Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Myślisz o wdrożeniu systemu ERP? Zobacz, ile czasu dzięki niemu można zaoszczędzić!
Czas to pieniądz. To przysłowie ma szczególne znaczenie w świecie biznesu. Jeszcze ważniejszą rolę odgrywa natomiast obecnie. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie wykonywać zadania szybciej i jeszcze efektywniej realizować obowiązki. Kluczowe znaczenie w tym procesie odgrywają systemy ERP. Pozwalają na połączenie ze sobą poszczególnych segmentów działania przedsiębiorstwa i automatyzację wielu procesów. Dzięki temu przed biznesem otwierają się nowe perspektywy, a współpraca z kontrahentami staje się znacznie łatwiejsza.

System ERP: rozwiązanie dla całej firmy

Systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa) wyróżniają się spośród innych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Przede wszystkim pozwalają na objęcie swoim zasięgiem różnych obszarów działania. Dzięki temu umożliwiają jednoczesne zarządzanie wieloma obszarami oraz – co szczególnie ważne – zapewnienie odpowiedniego przepływu zarówno dokumentów, jak i informacji. Dobry workflow to z kolei gwarancja maksymalnej efektywności. Aby spełniały swoje zadanie, muszą być jednak odpowiednio dobrane. Warto postawić więc na sprawdzonego dostawcę, takiego jak firma Kotrak, zajmująca się implementacją systemów ERP oraz dostarczaniem innych rozwiązań dla nowoczesnego biznesu.

Workflow jest najważniejsze

Współczesne firmy wykorzystują coraz bardziej rozbudowane struktury. Siłą rzeczy zapewnienie odpowiedniego przepływu informacji staje się zdecydowanie trudniejsze, a zła komunikacja to niska efektywność. Obecnie jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania w biznesowym świecie staje się workflow, czyli dosłownie przepływ pracy. W jego ramach kluczowe znaczenie odgrywa to, w jaki sposób pomiędzy poszczególnymi pracownikami, działami czy innymi strukturami przemieszczają się dokumenty i informacje niezbędne do realizacji procesów. Trudno zadbać o ten wskaźnik w odpowiedni sposób, nie myśląc jednocześnie o integracji całego oprogramowania w ramach jednego organizmu. Taką szansę dają systemy ERP, charakteryzujące się najwyższą wydajnością i intuicyjnością.

Otwarcie na nowe możliwości dzięki ERP

Dobrze skonfigurowane systemy ERP pozwolą na korzystanie z innych rozwiązań IT wspierających rozwój biznesu. Jednym z nich są narzędzia Business Intelligence (BI). Dzięki nim niezwykle proste staje się zbieranie i przetwarzanie informacji. Umożliwia to przede wszystkim łatwe raportowanie oraz sporządzanie dokumentów w znacznym stopniu upraszczających interpretację danych oraz wyciąganie właściwych wniosków, co ma znaczny wpływ na podejmowane decyzje. Systemy ERP stają się przy tym nieocenionym źródłem wiedzy, pozwalającym na wszechstronną ocenę realizowanych zadań, a także zalet i wad każdego podmiotu. Działania, które zwykle zabierały sporo czasu i wiązały się ze znacznym ryzykiem popełnienia błędu, będą zdecydowanie łatwiejsze, a wiele ich aspektów ulegnie automatyzacji.

Wieloplatformowe zarządzanie

Podczas cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa warto pomyśleć również o inwestycji w systemy ERP korzystające z wielu platform. Dzięki odpowiednio skonfigurowanym narzędziom część działań będzie można zrealizować np. z poziomu smartfona lub tabletu. Pozwala to na efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem i monitorowanie procesów z dowolnego miejsca na ziemi. Będzie także świetnym ułatwieniem dla pracowników każdego szczebla i przełoży się bezpośrednio na czas niezbędny do realizacji zadań. Dobrze dobrany system ERP sprawdzi się nie tylko w chwili obecnej, ale będzie rozwijał się wraz z podmiotem, oferując nowe możliwości w przyszłości. 

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium