Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Przemyśl
Ireneusz Dzieszko przeciwny nominacji Jerzego Krużela
Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej sprzeciwia nominacja Jerzego Krużela z Przemyśla na prezesa Radia Rzeszów.
fot. zbiory własne
Jerzy Krużel jest radnym Rady Miejskiej w Przemyślu, ale – jak oświadczył – aktualnie pozostaje bezpartyjny.
„Zadaniem mediów publicznych jest troska o bezstronną informację, która buduje więzi społeczne i nie jest ukierunkowana na partykularne interesy polityczne wąskiej grupy osób” – pisze Dzieszko w liście skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ma zatwierdzić kandydaturę Krużela. „Od dawna właśnie takie było założenie funkcjonowania zarówno Telewizji Polskiej, jak i Polskiego Radia. Fakty, które mają miejsce za sprawą Rady Nadzorczej Polskiego Radia Rzeszów, sprawiają, iż rozgłośnia ta może zatracić charakter medium publicznego. Pracami Rady Nadzorczej kieruje bowiem czynna pani samorządowiec, działaczka Platformy Obywatelskiej. Dziwnym „zbiegiem okoliczności” ta rada desygnowała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji osobę pana Jerzego Krużela, który miałby zostać prezesem Polskiego Radia Rzeszów” – czytamy.

Według Dzieszki, „propozycja ta jest niesłychana, albowiem szefem publicznej rozgłośni miałby zostać partyjny kolega przewodniczącej rady nadzorczej, aktywny działacz struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczący klubu radnych PO z przemyskiej rady miasta. Czy to jest ten standard obiektywizmu, na straży którego ma stać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji?”.
Nadawca listu do KRRiT zaapelował o zaniechanie mianowania wymienionego i rozpisanie ponownego konkursu na szefa rzeszowskiej rozgłośni.

Jerzy Krużel, radny Rady Miejskiej w Przemyślu, deklaruje, że aktualnie nie jestem członkiem Platformy Obywatelskiej.

”W związku z tym nie pełnię żadnych funkcji politycznych” – czytamy w przesłanym nam oświadczeniu. „Nie jestem również przewodniczącym Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej. Aktualnie jestem radnym bezpartyjnym. Z Polskim Radiem Rzeszów jestem związany od wielu lat gdzie prowadzę audycje muzyczne” – kończy.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Rzeszowiak 193.242.143.67 24.06.2015

Krużel to bardzo dobry kandydat na prezesa bo zna pracę jako dziennikarz radiowy.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium