Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
W dwóch miejskich spółkach trwają spory zbiorowe. Dołączył MOPS
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej to trzy miejskiej instytucje, w których pracownicy weszli w spór zbiorowy z szefostwem.
– Na niedawnym spotkaniu z pracownikami zaproponowaliśmy, aby to związek przedstawił swoje sugestie i propozycje, w jaki sposób mamy podejść do tych żądań. Czekamy na rozwiązania sporu, nad którymi pracuje pani przewodnicząca związku zawodowego w naszej spółce – stwierdził prezes PGM sp. z o.o. Zbigniew Czekierda.
fot. zbiory własne
– Na niedawnym spotkaniu z pracownikami zaproponowaliśmy, aby to związek przedstawił swoje sugestie i propozycje, w jaki sposób mamy podejść do tych żądań. Czekamy na rozwiązania sporu, nad którymi pracuje pani przewodnicząca związku zawodowego w naszej spółce – stwierdził prezes PGM sp. z o.o. Zbigniew Czekierda.

Najdłużej spór zbiorowy trwa w PGM-ie, bo od 2017 r. Chodzi o podwyżkę płac. Problem do tej pory nie został rozwiązany. Wprawdzie doszło do połowicznego porozumienia (pod koniec 2018 r.), ale w ub.r. miało dojść do kolejnych rozmów. Te się jednak nie odbyły. – W zapisach połowicznego porozumienia widnieje zapis, że przystępujemy do dalszych rozmów w sprawie wzrostu płac. Dzisiaj kierowane są do nas zarzuty, że w sytuacji panującej pandemii trwamy w zbiorowym sporze finansowym. Ale przecież on trwa już trzy lata (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
20 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 83.5.166.166 23.07.2020

Ci co mają pracę za dwa miesiące będą się uważali za ludzi szczęśliwych.

Mamy następny kataklizm czyli lawinowe grupowe zwolnienia.

Będzie tego na tysiące.

Na Podkarpaciu pierwsze odczują to Mielec,Rzeszów  oraz cała otoczka \"doliny lotniczej\" gdzie nawet szkieletowe zakłady nie pozostaną .

Poczytajcie sobie o zwiastunie totalnego bezrobocia 


user
$ 31.183.244.199 13:53:20 24-07-2020

Przestań lewacki trollu hejtować !!!

user
zawiedziony przemyski obserwator 83.31.163.115 24.07.2020
Pytanie do Bakuna , po co właściwie były te zmiany , miało byś ponoć lepiej , efektywniej , sprawniej a tu nieustanne wojenki i targanie po szczękach. Mieścina upadła ,  domy i kamienice w totalnej ruinie , tynki sypią się nam mieszkańcom  na głowy a Zbysio zamiast  oddychać w Żurawicy świeżym powietrzem ,  korzystać z emeryckiej wolności  prowadzi wojnę z załogą o podwyżki. Pytam co się zmieniło od powołania Czekierdy na tego prezesa  , ile wyremontowano , odnowiono kamienic , na razie obserwując tę mieścinę ani jednej. Pytam Bakuna po raz drugi  , po cholerę te pozorne zmiany  które wprowadzają jedynie totalne zamieszanie w tym przemyskim grajdole. Dotyczy to również innych spółek.  Wstyd.
user
Maryla 83.31.143.126 24.07.2020

A to co sie dzieje w Zarzadzie Cmentarzy to juz zupełne dno.Kierownik zarzadza tam na zasadzie dyskryminacji pracowników i petentów.Jast po prostu tyranem,a wszyscy wiemy ze tam przychodzi sie w cięzkich chwilach zyciowycych i nie widać ze strony tego Pana jakiejscheci pomocy i uprzejmosci.Czy mysli,ze tylko ma do czynienia z trupami.

user
Roch 94.254.204.28 07:42:13 24-07-2020

Pozdrowienia dla Mieczysława Marylu i mniej jadu.

user
goscx 195.136.178.82 24.07.2020

Z pustego i Salomon nie naleje, miasto spłaca długi po poprzednim prezydencie, skąd ma nabrać? Co temu winien Bakun? Że zacytuję marszałka Terleckiego: "Puknijcie się wszyscy w czoło!!!"

user
Ap 31.183.179.207 10:51:03 25-07-2020

To trzeba to było uczciwie powiedzieć przed wyborami, że teraz to tylko pot i łzy. Bakun nabierał ludzi obietnicami niewyobrażalnego rozwoju a naiwni w to uwierzyli, stąd to rozczarowanie osoba Pana Prezydenta.


user
kryzys 83.3.80.17 24.07.2020

Za niedługo zamrożą również płace w budżetówce... jeśli ktoś ma oszczędności w złotówkach, radzę przewalutować np. na franki szwajcarskie..

user
Rzemieślnik 83.31.143.126 24.07.2020

Zbyszku i po co ci to potrzebne?Co miałeś wyciągnać z tej Firmy to juz dawno wyciągnałeś.Chyba,że teraz Ty chcesz byc poborca.

user
Tomek 79.191.92.103 24.07.2020

W MOPS teraz dyrektor pilnuje żeby pracownicy wykonywali swoje obowiązki, a oni pracy nie są nauczeni. Poprzedni dyrektor szukał jaki wygodny fotel kupić, żeby dupa go z siedzenia nie bolała.

Jest problem bo ktoś zmusza ich do pracy i nie ma kiedy plotkować :)

user
Pracownik PGM 185.220.100.252 25.07.2020

Jak ja widzę kolejny raz to piękne zdjęcie Zbyszka to muszę, muszę coś powiedzieć. Drogi Prezydencie Bakun i Droga Rado Miasta, powiem po Waszemu: „skondejście tego czorta wyciągnęli?” Ale do rzeczy, Zbyszek wskoczył ewidentnie na wyższą półkę, chodzi teraz tak wypachniony, że jego cichy, przebiegły chód korytarzami demaskowany jest przez zapach WARSA. Widać w Kiosku Ruchu zaszalał i kupił dwie buteleczki. Po za tym w aucie mu klima nie działa a warunki atmosferyczne nie sprzyjają. Do tego nasz żurawicki menadżer bo tak się nazywa, zaczyna wypowiadać się po swojemu, błędów językowych bez liku ale jeden mój ulubiony: on wszędzie i zawsze „jeste” na „m” już nie ma czasu, taki zabiegany jest. No i on zawsze bada „substancje” nie „temat” a ta substancja to może ten WARS, tak go oblepił, że podświadome skojarzenie się nasuwa – kto go tam wie. Nasz Menadżer remontuje i się chwali, tak jakby inni przed nim tego nie robili. Dla mnie wyczynem Menadżerskim Zbyszka będzie zawsze remont chodnika w czasie pandemii za obcięte pensje pracowników – prawdziwy cwany herbatnik Menago.

user
też obserwator 79.189.245.193 12:15:40 27-07-2020



także obserwator


do panów; rzemieślnik, zawiedziony przemyski obserwator,  pracownik PGM


Kilka konkretów,  nie radosnej tworczości:


- spór zbiorowy z Solidarnośią  w PGM powstał  w 2017  roku i jak wiadomo nie został rozwiązany do tej pory - również poprzedni prezesi mając tyle czasu nie kwapili sie z rozwiązaniem problemu -ten przynajmniej deklaruje, że nie będzie zwolnień, a temat załatwi

- przejdz  się po mieście zaglądnij w każdy zakamarek  a dowiesz się co jest w  naszym  mieście  remontowane,  również i przez PGM


- panie rzemieślnik co ten Zbyszek zdołał już wyciągnąć z PGM? -DAWAJ KONKRETY!

-pracownik PGM-ponoć nowy wymaga, a czasy letargu już do was nie wrócą-jakże mi was żal pracownoku PGM 

 -słyszłem , że sie wam pracowniokom pogorszyło , że przyszła dyscyplina a czasy letargu już nie wrocą-jakże mi was szkoda- biedaczki


user
Pracownik PGM 77.247.181.162 13:01:57 27-07-2020

Aż ta wypowiedź jest przemyślana – mmmm – pachnie Zbyszkiem cwanym herbatnikiem? - odgryzł się czort nasz jedyny

user
Marcin 178.33.42.215 13:16:39 27-07-2020
Do Pracownika PGM: Jeżeli to na prawdę Wasz Prezes to widać w jakiej pogardzie Was ma. Przykre, że taki poziom prezentują ludzie, którzy rządzą. To jest właśnie nasz kraj, z gminy wyszedł ale gmina z niego nigdy nie wyjdzie. Przykre :(
user
Pracownik PGM 150.129.8.16 13:22:59 27-07-2020

Drogi Marcinie to na 100% Prezes bo język jakiś pokraczno-dziwaczny tej wypowiedzi jest

user
Łotr z lewej strony obok Jezusa konającego na krzyżu 178.164.197.19 18:41:43 27-07-2020

Zbigniew nie jest łajdakiem, ochrzczony przez swych rodziców zbawi PGM i wyprowadzi jego lód z letargu.

Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą.

Zbigniew prosetego sreca jest i intelektu, kiedy powstawał pierwszy komputer brzuchacił dziewki w pszenicy, kiedy miał więc posiąść wiedzę, że jak pisze komentarze z gabinetu to po adresie IP można dojść, że to z PGM??

Ale Pan posłał go, on się opamiętał by do emerytury dorobić i daje znaki - trawa roznąć zaczeła i chodnik płaski powstał. Z pracowników złego ducha usunie i zacznął głosić cuda.

user
Reyhan 51.83.139.56 15:34:23 28-07-2020

Zbyszek ma taką moc, że jak objął PGM, ludzie do dzisiaj pukają w drzwi i błagają abym zrobił im remont. Mówi się też, że krowy w okolicy cielą się częściej, a marchew zaczęła rosnąć tak szybko, że nie nadążają ze zbiorami!

user
jola 90.254.155.113 25.07.2020

bacun to idiota

user
xyz 46.134.124.40 27.07.2020

PGM ma straszliwego pecha do Zbyszków. Najpierw Duszyk, teraz Czekierda. Który "lepszy" aż strach się bać.

user
Pacjent0 5.184.216.189 15:58:22 29-07-2020

A patron kierowców św. Krzysztof i jeden z apostołów św. Tomasz? 

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium