Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Region, Leżajsk
Potrącił dwójkę pieszych. Uciekł, nie udzielając pomocy
Policjanci z Leżajska ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku, 35-letniego kierowcę osobowego renault.
fot. archiwum policji
Zatrzymany dziś mężczyzna w poniedziałek, tuż przed północą zatankował swoje renault clio na stacji paliw, po czym wsiadł za kierownicę i odjechał, nie uiściwszy opłaty za nie.  Pospiesznie wyjeżdżając ze stacji, wjechał na chodnik, gdzie potrącił dwie osoby – 18-latka z Leżajska i towarzyszący jej młody mężczyzna doznali obrażeń. Kierowca nie zainteresował się ich losem, przeciwnie, zbiegł, nie udzielając poszkodowanym pomocy. Oboje potrąceni trafili do szpitala.
 
– Na podstawie zebranych informacji i nagrania z monitoringu policjanci ustalili i zatrzymali kierowcę renault. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Leżajska.  Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty za spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy poszkodowanym i kradzież paliwa.  
Wczoraj prokurator przychylił się do policyjnego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Mężczyzna będzie zgłaszał się w jednostce Policji trzy razy w tygodniu, w ramach policyjnego dozoru – informuje KPP Leżajsk.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium