Życie Podkarpackie nr 33/2017 Życie Podkarpackie nr 33/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 232/2017, Niedziela 20 sierpnia 2017 r., Bernarda i Sobiesława
Opublikowano
Przemyśl
Staruszka dała oszustowi kasetkę z 7 tysiącami złotych
Policjanci przestrzegają przed oszustami podszywającymi się pod policjantów. W ciągu minionych dni odnotowano kilka takich przypadków.
fot. zbiory własne
Oszust wykorzystał łatwowierność starszej przemyślanki.
– Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i co zrobić, aby nie stać się ich ofiarą – mówi podkomisarz Bogusława Sebastianka z przemyskiej policji. – Przestępcy nie pozostają jednak w tyle i modyfikują swoje działania – ostrzega.

W ub. tygodniu do 85-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna i zapytał, czy ta go poznaje. Gdy starsza pani odpowiedziała, że nie wówczas, się rozłączył. Po chwili do wymienionej zatelefonował kolejny nieznajomy. Podał się za policjanta. Poinformował, że telefon przemyślanki jest na podsłuchu, a ona potencjalną ofiarą oszustwa, z którym nieświadoma tego rozmawiała przed momentem. Nalegał, aby wydała mu oszczędności, a on je przechowa.

– Oszust podał wymyślone nazwisko, numer legitymacji służbowej i przekonywał rozmówczynię, że bierze udział w akcji rozpracowania podejrzanego – kontynuuje podkom. Sebastianka. – Niezwłocznie stawił się w jej mieszkaniu, zaś ta dała mu kasetkę z zawartością 7 tysięcy złotych – kończy.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 33/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium