Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Mafijne metody? Prezydent szura nie swoim telefonem
Miało być krótko, bo i program nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (23 lipca br.) zawierał ledwie dwa punkty. To jednak nie przeszkodziło radnym, aby zaprezentować kolejny marny spektakl, podczas którego padły słowa o gangsterce czy mafii. Z tego wszystkiego ciśnienia nie wytrzymał i sam prezydent miasta Wojciech Bakun, który w pewnym momencie niczym krupier kostkami w jednym z kasyn w Las Vegas szurnął po stole prezydialnym w stronę swojego zastępcy Bogusława Świeżego telefonem komórkowym wiceprzewodniczącego rady Janusza Zapotockiego.
Właśnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Janusz Zapotocki (stoi, trzeci z prawej przy prezydialnym stole) sprawdza czy z jego telefonem, szurniętym po prezydialnym stole przez prezydenta miasta Wojciecha Bakuna w stronę swojego zastępcy Bogusława Świeżego, wszystko w porządku. Na szczęście (choć nie wiadomo dla kogo) urządzenie wciąż działało!
fot. www.przemysl.pl
Właśnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Janusz Zapotocki (stoi, trzeci z prawej przy prezydialnym stole) sprawdza czy z jego telefonem, szurniętym po prezydialnym stole przez prezydenta miasta Wojciecha Bakuna w stronę swojego zastępcy Bogusława Świeżego, wszystko w porządku. Na szczęście (choć nie wiadomo dla kogo) urządzenie wciąż działało!

Cele zwołania sesji były dwa. Zmiana treści rezolucji podjętej 1 lipca br., w sprawie wszczęciaprzez prezydenta miasta niezwłocznych działań, umożliwiających pozyskanie przez miasto pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia przez miasto do realizacji projektu „Rozbudowy ulicy Wysockiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych”. Mówiąc krócej: zakończenia remontu tej jednej z najdłuższych ulic w mieście. Radni „zalecili” w niej W. Bakunowi podjęcie odpowiednich kroków. Oba projekty przygotowane zostały przez radnych mających od pewnego czasu większość w radzie, czyli: Regii Civitas, Prawa i Sprawiedliwości i SLD (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
38 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Maria 83.5.170.96 28.07.2020

Jak to mówią:człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy

user
zamyślony 150.129.8.27 11:03:24 29-07-2020

Że z Janusza - Ostrów ?

user
Wstyd 31.183.220.250 28.07.2020

Czas rozgonić to towarzystwo 

user
zamyślony 150.129.8.27 11:04:08 29-07-2020
Z nowym przewodniczącym (porażka) na czele ?
user
Giga 95.49.189.77 22:36:04 29-07-2020

Nowy przewodniczący - zdumiewający?! Pcha się, a stat złamał wielokrotnie!

user
Byly mieszkaniec 89.74.75.186 28.07.2020

Z perspektywy duzego miasta, do którego emigrowałem z Przemyśla widać jak te  zabawy w samorząd są żałosne, bardzo przykro to stwierdzać ale Przemyśl czeka powolna agonia, która już postępuje , 0 skutecznego zarządzania dla dbra wspólnego tylko jakieś dziecinne gierki

user
Hgh 37.248.139.43 28.07.2020

Co to znaczy szura panie redaktorze?


user
Słownik języka polskiego PWN 185.239.43.5 22:56:53 28-07-2020
user
Obywatel 31.183.154.138 07:29:28 29-07-2020

Dobrze że w niego nie rzucił tym telefonem. Miał rację Pan Prezydent.






user
Hgh 37.248.139.43 28.07.2020
Żenujące jest to, że pan Zapotocki używa telefonu na sesji i równie żenujące że gazeta o tym pisze artykuł.
user
xx 31.183.244.253 21:57:28 28-07-2020

należy obejrzeć  ostatnią sesję RM ,wiceprzewodniczący R.Bal przez większość trwania sesji bawi się swoim telefonem jak dzieciak -  czy w gierkę jakąś pocinał ?

user
. 31.183.231.59 05:58:31 29-07-2020

żenująco jest to że podczas sesji Prezydent dodaje wpisy na fb

user
moimi``` 185.18.133.240 11:57:17 29-07-2020

dokładnie mam takie samo zdanie . Życie podkarpackie widze ,że stoi tylko po jednej stronie . Prezydent może ma dość takiej dziecinady ,bo jest żenująca zresztą jak zachowanie niektórych radnych :(

user
MG 188.114.88.171 28.07.2020

Kolejny marny artykuł, marnej "gazety". Poraża stronniczość i brak obiektywizmu. "Życie" upadło, już dawno temu... Czy ktoś to jeszcze kupuje?

user
Azot 31.183.212.191 01:49:37 29-07-2020

Ot i kolejny marny wpis sfrustrowanego MG. Ktoś to jeszcze czyta....?

user
bbb 83.5.166.69 28.07.2020

prawda prawda nie mamy radnych tylko ludzi wybranych by nie bylo PIS przy wladzy. 

user
Tylko nie PiS 185.38.225.3 22:57:34 28-07-2020

Chroń nas Boże przed PiS-em u władzy chociaż w Przemyślu. 

user
Kololo 31.183.147.203 28.07.2020

Takich słów używa radny na sesji o mafiach, gangsterach, barbarzyńskich ... etc ? A Prezydent bierze nie swój telefon.? Co jest grane o co chodzi?

user
Tylko nie PiS 185.38.225.3 22:59:05 28-07-2020
A wiceprzewodniczący mówiący do radnego: "spierdalaj" jest ok?
user
H Hz 37.248.139.43 04:30:39 29-07-2020

Nie bierze tylko szura :)

user
Radek 31.183.231.39 29.07.2020

Mówiłem że Bakun to ham

user
mÓj nick 31.183.193.202 12:29:50 31-07-2020

że niby Prezio to"szynka"?  pojechałeś chłopie po bandzie... a tak na poważnie to właśnie sobie ukręciłeś art. 216. kk - pozdrawiam

user
. 31.183.231.59 29.07.2020
"oddziały"kukizowcow jadą teraz po redaktorze,normalne,to ich styl
user
Tylko nie PiS 31.0.69.240 08:07:09 29-07-2020

Ani ze mnie "kukizowiec" ani "pisior". Nie trzeba być geniuszem,  żeby zobaczyć, po czyjej stronie jest racja. Przewodniczący i jego zastępcy nie nadają się do pełnienia swoich funkcji, a Życie jest stronnicze.  Tyle w temacie. 

user
AntyPiSda 150.129.8.28 09:36:49 29-07-2020

kropek-a ty z tych pisowskich ? Współczuję, że musisz wbrew sobie pisać komentarze na życiu.pl, oby przynajmniej dobrze Ci za to płacili, bo pewnie luster w domu nie masz i golisz się u golibrody ...

user
Antykomunista 195.176.3.19 29.07.2020

gazeta nie pisze, że oba projekty nie zmieniają absolutnie nic ! Żadna różnica czy zostałyby przyjęte, czy nie ! Ot i wszystko w temacie, regia coraz bardziej jest wciągana przez pis. Będzie stawiać opór do końca kadencji ? Zaraz się okaże, że i komuniści z sld dołączą do pisu ! Tak to wygląda. A tak tylko zapytam, panie prezydencie - dlaczego pan szurnął telefonem tego starego czerwonego komunisty?

user
Jan 31.183.188.244 29.07.2020

W tym wszystkim jest odpowiedź  dlaczego jesteśmy państwem upadłym,  dlaczego zawsze wszystko przegrywamy płacąc często ogromną  daninę w tym tą najcenniejszą jaką jest życie.   Jesteśmy chorym społeczeństwem niezdolnym do właściwego funkcjonowania. I nie robimy nic w kierunku poprawy.   Nie mamy instynktu  do tworzenia mocnego,dobrze zarządzanego kraju.  Z  zazdrością  i nieukrywanym podziwem oglądałem  filmy dokumentalne o  budowaniu w Rosji   przyszłych  elit  różnego szczebla w tym  też najważniejszego  w zakresie zarządzania państwem  czy kadr  wojskowych, polega   to na tworzeniu szkół dla  dzieci i młodzieży w systemie zamkniętym  gdzie  uczą się wszystkiego od szycia , tańca , konwersacji , języków obcych , sztuki dyplomacji itd itd.  Dzieci i rodzice są dumni z tego że są słuchaczami tych szkół, dumni  z  tego że są Rosjanami. W przyszłości to oni będą rządzić  tym krajem.  A u nas?  U nas "elity" po wzbogaceniu się   dzięki polityce wysyłają  swoje dzieci na uczelnie poza granicami kraju. I te dzieci najczęściej nie  wracają.  Bo  i po co?   No chyba żeby nakraść jeszcze więcej niż  tatuś, uciec z kraju i żyć w ciepłych krajach.   

user
Jaś 195.75.235.1 12:01:51 29-07-2020

Zgadzam się z przedmówca w 100%, no może tym przykładem Rosji trochę mnie zaskoczyłeś, ale wracając do Polski, to żeby w takim kurniku jak Przemyśl nie potrafili się dogadać dla dobra miasta i mieszkańców to co mówić o sejmie.  Oni potrafią się przepisać, podpisać i zapisać wszędzie byle tylko dalej tam posiedzieć, i wiemy że wcale nie chodzi o marna dietę ale o wpływy, stanowiska w spółkach miasta, znajomości itd. ogólnie SYF czyli polityka w polskim wydaniu.


user
xx 31.183.244.253 17:24:25 29-07-2020

do Jaś -  mądry wpis , większość radnych nigdy ne zapracowała na swoją pensję sama prowadząc np /firmę / na własny rachunek i inwestując własny pieniądz.  Większość tego towarzystwa  to cwani biurokraci siedzący od LAT na garnuszku podatnika/pensyjka płacona z budżetu/ Np. Obecny przewodniczący RM za lojalność partyjną  siedzi na sześciu? lub więcej posadkach budżetowych, ma czas by błyszczeć na fotkach w prasie przy byle jakiej okazji. Gdyby musiał sam zarobić na swoją pensję u siebie prowadząc swój biznes to  byśmy go wcale nie widzieli bo nie miał by czasu zbijać bąków jak to ma miejsce teraz """CZY SIĘ STOI ,CZY SIĘ LEŻY parę tysi.się należy"....stare ale wciąż aktualne .

user
Jan 31.183.188.244 19:04:34 29-07-2020

do  :Jaś  195.75.235.1 ;   tłumaczę dlaczego podałem przykład Rosji.  W Polsce zwykło się  obecnie mówić że  wszystko co  złe jest wynikiem   działania społeczeństwa  postkomunistycznego, że jest  niedojrzałe do demokracji  itd,   przecież w  w Rosji społeczeństwo było  poddawane  indoktrynacji komunistycznej  znacznie dłużej  i  jeszcze bardziej znacznie w  większym wymiarze niż w Polsce   a jednak maja w genach dążenie do utrzymania  silnego państwa.  Ponadto nie jestem rusofobem który nie chce dostrzec że Rosja była,jest i będzie w czołówce światowej pod każdym względem i należy z nią utrzymywać  dobre relacje  gospodarcze i zarabiać  na współpracy gospodarczej. Najlepiej widzą to Niemcy czy Francuzi  i robią swoje.   Polacy nigdy się nie uczą na własnych błędach,zawsze  doprowadzają swoje państwo do upadku  i nie pomoże żadna wymiana pokoleń.

Z pozostałą treścią  zgadzam się w zupełności, podobnie z treścią posta forumowicza xx

user
Maciej 31.183.187.75 29.07.2020

To pierwsza i ostatnia kadencja Pana Bakuna. 

user
Tylko nie pis 185.38.225.3 22:19:52 29-07-2020

Maciej Wróżbita? A kto byłby lepszy? Nie widzę nikogo.

user
ar 5.173.72.243 29.07.2020

A czy Państwa radnych nie obowiązuje zakrywanie ust i nosa w budynku użyteczności publicznej? 

user
Tylko nie PiS 185.38.225.3 15:02:55 29-07-2020

Chorzy są.  Z nienawiści. 

user
Grigorij 81.161.192.188 30.07.2020

Poziom zbliżony do Ukrainy dyputaty 

user
Wstyd 31.183.220.250 30.07.2020

Słyszeliście wymianę zdań pomiedzy Prezydentem a Radnym Zapotockim? Ludzie co za poziom ręce opadają, nie będę reklamował gdzie można posłuchać ale szczena opada 

user
słownik-owy 46.232.249.138 11:54:34 30-07-2020

"radnym" piszemy z małej litery, a tym bardziej kiedy piszemy o kimś takim jak Zapotocki

user
KIKO 83.31.143.126 30.07.2020

Szanowni Wyborcy kolejny raz nabili nas w butelkę.Co znaczy jakis "kluby radnych" i uprawianie pilityki przez "gmojków"którzy nigdy nie zarobili 1 zł na kromke chleba.Rada Miasta powinna byc obsadzona przez Ludzi co w życiu coś osiągneli,a polityke zostawić przed progiem.Tak kiedys Panowie nazywali sie Rajcami i robili wszystko,żeby ludziom żyło się lepiej.

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium