Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Jarosław
Wirus w zakładach mięsnych
U pracowników zakładów mięsnych należących do grupy „Sokołów” w Jarosławiu koronawirusa wykryto na początku lipca. W komunikacie z 3 lipca rzeszowski sanepid potwierdził, że chorych jest 7 pracowników. Cztery dni później było ich już 29 plus 7 osób z kontaktu. 38 pracowników zakładów przebywa w kwarantannie, a 150 zostało urlopowanych. Zarząd przedsiębiorstwa zamknął dwa wydziały, wdrożył ostry reżim sanitarny, zapewnia przy tym, że ich produkty są bezpieczne.
Wirus w zakładach mięsnych
fot. zbiory własne

O prowadzonym w dniach 1 – 2 lipca dochodzeniu epidemiologicznym Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w komunikacie z 3 lipca, podając jednocześnie wiadomość o wykryciu nowego ogniska zakażeń koronawirusem w jarosławskich zakładach mięsnych. Potwierdzono wówczas, że u 7 pracowników przedsiębiorstwa testy dały wynik pozytywny oraz że chorują jeszcze kolejne 2 osoby z ich otoczenia. Już wtedy pojawiły się podejrzenia, że zachorowania w zakałach mogą mieć związek z wcześniej znanymi w jarosławskim COM oraz w Piwodzie. Dzień później ową hipotezę potwierdzono oficjalnie, a rzeszowscy specjaliści od epidemii uznali, że (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
miesniak 77.111.247.9 09.07.2020

Q... tam jest pare chorych na grype. 

http://pressmania.pl/covid-19-to-globalna-sciema/

user
Tadeusz 79.191.89.25 09.07.2020

A wszystko zaczeło sie tak niewinnie.

 

A teraz zbieramy owoce totalnej głupoty oraz ciemnoty w naszym regionie.

Niedługo bedzie gorzej jak na Śląsku.


user
ups 77.111.247.9 19:38:30 09-07-2020

Ty jesteś najciemniejszy  Tadeuszku-komuszku naczelny komentatorze ( amoze naczelny szmatławca).

user
Radical News 94.40.75.201 21:01:36 09-07-2020

No nareszcie piszą skąd to się wszystko wzięło, to jak i wiele, wiele innych wirusów, choróbsk itp. piekelinic oraz wszelkiego innego możliwego qrestwa !!! Oczywiście z zasyfiałych, obskurnych rzeźni, ubojni czy innych mordowni - siedlisk najrozmaitszych plag nękających całą ludzkość !!!

user
Radical News 94.40.75.201 21:12:22 09-07-2020

KORONAWIRUS W LISTACH DO CZYTELNIKÓW - NUTILUS.PL


PRZEMOC WOBEC ZWIERZĄT ŹRÓDŁEM KORONAWIRUSA  - RADIOZET.PL


YOUTUBE.COM - JAK WYGLĄDA ŻYCIE W WUHAN SKĄD I KIEDY POJAWIŁ SIĘ WIRUS?

user
Czytelnik 217.97.167.1 09.07.2020

Płacić za treść artykułu to przesada.

Poziom artykułu , także pozostawia wiele do życzenia jak i większość w tej gazecie...




user
Baciar 31.128.22.166 09.07.2020

Niestety to prawda. 

A te 150 spierd...o na chorobowe  ????

user
Gege 31.128.22.93 23:13:01 09-07-2020
Albo wczasy im wpisali  na siłę Albo bezpłatny 
user
Mateusz 31.128.22.93 23:39:48 09-07-2020
Gege  nie zgodzę się wczasy dostaniesz jak będziesz miał kontakt  z zarażonym bo ludzie po uciekali na chorobowe Ale nie każdy może sobie na to pozwolić bo konsekwencje są surowe ja się chorobowe weźmie  
user
Heniek 176.110.146.231 09.07.2020

Reżim? A pracownicy którzy nie maja urlopów chodzą na inne oddziały i sie wszystko bełta.  Co dzień to inny oddział. A na innych działach przecież tez sa ludzie chorzy. Wspolne wejście, stołówka, szatnie. Powinna być cala firma zamknięta i wszyscy przebadani. A nie tylko pracownicy rozbioru. 

user
Świat 31.128.22.93 23:12:07 09-07-2020

Sam tam pracuje to dopiero się zacznie nic z tym nie robią jaki reżim sanitarny dobre, namioty nastawiali I będą badani Ale tylko rozbiór bo tam najwięcej zarażonych  A inne działy gdzie też ludzie są zarazeni  Ani kwarantanny ani nic to powinno być nagłośnienie przez media, ludzie zdrowi wrócą z rozbioru I znów się przerażają od innych 

user