Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl, gmina Bircza
Ruszają zbiórki dla poszkodowanych w powodzi
Zalane domy, firmy, pola, gospodarstwa. Straty są wciąż trudne do oszacowania, ale już dziś wiadomo, że ogromne. Trzeba pomóc!
Ruszają zbiórki dla poszkodowanych w powodzi
fot. Paweł Bugira

Na trudną sytuację zareagowano natychmiast. Dzisiaj, 27 czerwca, zainicjowano już 2 zbiórki.

***

Jako że do powodzi i podtopień doszło w wielu miejscowościach archidiecezji przemyskiej, Kościół napisał: prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej".

Akcja rusza 5 lipca, w kościołach zostanie zapowiedziana jutro. Zebrane ofiary duchowni przekażą do Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.


***

Ruszyła też internetowa zbiórka. Wszystkie środki mają zostać przekazane mieszkańcom Birczy i posłużyć na zakup materiałów potrzebnych do odbudowania choć części szkód.

Akcję poparli: prezydent Wojciech Bakun, radni "Wspólnie dla Przemyśla", Orlik Przemyśl, SRS ORLEN Upstream, Stowarzyszenie Róża Wiatrów, Przemyskie Morsy, Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro, MKS Polonia Przemyśl, Szkoła Mistrzostwa Sportowego SMS w Przemyślu, Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl i Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Kmiecie.

"Drodzy Państwo to naprawdę sytuacja bardzo krytyczna, mieszkańcy Birczy stracili swoje dorobki życia, nie bądźmy obojętni otwórzmy swoje serca na nich ich rodziny i pokażmy że w prawdziwym żywiole jesteśmy spójni, pomocni oraz działamy razem" - napisał radny Marcin Kowalski.

LINK DO ZBIÓRKI

***

Nasi dziennikarze byli na miejscu i na własne oczy widzieli ogrom zniszczeń. Mimo dramatycznej sytuacji mieszkańcy Birczy przyjęli nas z wielką otwartością i zaufaniem. Dziękujemy za przesłane nagrania. Mamy nadzieję, że pokazanie tych obrazów poruszy Państwa serca. 


6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.89.24 27.06.2020

Nie zastanawia Was,że w każdym przypadku w naszym regionie i mieście kiedykolwiek ogłaszana jest publiczna zbiórka zawsze jest Kościól.

Ale nigdy z tej zbiórki sie nie rozlicza .Kasę podobno przekazuje tylko czy ta kasa dociera do potrzebujących.

Ostatnie przypadki z naszym szpitalem i deklarowana pomoc Kościoła znacznie mijały się fakty z deklaracjami.


Jestem za pomaganiem potrzebującym .Na tym polega więź międzyludzka. Ale zbierajmy te pieniądze bez pośrednictwa Kościoła.

Są inne instytucje i grupy aktywistów,które w całości co zebrali zawsze przekazują potrzebujacym.Ja osobiście zdecydowanie tylko im ufaj jeżeli chodzi o kase.


A Pan Prezydent godnie i na miejscu.

Bądźmy wszyscy razem w trudnych chwilach i ufajmy sobie.
user
przemyski obserwator 83.31.163.115 22:45:36 27-06-2020

Zamiast pisać kolejne brednie  drogi JUDO TADEUSZU zorganizuj zbiórkę wśród bliskich i znajomych oraz przekaż w formie jaką wybierzesz dla najbardziej potrzebujących z wybranej przez ciebie miejscowości , możesz pominąć nielubiany Caritas.   Przestań chłopie nawet w takiej sytuacji wypisywać totalne głupstwa , zapewniam że nikt ciebie nie będzie rozliczać z przekazanej kwoty pieniędzy.

user
g 31.183.174.92 12:47:42 28-06-2020

A dałeś przynajmniej grosz w tej zbiórce podejrzewam że nie to PO co zabierasz głos lewacki trollu

user
Prist 94.254.209.251 13:28:36 28-06-2020

Co taki siun z przemyśla, może napisać jak ma zaprogramowany móżdżek

TADEUSZ ma rację, kościół sie wpierdala tam gdzie nie powinien.

A cham będzie chamem, na wieki wieków Amen

user
JP 82.34.187.222 01:10:12 30-06-2020

Zgadzam się, Tadeuszu, w pełnej rozciągłości - gdzie kasa tam zawsze wzmożone zainteresowanie KK. Pamiętam słynną zbiórkę Ojca Biznesmena na ratowanie Stoczni Gdańskiej, zagmatwane losy milionów zebranych dla rodzin kilkudziesięciu ofiar zawalenia dachu w hali w Katowicach, miliony, które rozpłynęły się w "kosztach administracyjnych i organizacji" niektórych zbiórek, pobory funkcyjnych organizatorów na poziomie wynagrodzenia ministra etc. etc. Ludziom w potrzebie bezwzględnie należy pomagać, ale najlepiej z dala od tych, którzy krzywo patrzą na to, że kto śmie ich sprawdzać i patrzeć na ręce, niekiedy uświęcone...

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium