Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl
Po raz trzeci ruszył budżet obywatelski
Dzisiaj, 29 czerwca br., rozpoczął się pierwszy etap programu pod nazwą Budżet Obywatelski Miasta Przemyśla. Projekty można zgłaszać do 19 lipca, a żaden z nich nie może przekroczyć 300 tys. zł wartości. W puli jest 1,5 mln zł.
fot. zbiory własne
W tym roku takich sytuacji już nie będzie. Na wybrany projekt będzie można głosować tylko i wyłącznie drogą internetową.

– Doświadczenia ubiegłych dwóch lat nie pozostawiają wątpliwości, co do aktywności i pomysłowości przemyślan. Jestem przekonany, że i w tym roku zgłoszone zostaną pomysły oryginalne, świeże, a przede wszystkim będące odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, poprawiający jakość życia w naszym najbliższym otoczeniu. Zachęcam do dzielenia się swoimi inicjatywami, które będą nie tylko bezpośrednim udziałem w rozwój naszego miasta, ale również ważną informacją dla samorządu na temat oczekiwań mieszkańców – powiedział prezydent miasta Robert Choma.
Tradycyjnie program podzielony został na trzy etapy. Pierwszy, w którym wspomnieliśmy powyżej, rozpoczął się dzisiaj, a zakończy się 19 lipca br. To zgłaszanie przez mieszkańców propozycji projektów do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Etap drugi potrwa od 20 lipca do 24 sierpnia br. i będzie polegać na weryfikacji zgłoszonych projektów. Analiza projektów będzie przeprowadzana m.in. pod względem: zgodności z dokumentami planistycznymi miasta, możliwościami realizacji, szacunkowym kosztem, możliwościami zabezpieczenia w kolejnych budżetach miasta ewentualnych kosztów eksploatacji powstałych w wyniku realizacji projektu czy znaczenia dla lokalnej i ponadlokalnej społeczności. Lista dopuszczonych do głosowania projektów wraz z jego kodem zostanie ogłoszona 25 sierpnia br. na stronie internetowej UM. Wreszcie trzeci etap, czyli głosowanie nad projektami, trwać będzie od 25 sierpnia do 13 września br. O wyborze zadecydują sami mieszkańcy drogą internetową. Głosować będzie można tylko na jeden projekt. Ostateczne wyniki, czyli listę projektów wybranych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok, ogłoszone zostaną nie później niż 18 września br.
Szczegółowe informacje na ten temat od dzisiaj są dostępne na stronie internetowej przemyskiego magistratu – www.przemysl.pl.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
se7en 84.49.100.10 29.06.2015

Budżet "obywatelski" - prostytucja gwarantowana.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium