Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Region, Wierzbna
Wspaniały klimat muzyki ludowej – V Regionalnego Przeglądu Kapel [GALERIA]
Barwne stroje, folklor, kapele i soliści ludowi z całego Podkarpacia oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych – wszystko to czekało na mieszkańców gminy Pawłosiów podczas odbywającego się w niedzielę, 21 czerwca, V Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych w Wierzbnej.

Otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń. Po nim nastąpiły występy. W przeglądzie uczestniczyło 10 kapel ludowych: „Dynowianie”, „Widelanie” z Widełki, kapela z Gniewczyny Łańcuckiej, „Swojaki” z Pawłosiowa, „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego, „Jodłowianie” z Jodłowej, „Raniżowianie” z Raniżowa, „Markowianie” z Markowej, „Pogórzanie” z Dynowa oraz kapela „Hop-Siup” z Albigowej. W kategorii kapele młodzieżowe I nagrodę otrzymali „Pogórzanie” z Dynowa. Drugą lokatę[PREMIUM] wywalczyła kapela „Hop-Siup” z Albigowej, a trzecią „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego. W kategorii kapele ludowe dorosłych I nagrodę otrzymali „Raniżowianie” z Raniżowa, II „Swojaki” z Pawłosiowa, a III „Widelanie” z Widełki. Wszystkie pozostałe kapele otrzymały wyróżnienia. 

Muzyka wprowadziła ciepły klimat i poprawiła humory uczestnikom. Pogoda również dopisała. Miłośnicy śpiewu ludowego mieli okazję posłuchać muzyki łagodzącej obyczaje oraz spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnej atmosferze. Na najmłodszych czekały wspaniałe atrakcje. Mogli szaleć na dmuchanym placu zabaw oraz smakować ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tywoni. Gospodynie z Wierzbnej również przygotowały swoje potrawy. Nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych. Pan Leszek z Buszkowiczek koło Żurawicy prezentował swoje wyroby z wikliny. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

Organizatorami przeglądu byli: wójt gminy Pawłosiów, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Patronat honorowy objął starosta jarosławski.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ludowiec 77.254.246.131 22.11.2015

Małe sprostowanie: w przeglądzie nie uczestniczyła Kapela "Grodziszczoki", tylko "Młodzieżowa Kapela Ludowa" z Grodziska Dolnego (swoją drogą widać ją na zdjęciu załączonym do artykułu). W każdym razie to 2 różne kapele, chociaż działające w tej samej miejscowości.

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium