Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Radni pokłócili się o 2 mln rządowej dotacji
Kłótnię wśród radnych wywołała rezolucja w sprawie Funduszu Inwestycji Samorządowych – Tarcza Samorządowa dla Przemyśla. Jej autorzy wskazali zadania, które powinny być zrealizowane z rządowych pieniędzy. Z drugiej strony sali padły opinie, że ten dokument ma na celu tylko pokazanie, że „w radzie nastąpiła dobra zmiana”. Wnioskodawcy bronili się, że wreszcie jakieś pieniądze mogą trafić do miasta.
– Narzekaliście, że nie ma pieniędzy, nic się nie dzieje. Są pieniądze, to też jest źle – powiedział Maciej Kamiński (PiS - z lewej).
– Proszę, nie róbcie z mieszkańców Kruhela idiotów – mówił Andrzej Zapałowski (WdP - z prawej), twierdząc, że zarezerwowane pieniądze nie wystarczą na potrzeby mieszkańców tej części miasta.
fot. Paweł Bugira
– Narzekaliście, że nie ma pieniędzy, nic się nie dzieje. Są pieniądze, to też jest źle – powiedział Maciej Kamiński (PiS - z lewej). – Proszę, nie róbcie z mieszkańców Kruhela idiotów – mówił Andrzej Zapałowski (WdP - z prawej), twierdząc, że zarezerwowane pieniądze nie wystarczą na potrzeby mieszkańców tej części miasta.

Według założeń rządowego programu Fundusz Inwestycji Samorządowych, do Przemyśla ma trafić 2 mln 127 tys. zł. W myśl rezolucji, rada miała zobowiązać prezydenta Przemyśla do podjęcia działań, które umożliwiałyby skorzystanie z tych pieniędzy i przygotowania wniosków na następujące inwestycje: przebudowa i remont, wraz z potrzebną dokumentacją, ulicy Kruhel Wielki, w kwocie ok. 1 miliona złotych; położenie warstwy ścieralnej z masy bitumicznej na ul. Sucharskiego w kwocie ok. 190 tys. złotych; wykonanie „sięgacza” ul. Sucharskiego w kwocie ok. 150 tys. złotych; remont ul. Balickiego w kwocie 160 tys. złotych oraz w miarę możliwości remonty ulic: Focha, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Kadłubka, Koźmiana i Sienkiewicza w łącznej kwocie 150 tys. zł.

 

„Chcecie nabić sobie punkty u ludzi”

Radni Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Przemyśla mieli duże (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
20 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.89.25 10.07.2020

Konstruktywnej dyskusji raczej w tym towarzystwie nie będzie.

Oni naprawdę nic innego nie potrafią.

Taki jest urok obecnej koalicji.

Zapewne na nastepnych posiedzeniach bedą szukali winnych  swojej niemocy na każdej płaszczyźnie

user
oki 83.31.138.62 10.07.2020

No a Brzozowa Pawia Gierczak Kruhelska Gołebia Ptasia Sucha Studzienna Krzemieniec Chodkiewicza.Czy jeszcze cos dopisać?

user
Tadeusz 79.191.89.25 10.07.2020

Radni Gdańska,Sopotu,Gdyni a ostatnio takze warszawy przekazują pieniądze na pomoc gminom .które doswiadczyły powodzi.

W naszym powiecie też takie gminy są.

W naszym mieście są też radni ,"właściwi radni"którym nawet do głowy nie przychodzi,by chociaz współczuć pokrzywdzonym a obnoszą się ze swoją dobrocią  w czarnych koszulkach z napisami np w marszach ulicznych.


https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26117934,warszawa-przekaze-2-mln-zl-pomocy-dla-gmin-na-podkarpaciu-dotknietych.html?_ga=2.239472523.968347774.1593887709-1722819146.1553586503#S.main_topic-K.P-B.1-L.6.zw

user
Twój nick 31.0.23.228 19:45:55 10-07-2020

Nie wymagaj aż tyle od chołoty.

user
Ap 31.183.179.207 20:02:31 10-07-2020

A może by coś z sensem. Skoro innych nazywasz cholota to kim sam jesteś? Arcycholota?

user
Pogonić chołotę 172.58.139.137 10.07.2020

 "Nabijanie sobie punktów u ludzi" jest niewłaściwe ? To co rada powinna nabijać za publiczne pieniądze ?

user
Stachu 81.161.192.179 10.07.2020

Obietnice przed wyborcze przez pandemię poszły w PiS  du

user
Przemisio 5.173.88.203 10.07.2020

Pan Kamiński jest Wroną która dużo kracze! Wszędzie jest ale tylko mówi ! Nic więcej ! Co z ulicą tatarską ? Czyżby ktoś mu coś obiecał za nie wtrącanie się ?

user
y 37.30.59.211 10.07.2020

potraficie tylko pisać a nie potraficie tego rozwalić dzieciaki

user
Perła 94.254.209.38 10.07.2020

Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Oczywiście argumenty nasze są jak najbardziej poważne i jak najmniej śmieszne. Tego jednak umysłom bystrym tłumaczyć nie potrzeba. 

user
Piter 81.161.203.113 10.07.2020

https://www.youtube.com/watch?v=wC8HXDeBNDo  jest prawda tyż prawda i g... prawda

user
fuj 31.183.231.59 11.07.2020

Rozgonić to "towarzystwo"

user
kasander 89.68.175.84 11.07.2020

Panie Kamiński - nie zakładaj pan już krawatów, nie noś garniturów - wygląda pan w nich okropnie i śmiesznie.

Pan nie jest stworzony do takiego ubioru i nawet najlepszy, najdroższy garnitur nie pomoże.

user
GG 185.38.225.3 11:54:10 11-07-2020

Kamiński ma dwa garnitury. Jeden niebieski a drugi ciemny.  A w czym on wygląda dobrze?

user
Twój nick 31.0.23.228 12:14:51 11-07-2020

Po co temu panu garnitur? To niespełniony pisarz. Pisze i pisze te interpelacje, z których nic nie wynika.

user
oj 31.183.187.40 11.07.2020

Hejtowac to umiecie,idzie wam to bardzo dobrze. Tylko to.

user
GG 185.38.225.3 14:51:03 11-07-2020

A co dobrego można napisać o Kamińskim?  

1) że zawsze jest na nie zarówno w RM jak i w SM i tylko to potrafi, bo na nic konstruktywnego jeszcze nie wpadł 

2) że jest niewykształconym człowiekiem,  który zajmuje zbyt wysokie stanowiska jak dla niego i to tylko dlatego, że właśnie robi zamęt w mieście na życzenie PISu

3) że nie porafi poprawnie wypowiedzieć się 

4) że prowadzi SWÓJ WŁASNY fanpage, gdzie jakakolwiek krytyka kończy się zablokowaniem autora 

5) że na tym swoim fanpage atakuje prezydenta Bakuna, a otwartej dyskusji się boi

6) że z jednej strony UDAJE wierzącego,  a w życiu prywatnym bagno 

user
Oloo 5.173.136.167 11.07.2020

No proszę po zmianie w RM jest ponad  dwa miliony? I dalej źle? Zadrość? Boli niektórych oj boli.  Brawo Panowie róbcie dalej swoje!

user
@ 185.239.43.6 22:27:23 11-07-2020

A czytałeś kilka dni temu ile dostały inne miasta?

user
xx 31.183.244.253 15:36:54 12-07-2020

przecież to nie jest żadna zasługa P.Kamińskiego co on miał do gadania ,  ot tylko spadł ochłap z partyjnego PISowskiego wojewódzkiego stołu

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium