Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Miejsce, w którym staję się jeszcze ładniejsza
Panie oraz makijaż - to nierozłączna wręcz para. Większość z nas potrzebuje miejsca, w którym spokojnie może się umalować przed wyjściem z domu do pracy, na uczelnię lub na weekendowe szaleństwo. Żeby to dobrze zrobić potrzebne jest odpowiednie światło, dobre lustro no i oczywiście kosmetyki. O czym więc warto pomyśleć, by proces nakładania lub zmywania makijażu stał się komfortowy? O toaletce. Ten niewielki mebel powraca obecnie do łask, gdyż ułatwia on zabiegi kosmetyczne w komfortowych warunkach, tym samym skracając nieco czas ich trwania. Warto więc pomyśleć o takim zaaranżowaniu własnego mieszkania, by wygospodarować w nim odrobinę miejsca na toaletkę.

1. Jak urządzić toaletkę, by była funkcjonalna i piękna

2. Lampki do toaletki - światło, które pomoże Ci makijażu

3. Toaletka z lustrem - najwygodniejsze rozwiązanie

4. Jak zrobić lustro do makijażu? Domowe rozwiązania

5. Toaletka kosmetyczna - w którym pomieszczeniu powinna się znaleźć?

6. Nowoczesne toaletki - poznaj kilka modeli

7. Jak dopasować taboret do toaletki?

Jak urządzić toaletkę, by była funkcjonalna i piękna

Poszukiwania odpowiedniej toaletki możemy zacząć od przeszukania pod tym kątem stron internetowych. Dzięki inspiracjom zawartym choćby tu: https://www.wonder.pl/c/toaletki, łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję. Wbrew pozorom ładna a także funkcjonalna toaletka wcale nie musi być droga. W przypadku, gdy urządzamy nowe mieszkanie, możemy bez trudu wkomponować ją w całość. Także w przypadku remontu starszego lokum warto pomyśleć o wygospodarowaniu tej odrobiny przestrzeni tylko dla nas. Urządzona ze smakiem, wyposażona w lustro oraz praktyczne półeczki, czy też szuflady na kosmetyki, pomoże nam opanować kwestię codziennego makijażu. Musimy ją urządzić tak, aby odpowiadała naszym potrzebom oraz zaspokajała nasze poczucie piękna. Wówczas stanie się miejscem, w którym chętnie będziemy spędzać czas, poświęcony tylko i wyłącznie nam. 

Lampki do toaletki - światło, które pomoże Ci makijażu

Toaletka kosmetyczna musi być miejscem dobrze oświetlonym, najlepiej naturalnym światłem. Idealnym byłoby więc umieszczenie jej we własnej sypialni, blisko okna. Ponieważ czasami będziemy musiały wykonać makijaż w mniej sprzyjających warunkach, warto także pomyśleć o sztucznym oświetleniu. Może to być pojedyncza lampka stojąca albo kinkiety umieszczone po dwóch stronach lustra, przy którym się malujemy. W rachubę wchodzą także specjalne lustra z wbudowanym oświetleniem. Odpowiednio dobrane światło pozwoli nam na dokonanie koniecznych zabiegów nad ranem, czy też późną nocą, po powrocie z klubu lub balu. 

Toaletka z lustrem - najwygodniejsze rozwiązanie

Rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, jest toaletka z lustrem. Pozwala ona na zakup w jednej cenie zarówno lustra jak i samego mebla. Często są one skonstruowane tak, że lustro którego nie potrzebujemy za dnia, składa się w blacie. Można także pomyśleć o toaletce z dużym lustrem, które optycznie powiększy nasz niewielki pokój, przy okazji pełniąc rolę strażnika naszego makijażu. Nowoczesne toaletki są często zaopatrzone w dość fantazyjne lustra, ale i zwolenniczki solidnego retro także znajdą coś dla siebie. 

Jak zrobić lustro do makijażu? Domowe rozwiązania

Jeśli zaś dysponujemy otwartą głową i odpowiednią wizją, możemy oddzielnie kupić toaletkę, a oddzielnie lustro i samej stworzyć nasz zakątek piękna. Wymaga to oczywiście odrobiny umiejętności manualnych, ale nie jest niewykonalne. Internet jest pełen różnego rodzaju blogów wypełnionych pomysłami, z których warto skorzystać. 

Toaletka kosmetyczna - w którym pomieszczeniu powinna się znaleźć?

Mała toaletka znajdzie miejsce w każdym domu. Nie zawsze najlepszym pomieszczeniem na nią będzie łazienka. Lepszym wydaje się sypialnia albo ze smakiem wydzielona część innego pokoju. Na pewno potrzebny nam będzie dostęp do światła, zarówno naturalnego jak i sztucznego. Dzięki temu będziemy mogły przeprowadzić zabiegi kosmetyczne w każdych warunkach. 

Nowoczesne toaletki - poznaj kilka modeli

Toaletka niekoniecznie musi być w stylu retro. Zresztą część wnętrz wymaga zupełnie innych, nowoczesnych rozwiązań. Intrygujące modele toaletek dopasowane do wnętrz loftowych, czy minimalistycznych na pewno znajdziemy w sklepie wonder.pl. Wyposażone w odpowiednio szerokie blaty robocze oraz miejsca na kosmetyki, błyskawicznie zdobędą nasze serca, a odpowiedź na pytanie: jak urządzić toaletkę, stanie się bajecznie prosta. Najważniejsze by model był dopasowany do aranżacji, w której ma się znaleźć. Nowoczesna toaletka może być miejscem, które z radością pokażemy naszym przyjaciółkom, inspirując je tym samym do podobnych działań. 

Jak dopasować taboret do toaletki?

Możemy oczywiście wykonać makijaż w biegu lub w samochodzie, ale jednak malowanie się przy toaletce, na wygodnym taborecie, czy też krześle ma swój niepodważalny urok. Siedzisko musi być aranżacyjnie dobrane do reszty toaletki. Czasami można nabyć je w komplecie z blatem i lustrem, czasem trzeba je kupić oddzielnie. Najważniejsze by było wygodne a także pozwoliło nam się komfortowo umalować. 

 

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium