Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region, Rzeszów
Przyszłość należy do specjalistów
„Czy się stoi czy się leży, dwa tysiące się należy” – te czasy minęły bezpowrotnie. Dziś, by dobrze zarabiać trzeba być starannie wykształconym. Jednak i tu przestroga: ogólne wykształcenie zda się dziś na niewiele. Przyszłość należy do wąsko wyspecjalizowanych ekspertów.

Jeśli więc nie chcesz zasilić grona bezrobotnych lub być zmuszonym do pracy w zawodzie, którego nie lubisz, wybierz studia, które zrobią z ciebie eksperta. Przeglądając oferty uczelni zwracaj uwagę na kierunki i specjalności, które kształcą specjalistów. Tak właśnie funkcjonuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zobacz, jakie unikalne specjalności oferuje:

Aviation Management – jedyne w Polsce

Rynek przewozów lotniczych w ostatnich latach ulega bardzo dynamicznemu rozwojowi. Aby sprostać wymaganiom rynku, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego WSIiZ opracowała specjalność, która w oparciu o podstawową wiedzę z dziedziny ekonomii daje także możliwość opanowania umiejętności związanych z zarządzaniem lotnictwem, w szczególności w zakresie obsługi lotnisk oraz linii lotniczych.

Dzięki studiom z zakresu Aviation Management będziesz mógł dołączyć do elitarnego grona studentów – WSIiZ jest jedyną uczelnią w Polsce i jedną z kilku w Europie, która uruchomiła taką specjalność. Dodatkowym atutem jest objęcie patronatu nad studiami przez niemiecką Lufthansę.

Pasjonuję się lotnictwem, dlatego studiuję Aviation Management, jedyny taki kierunek w Polsce. To studia po angielsku. Dzięki temu będę mógł w przyszłości pracować w dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej. Praktyki zawodowe mogę odbyć w Lufthansie, która patronuje tym studiom. The sky is not the limit!  

Hubert, student Aviation management w WSiIZ w Rzeszowie

SPRAWDŹ SPECJALNOŚĆ

E-administracja i gospodarka

Bądź jednym z pierwszych specjalistów, którzy zbudują cyfrową administrację publiczną. 2,17 mld euro przyznano Polsce na cyfrowy rozwój polskiej administracji publicznej w latach 2014-2020. Zmiany mają umożliwić wygodne i szybkie załatwianie spraw urzędowych. Dodatkowo, na wzmocnienie m.in. e-administracji na terenie Podkarpacia wydanych zostanie ze środków unijnych 77 mln euro w ramach programu Cyfrowe Podkarpacie.

Poznasz infrastrukturę informatyczną administracji publicznej, nauczysz się obsługi klientów w e-urzędzie i e-firmie. Będziesz umiał dokonywać elektronicznych transakcji w obrocie gospodarczym.

UWAGA! Czesne na tej specjalności, z uwagi na pilną potrzebę wykształcenia takich specjalistów jest obniżone o 30%.

Kiedy wybierałam studia, nie byłam pewna, czy w przyszłości wolałabym pracować na etacie, czy założyć własny biznes. Zdecydowałam się na administrację, która dobrze przygotuje mnie do przyszłej kariery niezależnie od tego, którą ścieżką podążę.

Ewelina, studentka administracji w WSIiZ w Rzeszowie

SPRAWDŹ SPECJALNOŚĆ

Bezpieczeństwo i obronność państwa

Zdobędziesz zawód, w którym wiążący się z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym w czasie pokoju, zagrożenia i wojny. Jeśli chcesz lepiej orientować się w przyczynach niestabilności dzisiejszego świata i umieć działać w takich okolicznościach, to te studia są właśnie dla Ciebie!


Nauczysz się m.in. tropić osoby, które łamią prawo w Internecie wykorzystując media społecznościowe, serwisy internetowe, pocztę elektroniczną i komunikatory. Poznasz system bezpieczeństwa i obronności państwa.

Poznasz tajniki sztuk walki, a w nowoczesnej strzelnicy elektronicznej umożliwiającej strzelanie „sytuacyjne” w środowisku 3D pod okiem instruktorów zdobędziesz umiejętności strzeleckie.

UWAGA! Czesne na tej specjalności, z uwagi na pilną potrzebę wykształcenia takich specjalistów jest obniżone o 30%.

Moim marzeniem jest praca w służbach mundurowych, więc postanowiłem studiować bezpieczeństwo wewnętrzne. Profesjonalna kadra, zajęcia w terenie i nowoczesne wyposażenie WSIiZ pomagają mi dobrze przygotować się do przyszłej pracy.

Krzysiek, student Bezpieczeństwa wewnętrznego w WSiIZ w Rzeszowie

SPRAWDŹ SPECJALNOŚĆ

Rekrutacja trwa do 31 lipca 2015 roku.

Dołącz do nas! wsiz.rzeszow.pl 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium