Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl
Kim jest Łukasz Dziągwa – nowy prezes MZK?
Decyzją Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu od 1 lipca br. nowym prezesem spółki został, sprowadzony z Rzeszowa, Łukasz Dziągwa. Potwierdziły się więc nasze przypuszczenia z 12 maja br., kiedy dywagowaliśmy, że – zostając przewodniczącym rady nadzorczej – jest przygotowywany na to stanowisko.
Stacja paliw na terenie MZK przez pewien czas była zamknięta, bo nie było pieniędzy na zakup paliwa.
fot. Mariusz Godos
Stacja paliw na terenie MZK przez pewien czas była zamknięta, bo nie było pieniędzy na zakup paliwa.

W materiale Prezes MZK zrezygnował. W zakładzie znowu wrze poinformowaliśmy m.in., że niemal równocześnie ze złożeniem rezygnacji przez Leszka Radonia ze stanowiska prezesa spółki, do zmian doszło w Radzie Nadzorczej MZK, a dokonał ich włodarz miasta. Z funkcji przewodniczącego odwołał Marka Mazura (został wice-). Nowym przewodniczącym został Łukasz Dziągwa. Członkiem – Wojciech Seredyński. Prezydent miasta podziękował Adamowi Kasprzykowi. Taki stan rzeczy trwał do 26 czerwca br. (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
covid 20 94.254.152.203 07.07.2020

i h..u..j krzykneli indianie ruszając w bój...poszły konie po betonie,nie ma jak to w strazy słońca nie ma w dupę parzy.....myyyyhyhy jak pan pięknie jedziesz ....haha ,nie pomógł przewrót czerwcowy, najważniej sz e zeby trojka jezdziła  to prezydent do domu dojedzie  

user
adam 90.253.2.145 07.07.2020

Zeby Przemyl nie byo stac na managera z wlasnego srodowska to jest zgroza. Powiem tak kazda spolka  na ktora ma wpyw magistrat jest skazana na to ze z biegiem czsu ma kopoty finansowe poniewaz wiecej jest tam polityki i upychania do niej swoich pociotków jak logicznego biznesu. MZK rozwiazac i powolac w drodze przetargu prywatne przedsiebiorstwo gdzie glos decydujacy maja prywatni akcjonariusze . Zobaczycie ze stanie sie cud a firma zacznie przynosic zyski.

user
Specjalista 5.173.88.224 07.07.2020

Kim jest? Jak wróbelki ćwierkają Archeologiem,zdegradowanym że wszystkiego Rzeszowskim szpecjalistą od tracenia stołków. Proponuję jeszcze głębiej pogrzebać w życiorysie tego Pana Panie Prezydencie wtedy zbledniesz kogo sobie wziąłeś. 

user
Niewyksztalcony 5.173.49.40 07.07.2020

Mówi średnio wykształcony Bakun (Miasto) do Archeologa Dziagwy (MZK) : Łukasz TWÓJ BÓL JEST WIĘKSZY NIŻ MÓJ :-) 

user
Ciekawski 5.173.41.158 07.07.2020
Może stworzy Pan jakąś zintegrowaną kartę miejską. Bo na razie oprócz niebieskiej karty nic nie można innego założyć  w naszym mieście :-) 
user
JP 82.34.187.222 08.07.2020

Archeolog specem od komunikacji miejskiej? Żadna to rewelacja, skoro premier (wcześniej dyrektor banku oraz minister finansów) z wykształcenia jest historykiem a ludzie po kulturoznawstwie rządzą w spółkach skarbu państwa. Za tzw. pierwszego PiS słabnącą dużą stocznią dowodził filozof...  Jak to mówią, nie matura lecz chęć szczera ... 

user
Ap 31.183.179.207 07:25:33 08-07-2020

Historykiem jest także Tusk, Mazowiecki, Kwaśniewski, nawet studiów nie skonczli a o Cimoszewicza, czy Millera aż strach pytać. W polityce nie o wykształcenie chodzi.

user
Ja 188.147.39.20 08.07.2020

Musi być państwowe, wtedy elektorat szczęśliwy. Taki kraj mamy. A że zawsze na minusie i w życiu jednej złotówki podatku dochodowego nie zapłacił to nie problem przecież. 

user
Ap 31.183.179.207 07:29:46 08-07-2020
A wiesz, że twój idol Bosak, nigdy żadnej porządnej pracy nie miał. Zawsze był czyims przydupasem. Taki z niego gospodarczy wolnościowiec.
user
Ulotka 5.173.88.124 08.07.2020

Człowiek ulotka :-) aż strach pomyśleć co będzie wieszał po autobusach komunikacji miejskiej w Przemyślu. 

user
Alyssa 42.106.24.166 08.07.2020

Nice to read here unique kind of blog and I am looking forward for more blogs.

Regards, Alyssa. Senior assignment writer at Secure Assignment Help. http://www.secureassignmenthelp.com/statistics-assignment-help/

user
? 204.194.29.4 08.07.2020

Kim jest nowy prezes MZK? Kolejnym nieporozumieniem prezydenta miasta. Mam ,, fachowca " z Rzeszowa w MZK mamy  ,, fachowca " z Tychów w PWiKu Panie prezydencie mniej Pan litość i nie karaj mieszkańców Naszego miasta takimi fachowcami. Wystarczy że już mieszkańcy męczą się z Panem Panie Prezydencie. Panie Prezydencie podaczas blisko dwóch lat Pana kadencji ile razy był Pan w urzędzie wojewódzkim po pieniądze ile projektów napisał Pan w sprawie pozyskania pieniędzy unijnych? Panie Prezydencie zarządzanie miastem to nie zarządzanie stoiskiem na zielonym rynku. To jest odpowiedzialność której najwyraźniej Panu brakuje.

user
Ap 31.183.179.207 10:05:49 08-07-2020

Środki unijne wymagają wkładu własnego miasta. A prezydent wybrał drogę oszczedzania i braku wszelkiej odpowiedzialności. Po co się starać, jak i tak nie docenia. Może i nic się nie dzieje, ale i długi nie rosną. To też jest jakieś wyjście. Tylko trzeba było to wyraźnie powiedzieć przed wyborami. A nie teraz fochy stroić, że kłody pod nogi rzucają.

user
? 199.249.230.144 10:33:14 08-07-2020

Do Ap. Zgadzam się z tobą w każdym słowie. Pan prezydent trafił w dobry czas i mówił to co ludzie chcieli słyszeć. To że dług nie rośnie to nie tak do końca bo ratując MZK z opresji kosztem innych spółkę. A wiadomo kto jest właścicielem wszystkich spółkę. Ale takie działania prędzej czy później odbiją się na wzroście cen za ciepłą wodę czynsze czy za wodę i ścieki. W myśl powiedzenia I Salomon z pustego nie naleje

user
Ap 31.183.179.207 11:23:33 08-07-2020

Ja oczywiście wiem, że z pustego i Salomon nie naleje. Ale wielokrotnie tu pisałem, że nie mogę zrozumieć skąd u mieszkańców naszego miasta brała się wiara w możliwości Pana Bakuna? Ani wykształcenia, sukcesów biznesowych, jedynie zupełnie przypadkowy sobór do Sejmu. Dlaczego mieszkańcy mu zaufali na jakiej podstawie. Naprawdę ludzie wierzą, że można tak zjawić się z nikąd i wszystko zmienić.


user
Jan 31.183.188.244 13:55:02 08-07-2020

do @ Ap, pozwolę  sobie się wtrącić, czego nie rozumiesz? Nie rozumiesz że większość mieszkańców miasta  ma obrzydzenie wręcz wstręt do PiS,PO i SLD?    Że   wymiotuje  na  sam widok tych "działaczy politycznych"?     

user
Ap 31.183.179.207 14:08:05 08-07-2020

To kolega nie rozumie. Zgadzam się można mieć wszystkich dość, ale w naszym przypadku ludzie uwierzyli że pojawił się ktoś kto rozwiąże wszystkie problemy. Na jakiej podstawie tak uważali? To mi wyjaśnij.

user
Jan 31.183.188.244 15:02:01 08-07-2020

Nie sądzę aby wyborcy p. Bakuna spodziewali się że rozwiąże wszelkie problemy, sytuacja ekonomiczna miasta była znana przed wyborami.  Ludzie po prostu mieli dość kłamstw   i obłudy ze strony polityków partyjnych, tak jak napisałem większość,ta która nie uczestniczy w polityce  chciała kogoś z zewnątrz.  Mnie p.Bakun rozczarował tym że zamiast wprowadzić  oszczędności i cięcia, nawet gdyby bolały,  wziął kolejny kredyt na rolowanie długu. Zachował się tym samym jak polityk a nie jak  gospodarz miasta.  W domu jak masz ciężki okres to nie idziesz po  raz kolejny do banku bo już spłacasz raty z wcześniejszych kredytów tylko redukujesz wydatki żeby wyjść na prostą.To    oczywistość. Niestety p.Bakun wybrał rozwiązanie w postaci egzystencji,trwania na stołku dla korzyści materialnych i ułożenia sobie i np żonie  ścieżki. Mojego głosu więcej nie dostanie. 

user
Ap 31.183.179.207 15:48:24 08-07-2020

Dziękuję za odpowiedź. Otoz w moim otoczeniu ogromna większość wierzyła, że przyjście Bakuna wszystko zmieni. Pojawia się inwestorzy, tysiące turystów będzie podziwiać nasze miasto a szczegolnie Twierdzę.  Na moje pytania na czym opierają te nadzieję odpowiadali , że przecież inwestorzy walą drzwiami i oknami , ale źli urzędnicy z Choma na czele ich przepędzają.  Wszystko miało być takie proste. Ludzie to jednak lubią żyć w iluzji.a

user
PIT 185.25.123.187 18:20:28 08-07-2020

Hahahiji, urząd wojewódzki  to nie bank żeby tam jeździć po pieniądze. To za komuny tak może  było...A wnioski żeby składać to trzeba mieć zabezpieczone pieniądze w budżecie na wkład własny, a miasto zadłużone po uszy....

user
JP 82.34.187.222 08.07.2020

Miasto zadłużone, zagrożone bankructwem - to idealna  okazja dla PiS na "odbicie" grodu i przejęcie w nim władzy. Jak w roli rządowego komisarza wystąpi tow. Kamiński, tow. Podhalicz lub ktoś inny namaszczony przez tow. "Członka" - wszystkie kłopoty znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a kasy z W-wy spłynie tyle, że będzie trudno ją w pełni wykorzystać. Więcej wiary, towarzysze i towarzyszki.

user
Ap 31.183.179.207 18:27:19 09-07-2020

Już Pan Bakun z kolegami odbił miasto . A co z tego wyszło widzimy wszyscy. Pewno chciał dobrze a wys,po jak zawsze.

.

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium