Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Jak zmysły mogą zmienić twoje życie
Rok 2020 jest rokiem bardzo wyjątkowym i przełomowym. Ostatnie miesiące pokazały nam, że niczego w życiu nie można być pewnym. Wielu ludzi straciło pracę, a jeszcze więcej zastanawia się czy jest we właściwym miejscu i pragnie zmiany w swoim życiu. Jeśli utknąłeś w miejscu i nie wiesz co dalej zrobić, pora zacząć działać. Perspektywy są bardzo obiecujące. Kierunkiem rozwoju człowieka w obecnych czasach jest połączenie wielu dziedzin życia w jedno, a można to osiągnąć dzięki terapii zajęciowej.

Czym jest terapia zajęciowa?

Terapia zajęciowa jest swego rodzaju połączeniem psychoterapii, psychologii, pedagogiki, fizjoterapii  i  prowadzi do  osiągnięcia zdrowia, dobrostanu i satysfakcji życiowej poprzez uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych. Takie zajęcia obejmują wykonywanie codziennych czynności, które są związane z funkcjonowaniem w środowisku domowym, zawodowym czy w czasie wolnym. Zajęcia terapii są dla uczestniczącej osoby znaczące, nadają jej życiu sens, umożliwiają bycie produktywnym.


Terapeuta zajęciowy – zawód XXI wieku

Zawód terapeuty zajęciowego jest zawodem przyszłościowym. Terapeuta pomaga  powrócić do zdrowia osobom chorym, niesamodzielnym, niepełnosprawnym, z rożnymi zaburzeniami psychofizycznymi, a takich osób, w dzisiejszych czasach jest coraz więcej.  


Co tak właściwie robi terapeuta zajęciowy?

Terapeuci pracują nad pobudzeniem wszystkich zmysłów:
  • Węchu, czyli aromaterapia,
  • Wzroku, czyli leczenie kolorami (chromoterapia),
  • Dotyku, poprzez masaż relaksacyjny,
  • Smaku, poprzez podawanie specjalnych przypraw,
  • Słuchu, czyli muzykoterapia,
stosując wiele rodzajów terapii takich jak Arteterapia, Ergoterapia czy Estetoterapia. Brzmi profesjonalnie? Bo terapeuta jest swego rodzaju psychologiem i psychoterapeutą w jednym.

Jak zostać terapeutą zajęciowym?

Do wykonywania zawodu potrzebna jest jedynie empatia i posiadanie wykształcenia średniego.  Szkoła policealna MedicalSchool zapewni zdobycie zawodu terapeuty zajęciowego, każdej osobie, która skończyła szkołę średnią.


Dlaczego MedicalSchool?

Placówka MedicalSchool jest jedyną szkołą w Twoim mieście, która daje możliwość zdobycia zawodu terapeuty zajęciowego całkowicie za darmo. Nauka i egzaminy są bezpłatne! Kształcenie odbywa się w trybie weekendowym. A co najważniejsze, wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Szkoła nie wymaga matury!
MedicalSchool posiada bazę pracowni terapii zajęciowej oraz bazę ośrodków terapeutycznych, z którymi współpracuje w ramach praktycznej nauki zawodów.
Możesz zostać terapeutą zajęciowym w 2 lata, ucząc się jedynie w weekendy i za darmo!


Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.medyk.net.pl

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium