Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Jarosław
Skandal w szkole. Dyrektor zlecała sobie pracę za 135 tys. zł
151 tys. zł w ubiegłym roku. Rok wcześniej 170 tys. Tyle zarobiła Dorota Kaleta, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Dobiegającą do 100 tys. zł rocznie dyrektorską gażę wsparła kasą za zlecane samej sobie dodatkowe zajęcia. Tylko w ciągu dwóch lat dyrektor wzięła około 135 tys. zł pensji specjalnej.
fot. Roman Kijanka
Dorota Kaleta nie widzi w swoim postępowaniu nic złego. Uważa, że nie złamała prawa, a nawet zasad nauczycielskiej etyki. Część pracowników szkoły jest wzburzona, a placówce przygląda się starostwo.

Sposób na bajońskie zarobki

W zakresie zadań CKZiU jest m.in. prowadzenie kursów na zlecenie różnych instytucji, w tym urzędu pracy. Organizacja i nadzór na nimi należą do obowiązków dyrektora placówki. Szefowa szkoły zadbała o jak najlepszą obsadę na 32 kursach organizowanych w latach 2013 i 2014 i kierownikiem każdego z nich zrobiła samą siebie. Dodatkowo w wielu przypadkach sama je prowadziła. Okazała się specjalistką w zakresie sprzedaży, prac budowlanych, BHP, marketingu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
35 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Maria 80.50.125.86 01.07.2015

Skoro do zadań kierowanej przez nią placówki należało organizowanie szkoleń, za które ktoś płacił to o co się rozchodzi ?

Pewnie gdyby zleciła to któremuś nauczycielowi to zostałaby posądzona o łapówkarstwo, kolesiostwo a gdyby wykładowcą był mężczyzną to o romans lub wykorzystywanie seksualne podwładnych.
Chory kraj ...


user
Drogowskaz 31.183.210.150 01.07.2015

ROZCHODZĄ się drogi i nogi!

user
obserwator 178.43.42.113 01.07.2015

Przecież to jest ewidentna prowokacja starosty żeby zlikwidować tą  szkołę bo komuś przeszkadza w prowadzeniu interesu.

user
P.K 83.6.237.126 01.07.2015

Nasuwa się pytanie , czy ta Pani ma kwalifikacje do prowadzenia wyżej wymienionych szkoleń np. BHP ?


Jeśli ma wymagane kwalifikacje to nie ma nic złego w tym.

user
gość 212.106.30.112 15:38:47 05-07-2015

Oj głupi głupi i nic nie wie

user
samorządowiec 185.25.120.235 01.07.2015

Tak to można pożyć ! W historii BIP-u są taż fajne informacje, jak to były naczelnik wydziału oświaty i pani pracująca w tym wydziale też składali ofertę na obsługę pewnego projektu - no i oczywiście wygrali. Jak to możliwe; projekt dotyczy szkół prowadzonych przez powiat i - ten sam powiat wybiera ofertę swoich pracowników.  Nie ma dwóch zdań, że pomagała w tym wtedy pani etatowy członek zarządu - jak miło, że wreszcie nie widać jej na oficjalnych imprezach (i w urzędzie). Granda. Może wreszcie obecny starosta i obecny naczelnik wydziału oświaty zrobią z tym porządek. Nauczyciel / dyrektor - jak widać nieźle zarabiający na takie sprawy się porywa - wstyd ! A tu jeszcze uśmiech na twarzy pani dyrektor szkoły... gdzie honor ?!  Jak chciała dorabiać to  bardzo proszę w innej branży - poza szkolnictwem !

user
kolo 89.188.222.136 07:39:16 03-07-2015

samorządowiec, ćwoku jeden, to może  szewc będzie dorabiał w innej branży, np.jako glazurnik i odwrotnie?

user
Acb 88.220.122.46 11:58:34 04-08-2015
Uśmiech jest bo nasze media sa kierowane odgornie i nawet nie chciało im się zrobić zdjęcia na potrzeby artykułu tylko pobrali to ze str internetowej szkoły. Widać jak się przykładają do swojej pracy. Tańczą tak jak władze im zagrają. Zresztą co to za skandal?  Wszystko było legalne przecież skoro trwa to tyle lat to władze dokładnie wiedziały za co dyrektor dostaje kasę i mało tego niedawno jeszcze wręczyli jej nagrodę za przedsiębiorczość a teraz mówią że jest "be".  To może Wy się w końcu zdecydujcie bo moim zdaniem to wszystko jest śmieszne. Ktoś się darował do władzy i niszczy ludzi jednego po drugim. potem przyjdzie inny i znowu będzie robił co innego w zależności na co ma ochotę bo nikt nie pilnuje tych na górze, robią co im się podoba w danej chwili. 
user
se7en 84.49.100.10 01.07.2015

Zastanawiam się która grupa zawodowa, kler czy nauczycielstwo, ma większy wkład w degradację umysłową swoich słuchaczy  

user
klara 83.31.129.235 13:56:24 03-07-2015

ręka rekę myje, nic się nie dzieje przez przypadek........

user
postronny 31.183.55.31 01.07.2015

Ta Pani jest Dyrektorką tej placówki przeszło 10 lat i w czasie, gdy piastowała ten urząd, placówka ta bardzo się rozwinęła. Może nie warto oceniać przez pryzmat jednego artykułu. Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień !

user
vales 31.183.242.38 14:22:12 02-07-2015
już oberwałeś tym kamieniem
user
Witia 46.174.214.202 01.07.2015

Skąd my znamy ten styl wypowiedzi??? To czysto powiedzenia pewnej naczelnik.

user
Bolo 178.43.53.169 02.07.2015

Chrzan powołał nową naczelniczkę i ta zaczyna się mścić na ludziach.

user
do postronnego 185.25.120.47 02.07.2015

Ale za to, że rozwijała placówkę chyba dostawała pobory - więc o co chodzi. Skoro zgodziła się być dyrektorką to chyba wiedziała, że będzie musiała pracować. Poborów też nie negowała skoro... były dobre przez 10 lat i nie zrezygnowała z pracy.  Jak nie pasowało to przecież są inni nauczyciele chętni do pracy. Mimo wszystko wstyd i granda !

user
Lolo 95.48.74.122 02.07.2015

Do Bolo- I na nią przyjdzie kres,

user
vales 31.183.242.38 02.07.2015

kolejna kombinatorka jak tu dorobić  i nie dziwić się że nacz kraj jest chory , obskubywany z każdej strony ? teraz dał bym jej rok pracy za darmo i huj jebani oszuści i kombinatorzy 


user
chwdp 77.254.228.42 02.07.2015

chodzilem tam do szkola ta baba jest popier*** uczyła mnie przedsiebiorczosci 

user
kolo 89.188.222.136 07:46:02 03-07-2015
a może to ty jesteś debil nie przyswajający wiedzy, po epitetach widać że do przedsiębiorczości ci daleko!
user
patologia 94.11.235.107 02.07.2015

ciekawe jak to wszystko sie ma do godzin pracy? czy przypadkiem nie wychodzi ze panipracowala np. 25 godzin na dobe? i miala placone raz jako dyrektor a dwa z projektu za ten sam czas?


user
pdwhc 77.254.228.42 02.07.2015

trzymajcie sie adala od tej szkoly utrudniaja zycie na karzdym kroku

user
Abc 31.128.9.13 02.07.2015
Świetna nauczycielka, najmilej ją wspominam ze szkoły średniej!!! Szczera i konkretna az do bólu!!!
user
uczen 176.110.153.111 23:14:52 02-07-2015

dokladam sie to odpowiedzi na prawde swietnia nauczycielka wymagala sporo z zakresu przedsiebioroczci i handlu ale tez wprowadzala na lekcjach mily i wesoly klimat wynikiem tego byly dobre oceny na swiadectwie; )

user
NORMAL 79.187.195.238 03.07.2015

NA BOGA LUDZIE CZYTAJCIE TO !!!!!!!!

TA PANI TO COS CIEKAWEGO ZNA SIE NA WSZYSTKIM SZOK BUDUJE MOSTYPIECZE CHLEBY CHODZ Z WYKSZTALCENIA JEST NAUCZYCIELEM ekonomii to właśnie jest polska proszę nie pisać głupot

uratowano ja i cku kosztem szkoły w Pawłosiowie a władza dała jej nagrodę w postaci kursów jedna pani chlubiła ja strasznie nie ma jej ju o co za zdziwienie dostała to chyba z wygląd to co pan naczelnik stary nie wiedział jak się dzieje tam to za co on brał pieniążki zniszczono Pawłosiów dana nauczycielom z Pawłosiowa ochłapy i co pani k  obiecała ze po rozwiązaniu szkoły oj zapomniałbym i pan starosta były za nauczyciele z Pawłosiowa nie stracą godzin na rzecz nauczycieli z cku i co musi się wyspowiadać z kłamstwa pani Dorota wiedziała co zrobić ,jak dobrze ze wróciła pani naczelnik ktokolwiek ja to oczerni to idiota zna się na rzeczy poprzedni naczelnik to chyba kombajnista bo on nic nie mógł nigdy układy ,ludzie wreszcie może prawo będzie prawem i ktoś za kanty odpowie co to ma być proste bab sko  tyle zarobiło to szok -----jeszcze raz napisze UKONCZENIE STUDIÓW TO NIE INTELIGRNCJA TO WYKSZTAŁCIUCHY ---A JEDNA PANI Z BYLEGO UKLADU NIECH TANCZY KRAKOWIAKA DO TEGO SIE NADAJE  KONCZY SIE CZAS DURNOT ----NISZCZYC TO POLSKIE MOTTO --Cokolwiek czynisz czyn roztropnie i patrz końca-


user
gość nauczyciel 212.106.30.112 17:02:06 05-07-2015

Szkołę w Pawłosiowie zniszczono bo nauczyciele się "postarali" o zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych 0% a budynki były potrzebne prominentnemu politykowi na luksusowy ośrodek ale nie wyszło. A szkoła po przejściu do CKU odżyła i poprawiły się wyniki nauczania. 

A nauczyciel przedmiotów ekonomicznych ma czego uczyć na tych kursach i to nie spawania, murowania czy warunków bhp. 

user
olo 80.52.250.103 12:13:26 10-07-2015
user gość nauczyciel 212.106.30.112 Tobie całkiem te upały mózg wysuszyły...luksusowy ośrodek- szczyt debilizmu!~!!!!!!!!


user
Majtek 88.220.43.58 22:05:13 21-07-2015

Ale czy ta pani to przypadkiem nie rusycystka z powołania. Niech mi nikt nie mówi że dobra i porządna kobieta bo śmiechem można się udławić. Pasowałoby cofnąć około 20 lat wstecz - z tamtych czasów można się pośmiać!!! Pani od wszystkiego - czyli od niczego!!!

user
Po co tu mieszkać? 88.220.122.46 11:45:25 04-08-2015

A co może nie jest ośrodek luksusowy jeżeli wyposażony w najnowszy sprzęt dydaktyczny, rzutniki tablice interaktywne sale fotografii ze świetnym profesjonalnym sprzętem sale kosmetologii wyposażona tak ze nie jedna kosmetyczka wysokiej jakości by pozazdroscila siłownie  i wf np. na  basenie.  Ludzie jak to nie jest luksusowy ośrodek edukacji to ja nie wiem co dla Was może być luksusowe.  I wyposażenie tej placówki to nie zasługa władz którą na budżet szkół i remonty daje 1000 zł na rok maksymalnie tylko zasługa Pani dyrektor którą postarają się o dofinansowania i w legalny i inteligentny sposób pozyskiwala dla szkoły środki. Ale oczywiście w Jarslawiu to najlepiej wszystkich przedsiębiorczych wykończyć,  pozamykac wszystkie szkoły zlikwidować co się powyprzedawac budynki najlepiej w ręce zagranicznych inwestorów i żyjecie sobie ludzie w tej dziurze. Przecież za chwilę to miasto będzie zamieszkane tylko przez emerytów bo wszyscy zdolni do pracy i inteligentni ludzie stąd wyjeżdżają a władza jeszcze to pogłębia. 

user
krystyna 83.31.180.238 03.07.2015

Pazerność ponad miarę zawsze się źle kończy.To świetnie,że wreszcie ktoś zrobi z tą panią porządek .Już dawno jej się należało.W końcu w tej szkole nic się nie robi,nie odpowiada się przed rodzicami za postępy uczniów ani przed władzami za poziom szkoły, a wszyscy wiedzą ze jest zły.A pani K. uważa się za superdyrektora  pod każdym względem .To po prostu nie do uwierzenia.

user
jhgfd 77.254.228.42 22:04:52 03-07-2015

w tej szkole trzeba sie pozbyc tych  2 sekretarek i tej dyrektorki i wszystko bedzie ok :)

user
kat 88.199.174.50 04.07.2015

i dobrze tak państwo pozwala tym brac co mogą, różnice juz sa widoczne wille auta baseny pod domami to sa zalety UE , ze ci co mogą to biora legalnie, dawniej nazywali to legalnie kraść mogą.

user
uczeń 217.97.167.1 21:14:35 04-07-2015

jhgtd... co ci tu sekretarki przeszkadzają( miłe, zawsze pomocne).

Sprawa dotyczy pani dyrektor a nie sekretarek,

user
Antygula 46.151.136.68 05.07.2015

Ty Gula /OBECNIE JAKO UCZEŃ/ z Ip.217.97.167.1 nie pisz o sprawach, które ciebie nie dotyczą, lepiej jedź na targ sprzedawać na kupki ziemniaki , bo strasznie w Lublinie potaniały i znowu będą emerytki opowiadać że bida na wsi i trzeba z emerytur staruszków dokładać do gospodarki !!!!!!

Ale hejt!!!!!

user
nauczyciel 212.106.30.112 05.07.2015
Do końca roku dowiemy się dla kogo szykują starosta i pani naczelnik miejsce, posługując się półprawdami i donosami.Nauczyciele nie mają danych o zarobkach dyrektorów a z oświadczeń tego o czym tu napisano nie da się wyczytać.Tak się robi miejsce swoim pupilom.

user
jobik 79.187.195.238 07.07.2015

czytam i nie mogę się nadziwić kanty z byłym układem ktoś to ruszyl i o matko krzyk ,co to jest polska jedni marne grosze a prymitywy wszystko na boga wreszcie niech ktoś rozp....te układy oni zyja a wy spicie  mam dos tego kraju chcemy normy, a tu co jedni uciekaja na emeryturki zeby nie odpowiadac i inni czekają na co  ze im się upiecze-ciesze sie zabierajcie wasze d.... i dołączcie do kolegów z okładu w ZK Załęże brawo tak trzymać i proszę nie pisać tu o zemście jakiejś bo to wstyd 

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium