraz konkursu Sacrum w Literaturze i Sztuce. W obydwu konkursach nagrody główne otrzymali uczniowie ZS w Gniewczynie Łańcuckiej, prowadzeni przez nauczyciela Marka Kozaka: Aleksandra Kubrak, Wiktoria Majkut, Alicja Rachfał, Martyna Michalik i Karolina Janusz. Za zasilanie szeregów Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tryńczy nagrodzono także  młodych muzyków: Michała Olearkę, Karola Jędrucha, Grzegorza Jędrucha, Małgorzatę Myłek, Tomasza Wojtasa oraz Patryka Drzystka.

W sesji, która odbyła się 24 czerwca, wzięli również udział wójt gminy Józefów nad Wisłą Grzegorz Kapica oraz przewodniczący rady gminy Adam Rędzia. Ich obecność związana była z podjęciem przez radę gminy Tryńcza uchwały o nawiązaniu współpracy pomiędzy gminami, czego rezultatem było uroczyste podpisanie przez wójtów umowy partnerskiej. Zgromadzeni mogli skosztować jabłek przywiezionych znad Wisły, z których słynie gmina.        

Poza niezwyczajnymi punktami sesji, najważniejszym było udzielenie wójtowi absolutorium za 2014 r. Radni zatwierdzili budżet jednogłośnie.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium