Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Jarosław
Debatowali o narkotykach, dopalaczach i innych używkach
Założeniem debaty zorganizowanej przez komendanta powiatowego policji w Jarosławiu i dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych było pokazanie młodym ludziom zagrożeń związanych z narkotykami, dopalaczami i używkami. Zainteresowanie uczestniczących w niej uczniów, którzy wypełnili w ostatni piątek aulę komendy, świadczy o tym, że cel został osiągnięty.
fot. Roman Kijanka
W debacie wzięli udział m.in. uczniowie z klasy policyjnej ekonomika.

Spotkanie „Nie taki diabeł straszny – porozmawiajmy z młodzieżą o uzależnieniach” pokazało, że młodzież potrzebuje bezpośrednio podanych wiadomości o skutkach używania środków psychoaktywnych oraz informacji, gdzie szukać pomocy. Najlepiej, gdy dostają je od ludzi, których znają, a szczególnie od kolegów lub osób w tym samym wieku. Pokazała to część artystyczna rozpoczynająca debatę. Młodzież z gimnazjum w Radymnie (...)

fot. Roman Kijanka
Artyści z gimnazjum w Radymnie pokazali, ile można stracić, wchodząc w uzależnienia.
W drugiej części spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać specjalistów zajmujących się zawodowo uzależnieniami. Poznać rzeczywisty problem narkotyków od strony tragedii, jakie powodują. Pokazano im także, gdzie mogą szukać pomocy wtedy, gdy za bardzo zbliżyli się do uzależnienia i to niekoniecznie od substancji psychoaktywnych, ale też m.in. od internetu.  Te problemy przedstawiali Beata Mędrala, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Jarosławiu, Agnieszka Kamińska, psychoterapeutka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu oraz Małgorzata Lis z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Debatę prowadziła podkom. Marta Gałuszka, rzecznik prasowy KPP w Jarosławiu. 
fot. Roman Kijanka
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium