Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Popisy kaskaderów na Sanockiej [GALERIA]
Prawie godzinę niesamowitych wrażeń zaserwowała wszystkim, którzy dzisiejszego (21 czerwca br.) późnego popołudnia przybyli na parking przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Przemyślu słowacka grupa Extreme Cascaders Team.
fot. Mariusz Godos
Efekty ogniowe były jednym z efektowniejszych elementów show.

W programie samochodowego show znalazła się m.in.: jazda na dwóch kółkach, efekty ogniowe, BMW drifting czy slalomy. Drift, czyli technika jazdy w kontrolowanym poślizgu oraz efekty ogniowe były niezwykle efektowne. Nie mogło obyć się bez palenia gumy. Każdy z elementów programu miał swoją nazwę, by wspomnieć o: „Street Cars Show”, „32 Action”, „Modern Gladiators” czy „Man of Fire”. Kto interesuje się filmem, to mógł w pokazach Słowaków dostrzec kaskaderskie sceny z niektórych z nich, choćby z serii o Jamesie Bondzie czy z obrazu „Szybcy i wściekli”.
Na koniec show na wszystkich czekała niespodzianka. Amerykański chevrolet monster truck. Potężny, kilkutonowy smok największe zainteresowanie wzbudził wśród najmłodszych widzów. Goście ze Słowacji przewidzieli to i zaprosili wszystkich chętnych do przejażdżki! Emocje były ogromne.
Koordynatorem całej grupy kaskaderów i głównym aktorem show jest Raymund Staubert. – Nie jesteśmy w pełnym składzie. Chłopak, który szaleje na motorze trochę nam się porozbijał, więc nie mógł zaprezentować swoich umiejętności driftingowych. Działamy już od dwudziestu lat, w Polsce jesteśmy po raz drugi i mam nadzieję, że nie ostatni.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium