Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
Polityczna gra o Szpital Miejski z tajemniczym oświadczeniem w tle
Czy prezydent miasta Przemyśla Robert Choma i senator Andrzej Matusiewicz (PiS) wymusili na przewodniczącej zarządu NSZZ „Solidarność” przy Szpitalu Miejskim w Przemyślu napisanie oświadczenia, w którym odwołuje wszystko co do tej pory było powiedziane w sprawie przejęcia tej placówki przez firmę z zewnątrz? Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej radny Wojciech Błachowicz uważa, że tak.
fot. zbiory własne
Radny Wojciech Błachowicz (PO) uważa, że na przewodniczącą związków zawodowych w Szpitalu Miejskim w Przemyślu ktoś wpłynął, aby napisała tajemnicze oświadczenie.
Z dzierżawy Szpitala Miejskiego w Przemyślu prywatnej firmie, na której miasto mogłoby zyskać, nic nie będzie. Sprawa połączenia szpitali miejskiego i wojewódzkiego zaszła już chyba za daleko, aby władzom miasta zechciałoby się rozważyć inną ewentualność. Rozstrzygającą kwestią jest także oświadczenie, jakie w Kancelarii Rady Miasta złożyła przewodnicząca Zarządu NSZZ „Solidarność” przy Szpitalu Miejskim w Przemyślu. Oświadczenie, z którego można wywnioskować, że załoga odstępuje od opisanego powyżej pomysłu.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.226.249 30.06.2015

Powtórzę to co już było tu pisane:
szpital przetrwał trzy wojny -  w tym dwie światowe. Ciężko było spotkać jakiegokolwiek chorego który narzekałby na personel czy leczenie  w tym szpitalu, na przestrzeni wielu lat.
Jak tylko po nastaniu demokracji, zaczęli majstrować - czytaj: restrukturyzować, czyli psuć wszystko co tylko się dało - szpital - tak jak i miasto zaczął podupadać, marnieć w oczach w dość szybkim tempie i krótkim czasie.
To wasze sumienia - rządzący miastem (prezydenci i bezradni radni) - obciąża obecna sytuacja tej instytucji. Potraficie jak widać, zaprzęgnąć swoje polityczne zabawy do "zniszczenia wszystkiego", nawet niezniszczalnego przez wojny takiego obiektu, takiej placówki służby zdrowia.

user
>>> 31.183.224.233 01.07.2015

Redakcjo droga a dlaczego o zdanie nie zapytaliście pozostałych związków zawodowych? W tym szpitalu działają jeszcze dwa związki - związek pielęgniarek i położnych, który ma najwięcej w tej kwestii do powiedzenia i związek rehabilitantów, który również jest przeciwny prywatnej spółce. Redakcja przedstawiła nieobiektywne stanowisko i podała słowa nieprawdziwe i związki które najbardziej są przeciwne połączeniu z firmą prywatną nie zapytaliście. Tam dopiero jest sensacja niewiarygodna.

user
>>> 31.183.224.233 01.07.2015

zgodę na współpracę z firmą prywatną musiałyby podpisać wszystkie związki jednocześnie albo żaden !

user
r 31.182.50.2 02.07.2015


brak redakcyjnego profesjonalizmu. nagonka na jedną osobę a sprawę rozpentali lekarze z chir. Posłużyli się innymi by samemu się wybielić.

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium