Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Koronawirus w szpitalu na Monte Cassino
Pacjenci oraz pracownicy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2.

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 rozpoznano u 3 pacjentów oraz 3 osób z personelu medycznego w szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu.  Kwarantanną  objęto 7 osób z personelu oraz ich rodziny.  Zaplanowano badania osób z kontaktu. Do czasu uzyskania wyników badań oddział wewnętrzny szpitala pozostanie zamknięty. Wstrzymano przyjęcia i wypisy pacjentów. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

25 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Obywatel 31.183.158.46 31.07.2020

Więcej napisać i prawdę.

user
Marek Rząsa 37.30.51.147 31.07.2020

Jak można weryfikować informacje, skoro podawane są w sposób wybiórczy? Konia z rzędem temu, kto wie ile oddziałów jest obecnie zamkniętych?

Od kilku miesięcy zadaję na piśmie dyrekcji szpitala konkretne pytania dotyczące  przygotowania placówki do pandemii. Otrzymuję odpowiedzi w stylu „jesteśmy gotowi na każdy wariant, wszystko jest pod kontrolą, niczego nie brakuje”. 

Tymczasem pracownicy szpitala, niestety z obawy o utratę pracy lub 

inne szykany,  anonimowo twierdzą zupełnie co innego. 

Plony „pełnej kontroli” zbieramy od kilku dni.

user
lol 188.146.182.226 18:01:46 31-07-2020

Jaki pan taki kram...

user
jeżyk 95.49.90.231 18:20:44 31-07-2020

Panie pośle, pan nie pyta, Pan może w końcu coś pomóż?

user
bobas 31.183.244.199 19:32:32 31-07-2020

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła więc POco pytać ?

user
człowiek,,,, 178.62.6.233 13:06:14 01-08-2020
dobrze, że wy nie rządzicie bo kazalibyscie nosic maseczki w kolorach teczy.
user
Jurek Ogórek 81.161.203.159 15:26:22 01-08-2020

Rozumiem, że pan poseł ma konia z rzędem i chce go podarować komuś, kto uzyska odpowiedź, na pytanie które nie zna.  Nie rozumiem, jak tak można pana posła ignorować, w końcu to wybraniec narodu, części narodu. Pytanie o zamknięte oddziały jest trafiona i bardzo ciekawi opinię publiczną. Ja na przykład,  kocham liczby i gdyby okazało się, że liczba zamkniętych oddziałów to sześć, to bym w życiu do szpitala nie pojechał. A czy ma pan poseł wiedzę, na temat oddziałów w szpitalach specjalistycznych? Ile ich zamknięto?  To ważne, bo duża cześć polityków o to pyta i ich rozumiem, też nie chce do nich trafić.  Proponuję zaprosić TV, wykupić jakąś poważną gazetę, jak Fakt na przykład, wziąć flagę Indonezji i poskakać przed wejściem do szpitala. Od razu się pan poseł dowie wszystkiego. Zapewniam, że o sobie najwięcej.

user
Janiu 37.30.61.100 17:59:18 01-08-2020

Już po wyborach a Pan dalej  działa Szok. Pierwszy raz pan tak długo dziala

user
strach 37.248.152.240 31.07.2020

To świństwo nie da nam  żyć. Codziennie po kilka osób ,nikt nie zna dnia  ani godziny.

user
r n 94.40.75.201 00:07:55 01-08-2020

a wy dajecie zyc  innym ?!?


yt.com - poznaj to co jesz

user
goscx 195.136.178.82 31.07.2020

No i mamy efekt skrajnej nieodpowiedzialności pisowskiego rządu, w tym Morawieckiego, który zapewniał , że pokonaliśmy coronavirusa! Dla bezpieczeństwa NAS wszystkich dyrekcja szpitala powinna poinformować ile oddziałów zamknęła, ile jest osób zakażonych. Pełne dane prawdziwe. O ile czuje się odpowiedzialna za zdrowie i życie Przemyślan.

user
Monia 81.161.203.127 31.07.2020

Pan premier zapewniał idzcie tłumnie na wybory nie ma się czego bać 

user
kasander 89.68.175.84 09:37:49 01-08-2020

Trzeba być nieźle walniętym, żeby wierzyć kłamcy-recydywiście z dwoma wyrokami.

user
miś 185.38.225.7 31.07.2020

Pinokio to patologiczny kłamca i cynik

user
goscx 195.136.178.82 10:03:58 01-08-2020

Pinokio Morawiecki to jedno a drugie to Szumowski min. zdrowia co się na pandemii obłowił, robiąc lewe interesy z podejrzanym handlarzem bronią. Pytam się: gdzie te respiratory, na które wydał miliony? Znowu będą potrzebne bo zaraza wraca jak bumerang!

user
u 37.30.22.145 31.07.2020

wirus dopiero się rozkręca a polaczki jak zwykle wchodzą sobie na plecy w sklepach kościołach urzędach itp. z maskami na brodzie lub bez , nagroda Darwina zapewniona brawo tylko jak chcecie umierać wasza sprawa ale nie narażajcie innych egoiści i matoły od was zależy rozprzestrzenianie wirusa nie od rządu bo szpitale was ratują a jak tak nie jest to idźcie umierać do lasu samotnie...Myślcie i przestrzegajcie nakazy a będzie dobrze...

user
Prosty ale wolny człowiek 77.111.247.241 01.08.2020

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!! TO WIELKA ŚCIEMA. 

ŻADNEGO COVIDA NIE MA!!!

CAŁE GREMIA ROZNEJ MASCI POLITYKOW

CHCA Z WAS ZROBIC NIEWOLNIKOW!!!!

user
@ 37.30.50.171 11:58:24 01-08-2020

Twoja głupota nie zna granic. Spiskowa teoria dziejów...

user
@ 37.30.50.171 12:01:31 01-08-2020

Ty w końcu jesteś prosty człowiek czy lekarz jak się ostatnio tytułowałeś?

user
człowiek, też wolny tutułow wymoieniał nie będę ale prosty. 178.62.6.233 13:04:56 01-08-2020

Małpa, @ nie może zrozumieć tego, że lekarz może być prostym wolnym człowiekiem. Ale to normalne u niewolników. Nie mogą zrozumieć. Niewolnicy wykonują to co każe pan własciciel. Niedługo niewolnikom o których panowie tego świata wiedzą prawie wszystko będą wykonywać czynności których uznać za normalne nie mozna ale oni je uznają za normalne. Na szczęscie są jeszcze prosci i wolni ludzie. Chwała im za to Dzisiaj mozna to napiac śmiało w rocznicę powstania. Chwała bohaterom!!!

user
@ 185.239.43.6 16:48:25 01-08-2020

Ale ty skromny jesteś panie, nie porównuj się do Powstańców bo to grzech

user
asdf 77.111.245.11 01.08.2020

Pandemia strachu .

user
StaraBaba 83.28.66.198 11:37:12 01-08-2020

u ciebie to pandemia głupoty.

user
Gosc 195.136.178.190 03.08.2020

Prosty ale wolny czlowieku, jak nie ma wirusa to jedź na zakazany do lancuta, zobaczysz

W jakim stanie leżą tam ludzie. Tak się zastanawiam dlaczego ludzie są tak glupi.

Poseł pyta bo ma do tego prawo, ludzi nie obchodzi że na oddziałach sa zakażenia, tylko piszą głupoty ze korozbawieniem nie ma. Że cowid to jak grypa.Dziwne że w środku lata choruje prawie 600osób..




user
Gosc 195.136.178.190 03.08.2020

Jak podali w komunikacie ze na wewnętrznym oddziale 27 przypadków

Zakażeń. 10 pacjentów, 13 personelu i 4 osoby z kontaktu. Gdzie reszta oddziałów, tak różowo to chyba do końca nie jest

LUDZIE noście maski bo to dopiero się rozkręca.bądźmy odpowiedzialnym społeczeństwem.



nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium