Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl, Przeworsk
Protest w sądach. Odwołano 130 rozpraw
Żadna rozprawa nie odbyła się wczoraj, w sądach w Przemyślu, Jarosławiu i Przeworsku. Powodem był protest pracowników administracji.
fot. zbiory własne
W sądach w Przemyślu, Jarosławiu i Przeworsku odwołano w sumie 130 rozpraw.
W całym kraju protest miał podobną formę: pracownicy korzystali z urlopów na żądanie lub oddawali krew w punktach krwiodawstwa. Akcja miała zwrócić uwagę na niskie zarobki pracowników administracji: protokolantów, sekretarzy, asystentów sędziów i pracowników obsługi. – Pracownicy z kilkuletnim stażem otrzymują na rękę niewiele ponad tysiąc złotych. Od siedmiu lat płace są zamrożone i nie ma żadnych podwyżek, a ministerstwo dokłada kolejnych zadań – mówi Małgorzata Bielańska, kierownik oddziału administracyjnego w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
obserwator 31.183.232.117 19.06.2015

Wszyscy uciemiężeni i zapracowani a wystarczy wejść do budynku sądu by zobaczyć snujące sie z pokoju do pokoju panienki przyjęte do pracy po znajomości

user
ksiądzowa 31.183.226.249 19.06.2015

Sędziowie mają po 8-12 tys. na rączkę co miesiąc to niech połowę na ściepę przeznaczą dla personelu i wtedy będzie normalnie.

user
P.K 79.191.110.129 19.06.2015

Tak się składa że Sędziowie często odpalają protokolantkom, jeśli sprawa jest załatwiana. Po prostu aby milczała . Jeśli ma udział to tak samo w tym siedzi.

gdyby protokolantki były wykształcone i miały kwalifikacje to by zapisywały każde słowo. Wówczas za profesjonalizm wypadało by płacić . A tak są to zwykłe szmaciary, co nadają się w kiblu podłogi ścierać.  Bo na rozprawach sa w stanie zapisać co dwudzieste słowo , które im Sędzia każe zapisać.

Często ta patologia , zmienia akta po rozprawie , aby były ukierunkowane na jedną ze stron, w zależności która zapłaciła.

user
ala 31.61.136.249 19:29:42 20-06-2015

To co piszesz to zwykłe pomówienie. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Np. w SO większość rozpraw jest nagrywanych więc łatwo sprawdzić ci mówisz. A poza tym w większości ci co przegrali zawsze mówią że Sad dostał łapówkę a to nie prawda. Po prostu nie mogą się pogodzić z przegraną. My ciężko pracujemy, często po godzinach i nie dostajemy za to narodzin. Wiec czujemy się rozżalone, bo z jednej strony ludzie wylewają na nas pomyje i wylądowują swoje frustracje na nas, a z drugiej strony wladze nas nie doceniają i nie wynagradzają bas odpowiednio.

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium