Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przeworsk, Kańczuga
W Kańczudze woda porwała wóz strażacki z 5-osobową rodziną na pokładzie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej wspólnie z Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, z porwanego przez wodę samochodu straży pożarnej uratowali dziś w nocy w Kańczudze 5-osobową rodzinę i dwóch strażaków.

Do zdarzenia doszło dziś około godz. 1 w nocy w zalanej po ulewnych deszczach i wystąpieniu z brzegów rzeki Mleczka Kańczudze. Woda w rejonie ulicy Piłsudskiego porwała strażacki furgon OSP, w którym znajdowało się 7 osób. Oprócz dwóch strażaków z zagrożonego terenu samochodem chciała wydostać się 5- osobowa rodzina, w tym trójka dzieci, z których najmłodsze miało 6 lat.

Na szczęście na wysokości zadania stanęli ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej wspólnie z Wodnym Pogotowiem Ratunkowym. Ratownicy zwodowali łódź i podpłynęli do odciętego wodą samochodu. Przez wybitą szybę ewakuowali najpierw dzieci, a następnie osoby dorosłe.

Na tym jednak ich działania się nie skończyły okazało się bowiem, że pomocy potrzebuje jeszcze jedna osoba znajdująca się w porwanym przez wodę aucie. Po odstawieniu pasażerów strażackiego furgonu ratownicy ewakuowali także i ją w związku z czym bilans ich nocnej akcji zamknął się na 8, uratowanych z dwóch aut, osobach.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium