Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Region, Jasło
Napad na bank. Zamaskowani sprawcy sterroryzowali pracowników [ZDJĘCIA]
Policjanci podjęli pościg za uzbrojonymi przestępcami... Tak wyglądał początek ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „Jasło 2015”, które odbyły się 26 bm.
fot. KPP Jasło
"Było tuż przed godz. 10, gdy dyżurny jasielskiej Policji otrzymał informację o napadzie na bank w Jaśle. Trzech zamaskowanych napastników wyposażonych w broń palną i ładunek wybuchowy wtargnęło do budynku banku. Sprawcy oddając kilka strzałów w powietrze sterroryzowali pracowników i klientów. Po zabraniu pieniędzy przestępcy wsiedli do samochodu i zaczęli uciekać drogą krajową nr 73 w kierunku Pilzna. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny komendy przekazał informację o napadzie policyjnym patrolom i uruchomił procedury przewidziane w takich sytuacjach. Poderwano do działań dodatkowe siły. 
fot. KPP Jasło
Na trasie przewidywanego kierunku ucieczki napastników skoncentrowano pierwsze patrole. W Krajowicach funkcjonariusze ustawili posterunek blokadowo-zaporowy. Uciekający przestępcy widząc kolczatkę i policyjne radiowozy skręcają w drogę gminną. W pewnym momencie kierujący samochodem napastnik traci panowanie nad pojazdem i uderza w przydrożne drzewo. Kierowca zostaje zakleszczony w samochodzie. Pozostali sprawcy wysiadają z pojazdu. Pierwszy uciekając skacze do stawu i znika pod wodą, drugi zaczyna strzelać do policjantów. Dochodzi do wymiany ognia. Po chwili sprawca poddaje się.  Na miejsce wezwana zostaje Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. Strażacy uwalniają uwięzionego w samochodzie kierowcę i przekazują zespołowi ratownictwa medycznego, który wraz z policyjną eskortą udaje się do szpitala. Po pewnym czasie strażacki nurek odnajduje w stawie ciało trzeciego z napastników. Do działań przystępują policyjni specjaliści techniki kryminalistycznej i funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej" – czytamy scenariusz w serwisie KPPJasło.
fot. KPP Jasło
Ćwiczenia miały na celu doskonalenie funkcjonowania Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego i alarmowania, współdziałania i dowodzenia służbami ratowniczymi. W akcji można było oglądać m.in. policjantów, strażaków oraz ratowników medycznych. 
fot. KPP Jasło
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania