Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Czy ujęcie wody pitnej dla mieszkańców Przemyśla jest zagrożone?
Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu – w specjalnie wydanym komunikacie – poinformował o fakcie zachorowania na COVID-19 jednego z pracowników spółki. Osoby, która pracowała w Zakładzie Uzdatniania Wody przy ulicy Rosłońskiego. A także o objęciu kwarantanną dwóch innych pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym koronawirusem SARS-CoV-2. Czy w związku z tym istnieje niebezpieczeństwo skażenia wody pitnej dla mieszkańców miasta i czy jest zagrożona ciągłość jej dostawy?
Ujęcie wody pitnej dla mieszkańców Przemyśla, mimo zachorowania na COVID-19 jednego z pracowników obsługujących Zakład Uzdatniania Wody, jest w pełni bezpieczne.
fot. Mariusz Godos
Ujęcie wody pitnej dla mieszkańców Przemyśla, mimo zachorowania na COVID-19 jednego z pracowników obsługujących Zakład Uzdatniania Wody, jest w pełni bezpieczne.

Chorym jest osoba, która w ZUW pracowała na stanowisku elektryka. Mężczyzna trafił do szpitala w Łańcucie. Informację o tym zarząd PWiK otrzymał 15 lipca br. Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu dwóch innych pracowników przedsiębiorstwa, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym, zostało objętych kwarantanną (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
9 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
? 54.76.120.237 21.07.2020

Pytanie do władz spółki. A co że zmianami które były przed i po feralnej zmianie. Przecież ta osoba zarażona też miała kontakt z tymi ludźmi. Dlatego kwarantana powinna być objęta większą liczba pracowników. Tylko wtedy pytanie ile osób było by zdolnych do pracy. Bo zapewnienia zarządu że nie ma braków kadrowych można wsadzić między bajki. Pozdrawiam

user
jasnowidz 5.172.232.177 20:14:44 21-07-2020

Braków kadrowych... może dlatego BHP-wiec się zwolnił bo nie mógł patrzeć ile ludzi pracuje na zmianach.  Zarząd do wymiany z wilczym biletem, majstersztyk w wykonaniu Prezesa tak szybko zniszczyć to na co inni pracowali tyle lat. Brawa dla ludzi Pana Mariusza :)

user
? 51.15.43.205 20:21:52 21-07-2020

Trafione w punkt. Ale trzeba pamiętać że mamy dwóch panów Mariuszów i razem są obłędni ;-)  W myśl zasady mądrość i doświadczenie:-)

user
Jasnowidz 2 5.173.74.21 20:28:25 21-07-2020

Jak to mówią nieszczęścia chodzą parami !!

user
Szanowni Państwo 81.161.192.180 21.07.2020

Czerwona ramka: ... Szanowni Państwo ... niepotrzebny chaos i panikę ... a co wywołuje artykuł?  "Bądźmy odpowiedzialni".  Dobrze jest kierować te słowa do innych, a do siebie? Proponuję przy artykule umieścić więcej reklam na temat odkażania wody, instalacji o odwróconej osmozie itp. Autor winien natomiast przyjrzeć się temu co pisze, bo "ujęcie wody", jest na rzece San, a  co jak chorzy na Covid przed ujęciem wody dla miasta plują do rzeki i się w niej kąpią? Proponuję dokształcić się na temat procesów związanych z uzdatnianiem wody. O odpowiedzialność za słowa chyba nie warto prosić.

user
PAN 79.191.91.64 22.07.2020

Nie ma zagrożenia przedostania się wirusa do wody. Ludzie którzy wypisują te posty nie maja pojęcia o produkcji wody sposobie oczyszczania. Woda jest Chlorowana, Ozonowana. Zresztą WHO wydało oficjalny komunikat na ten temat.

user
? 179.43.167.227 14:05:39 22-07-2020

Drogi przedmówców czytam posty i nie widzę ani słowa aby ktoś napisał że woda jest skażona. Temat postów tyczy się spraw kadrowych jakie powinny być po wzięte w takiej sytuacji. Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Chyba że jesteś jednym z tych ludzi Prezesa i na celu masz tylko szerzyć nieprawdę na forum. Pozdrawiam

user
Jan 31.183.188.244 23.07.2020

W północnych Włoszech już jesienią  ubiegłego roku znaleziono w kanalizacji /ściekach/  wirus covid-19,  a epidemia wybuchła tam  wiosną br.  W powiecie przemyskim jest już sporo zachorowań na koronowirusa ,  wskażcie  proszę gdzie jest  oczyszczalnia ścieków górnym Sanie w naszym powiecie , czyż  wszystko nie idzie rowami i potokami do Sanu? Rzeki nie są wolne  od tego wirusa biorąc pod  uwagę  brak skanalizowania i oczyszczania ścieków w naszym kraju.

Dzięki wspaniałemu fachowcowi,prezesowi Nodżakowi  mamy nowoczesną stację uzdatniania wody która mam nadzieję dostarcza  nam wodę  wolną od tego świństwa.

Ale problem skanalizowania wsi w powiecie przemyskim i nie tylko pozostaje otwarta.

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium