Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 55/2017, Piątek 24 lutego 2017 r., Macieja i Bogusza
Opublikowano
Przemyśl
Brave Kids. To już dzisiaj pierwsze występy
Uczestnicy akcji Brave Kids zaprezentują dzisiaj, 21 bm. swoje talenty mieszkańcom Przemyśla. Początek o godzinie 15.30 na Wzgórzu Zamkowym.
fot. Zbiory organizatorów
Przed publicznością wystąpi, m.in. grupa z Indii.

Będą to indywidualne występy grup, przygotowane specjalnie na tę okazję. Co zobaczymy? Starożytny taniec Bharatanatyam w wykonaniu tancerek z Indii, barwne tradycje gruzińskie, sztukę symbolizującą walkę światła i ciemności z Iranu oraz magiczne tańce z regionu Oltenia w Rumunii.

– Brave Kids w Przemyślu gościmy po raz pierwszy, ale to już 6. edycja projektu. Pierwszy spektakl to świetna okazja, żeby poznać te niezwykłe dzieci. Doświadczenia innych miast pokazują, że Brave Kids zawsze przywożą ze sobą mnóstwo pozytywnej energii – przekonuje Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.

Przez dwa tygodnie pobytu w Przemyślu młodzi artyści będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, przygotowując tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują na zakończenie projektu w Przemyślu. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids.

– Projekt Brave Kids umożliwia młodym artystom rozwijanie talentów i wymianę umiejętności. Poznawanie czegoś nowego motywuje, inspiruje, a poza tym daje dzieciom mnóstwo radości. Efekty ich współpracy, łączenia nieraz bardzo różnych tradycji, zobaczymy w czasie spektaklu półfinałowego. To będzie fascynujące wydarzenie – dodaje Pardel

Projekt Brave Kids 2015 odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu oraz w Puszczykowie koło Poznania. 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium