Życie Podkarpackie nr 03/2017 Życie Podkarpackie nr 03/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 22/2017, Niedziela 22 stycznia 2017 r., Anastazego
Opublikowano
Przemyśl
Po raz trzeci ruszył budżet obywatelski
Dzisiaj, 29 czerwca br., rozpoczął się pierwszy etap programu pod nazwą Budżet Obywatelski Miasta Przemyśla. Projekty można zgłaszać do 19 lipca, a żaden z nich nie może przekroczyć 300 tys. zł wartości. W puli jest 1,5 mln zł.
fot. zbiory własne
W tym roku takich sytuacji już nie będzie. Na wybrany projekt będzie można głosować tylko i wyłącznie drogą internetową.

– Doświadczenia ubiegłych dwóch lat nie pozostawiają wątpliwości, co do aktywności i pomysłowości przemyślan. Jestem przekonany, że i w tym roku zgłoszone zostaną pomysły oryginalne, świeże, a przede wszystkim będące odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, poprawiający jakość życia w naszym najbliższym otoczeniu. Zachęcam do dzielenia się swoimi inicjatywami, które będą nie tylko bezpośrednim udziałem w rozwój naszego miasta, ale również ważną informacją dla samorządu na temat oczekiwań mieszkańców – powiedział prezydent miasta Robert Choma.
Tradycyjnie program podzielony został na trzy etapy. Pierwszy, w którym wspomnieliśmy powyżej, rozpoczął się dzisiaj, a zakończy się 19 lipca br. To zgłaszanie przez mieszkańców propozycji projektów do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Etap drugi potrwa od 20 lipca do 24 sierpnia br. i będzie polegać na weryfikacji zgłoszonych projektów. Analiza projektów będzie przeprowadzana m.in. pod względem: zgodności z dokumentami planistycznymi miasta, możliwościami realizacji, szacunkowym kosztem, możliwościami zabezpieczenia w kolejnych budżetach miasta ewentualnych kosztów eksploatacji powstałych w wyniku realizacji projektu czy znaczenia dla lokalnej i ponadlokalnej społeczności. Lista dopuszczonych do głosowania projektów wraz z jego kodem zostanie ogłoszona 25 sierpnia br. na stronie internetowej UM. Wreszcie trzeci etap, czyli głosowanie nad projektami, trwać będzie od 25 sierpnia do 13 września br. O wyborze zadecydują sami mieszkańcy drogą internetową. Głosować będzie można tylko na jeden projekt. Ostateczne wyniki, czyli listę projektów wybranych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok, ogłoszone zostaną nie później niż 18 września br.
Szczegółowe informacje na ten temat od dzisiaj są dostępne na stronie internetowej przemyskiego magistratu – www.przemysl.pl.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
se7en 84.49.100.10 29.06.2015

Budżet "obywatelski" - prostytucja gwarantowana.

nr 03/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy zwiększona liczba kamer monitoringu sprawia, że czujesz się bezpieczniej?
  • Tak
  • Nie