Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Święto Zamku Kazimierzowskiego [GALERIA]
Przez trzy dni, od 19 do 21 czerwca br., trwały obchody związane z IX Świętem Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter, bo zbiegła się z 10-leciem działalności Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, którego dyrektorem jest Renata Nowakowska.
Inscenizacja historyczna pod tytułem „Turniej o miecz Króla Kazimierza” w wykonaniu Pracowni Rekonstrukcji Historycznych „Scutum”.
fot. Mariusz Godos
Inscenizacja historyczna pod tytułem „Turniej o miecz Króla Kazimierza” w wykonaniu Pracowni Rekonstrukcji Historycznych „Scutum”.

Pierwsze dwa dni przeznaczone były bardziej dla koneserów. Wówczas odbyła się m.in. doroczna „Noc Poetów”, podczas której swoje wiersze prezentowali uczestnicy XVIII Przemyskiej Wiosny Teatralnej, wówczas można było uczestniczyć w koncercie charyzmatycznego wokalisty i aktora młodego pokolenia Artura Gotza „Tango d’amore”, wówczas chętni mieli przyjemność wziąć udział w spektaklu teatralnym w wykonaniu aktorów teatru „Fredreum” – „Niewierny”, koncercie Orkiestry Teatru Norodowego ze Lwowa pod dyrekcją Bohdana Moczurada, koncercie Sagittarius Blues Group, wreszcie podziwiać kunszt wokalny gwiazdy święta, czyli Renaty Przemyk.
Atrakcje dzisiejszego dnia (21 czerwca br.) były skierowane już do wszystkich. Zarówno tych małych, jak i dużych, młodszych, jak i starszych. Na Wzgórzu Zamkowym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Była m.in. parada zamkowa z udziałem uczestników Festiwalu Brave Kids, gry i zabawy plebejskie, warsztaty plastyczne, garncarskie, wyplatania z jutowego sznurka. Nie mogło zabraknąć kramów z przeróżnymi artykułami. Oprawę muzyczną zapewnił Kwartet Jorgi. Odbyła się także inscenizacja historyczna pod tytułem „Turniej o miecz Króla Kazimierza” w wykonaniu Pracowni Rekonstrukcji Historycznych „Scutum”.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 22.06.2015
Ze strony "ŻP" , W różnych okresach czasu dowiaduję się , że istnieją w Przemyślu  święta takie jak :" Chleba" ,'Fajki" ,   " Miodu" , Ulicy Kazimierzowskiej" ,  a teraz  "Święto Zamku  Kazimierzowskiego".Czy istnieją  jakieś inne  święta  w mieście?. Jeśli tak , to czy miasto planuje    wydanie Dekretu , na mocy którego  były wolne    od pracy    której i tak niewiele?
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium