Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Przemyśl
Nielegalne maszynki do tatuowania na granicy
Na granicy zostały zatrzymane urządzenia przeznaczone do robienia tatuaży. Nie trafią na polski rynek. Mieli odebrać je obywatele Ukrainy.
fot. serwis IC Przemyśl
Budzące wątpliwości przesyłki zawierały urządzenia do robienia tatuaży.

Nadane w Chinach paczki zainteresowały funkcjonariuszy Służby  Celnej podczas odprawy zagranicznych przesyłek pocztowych. W czterech, budzących wątpliwości, paczkach według deklaracji miały znajdować się m.in. zabawki o wartości kilku dolarów amerykańskich. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zawartość przesyłek. Okazało się, że znajdowało się w nich 15 rotacyjnych maszynek do tatuażu oraz 5 pełnych zestawów do wykonywania tatuażu.

Dodatkowo, na przedmiotach nie było oznaczeń CE, brak deklaracji zgodności, a także brak prawidłowego oznakowania właściwymi ostrzeżeniami. Przyrządy do tatuażu nie były wyposażone w instrukcję w języku polskim oraz żadne informacje na temat producenta i dostawcy przedmiotów.

Funkcjonariusze zwrócili się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Rzeszowie, prosząc o wydanie opinii. Prezes UKE wydał negatywna opinię, ponieważ przedmioty nie spełniały wymagań. Urządzenia nie trafią na rynek.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium