Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Region
Strachy na lachy czy realna groźba? Przemyśl bez unijnych dotacji?
Oświadczenie Rady Miejskiej w Przemyślu z 26 sierpnia 2019 r., wyrażające sprzeciw wobec tzw. ruchów LGBT, może się przyczynić do wstrzymania finansowania unijnych projektów dla miasta. Tych co prawda w nadsańskim mieście jest jak na lekarstwo, ale zapowiedź unijnej komisarz Very Jourovej brzmi nieciekawie. Czy to pogrożenie palcem czy realna groźba? Stracić dofinansowania mogą także m.in. powiat jarosławski i lubaczowski.
– Cała sprawa, według mnie, wynika z niezrozumienia intencji podejmowanych oświadczeń. Nie były skierowane przeciwko osobom o odmiennej orientacji seksualnej, lecz promowaniu tego typu działalności – uważa wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch (z lewej; obok minister infrastruktury Andrzej Adamczyk).
fot. Mariusz Godos
– Cała sprawa, według mnie, wynika z niezrozumienia intencji podejmowanych oświadczeń. Nie były skierowane przeciwko osobom o odmiennej orientacji seksualnej, lecz promowaniu tego typu działalności – uważa wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch (z lewej; obok minister infrastruktury Andrzej Adamczyk).

Jak poinformowało radio RMF FM, Vera Jourova – unijna komisarz odpowiedzialna za kwestie praworządności – podczas posiedzenia Komisji ds. równości obywatelskich Parlamentu Europejskiego mówiła o pięciu regionach południowo-wschodniej Polski, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT. Czeszka nazwała ten fakt oburzającym i stwierdziła, że Unia Europejska nie może finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości, takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Frog 5.173.41.74 25.06.2020

Teraz wychodzi jak wygląda UE. Jak się ktoś sprzeciwi bo wyznaje wartości normalnej rodziny i normalnych ludzi bez odchyleń to pieniądze zabiorą. Przecież to jawne wymuszanie i narzucanie swoich "racji" nie patrząc się czy to komuś się podoba czy nie. 

PRZEMYŚL WOLNY OD LGBT !!!

Brawo dla RADNYCH, którzy sprzeciwiają się jawnych promocji takich cyrków !

user
Gość 195.136.178.82 25.06.2020

Nie narzekać, że dziadujemy. Macie to na własne życzenie.

user
dura lex 37.30.57.71 25.06.2020

Nic nowego. 


Zobaczcie to: 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/pl/TXT/?uri=celex%3A32013R1303


Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiające wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiające przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.


Art. 7: Państwa członkowskie mają obowiązek podejmować kroki w celu zapobiegania wszelkim formom dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, poch. etniczne, religię, światopogląd, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną.


Zatem przyjmowanie takich uchwal / oświadczeń, łamiących art. 7 rozporzadzenia EU 1303/2013, bo stygmatyzujących osoby LGBT jako zagrozenie, jest podstawą do wstrzymywania płatności dla samorządów - beneficjentów środków z w/w funduszy europejskich




user
viper 31.0.23.136 22:55:24 25-06-2020
Ty tak poważnie? Przecież nikt nie dyskryminuje biedroniopodobnych. A to, że nikt normalny nie życzy sobie propagowania wśród dzieci i młodzieży ich ideologii, czy jak wolisz, poglądów, to jeszcze nie dyskryminacja. 
user
sko 37.30.55.65 25.06.2020

Jak Unia położyła by mi asfalt na drogę ,to bym nazwał tę drogę im.LGBT i wstęgę by przycinał gej ,do k.......wy nędzy 

user
JP 82.34.187.222 25.06.2020

Przemyśl kosztował już UE ponad 110 mln euro i jeśli nie chce więcej, to wolna wola.  Róbta co chceta, uchwalajcie kolejne idiotyczne uchwały i pieprzcie andromy o "wartościach". Exodusu młodzieży tym nie powstrzymacie, a wręcz przeciwnie - przyspieszycie go. 


user
viper 31.0.23.136 22:58:23 25-06-2020
"Przemyśl kosztował unię"? Chyba w twoich snach. Więcej tracimy na tym członkostwie w eurokołchozie niż zyskujemy. 
user
JP 82.34.187.222 02:54:18 26-06-2020

Uważasz "viper", że więcej tracimy na członkostwie w "eurokołchozie", jak nazywasz UE, niż z tego z mamy? Jakich to polityków i wybitnych "ekonomistów" słuchasz? Pinokia, który już przebiera nogami na samą myśl, że dostaniemy jako kraj 280 mld zł ekstra, na odbudowę strat po pandemii? A może Maliniaka, który chwali się, że "wyimaginowana wspólnota"  dołoży ponad 450 mld zł z podziału "kołchozowego" budżetu? A może ministra Adamczyka, który liczy na 80 % unijnego wsparcia do budowy trzeciej obwodnicy miasta? Samego tow. Prezesa, który już w 2015 roku obiecał dorzucić na inwestycje bilion a nawet 1, 4 bln zł, głównie  dzięki ... unijnym środkom i NBP dodrukowującemu puste złotówki (w br. już co najmniej 200 mld). 

Gdyby nie ten "eurokołchoz" żylibyśmy na poziomie Białorusi, 

Ukrainy i kilku innych "narodowych" potęg. 

user
Przemyślak@ 37.248.138.81 25.06.2020

Ciemnogrodem rządzą tacy jak ten cały ciemnogród.  Radni niezaradni . Wtórny analfabetyzm.

user
radni niezaradni 185.38.225.3 22:11:00 25-06-2020
Nasi radni - wielozadaniowi. Szczególnie jeden, który pełni kilkanaście funkcji, a wykształcenia zero.  
user
Gienek 81.161.192.174 25.06.2020

Po wojnie Polską rządził CCCP  i stawiał warunki  teraz unia i zachód 

user
raz jeszcze przemyski obserwator 83.31.163.115 25.06.2020

O nie, nie Choma obiecywał jeszcze modernizację dawnego lasku na tzw. Budach a później Parku im. XXX Lecia  PRL zresztą nieco zmodernizowanego w latach 70 ub. wieku w ramach tzw. czynu partyjnego, większość tego nie pamięta. Po latach z tego parku  pozostały jedynie resztki betonowych ścieżek i szuter, wszystko resztę jak ławeczki zostały zniszczone przez ucztujących nieustannie meneli i rodzimych pijaczków, zaś zarośnięty park im XXX Lecia PRL stał się ponownie laskiem, co się tam dzieje nie kumam bo nie byłem tam ponad 20 lat. Ten teren obiecywał ucywilizować odnowiciel Choma, bilbordy z obietnicą wisiały przed wyborami na IV kadencję Chomy na Placu na Bramie. Zresztą wiedziałem wówczas że te obietnice skończą się jak wszystkie inne czyli kiełbasą dla "ciemnego przemyskiego suwerena". Dlatego już kolejny raz apeluję do obecnych niby rządzących,  tzw. opcja  mnie zwisa, brać się za robotę bo Przemyśl upadł i może się już nie podniesie jeżeli zamiast konkretnych, racjonalnych działań nadal będzie wojna kto kogo, kto z kim itd. Tu chodzi o przyszłość waszych również "wadzy" dzieci i wnuków, co im pozostawicie? Zrujnowane domy i kamienice, puste dawne placówki handlowo-usługowe,  pustyni ę sportową i nauki na poziomie wyższym,  ziejące smrodem kominy starych nie remontowanych od dziesiątek lat kamienic, co zostanie w i po  Przemyślu ? ruiny twierdzy i poczciwy modry ale czasem jak obecnie zdradliwy San. Nie wracam do  Matusiewicza bo szkoda czasu i słów, do Kuchcińskiego czy Rząsy szkoda apelować bo to mowa dziada do obrazu, zresztą od dziesiątków lat ale jest w Rzeszowie jeszcze Pilch który jako zastępca Ortyla ma ogromne możliwości co do pozyskania dla Przemyśla unijnej kasy, ma obecnie,  bo jak nie on to kto? Jak nie teraz to kiedy? Panie Marszałku Pilch nie patrzeć na polityczne układanki w Przemyślu dzisiaj ci jutro inni , również "wadza" w Rzeszowie nie trwa wiecznie kiedyś i pan i  dawny Marszałek Sejmu Marek Tadeusz wrócicie może samolotami do  Przemyślu a możecie wrócić do zrujnowanej pod każdym względem upadłej mieściny,  której symbolem jest ten "zabytek" czyli zardzewiały i niebezpieczny most kolejowy który wita i odstrasza podróżnych i czasem niestety coraz w mniejszej ilości  turystów. A jak to wygląda naprawdę odsyłam do artykułu Redaktora M. Godosa w najnowszym  wydaniu tygodnika Życie Podkarpackie pt. Strachy na lachy czy realna groźba? Przemyśl bez unijnych dotacji? Z  artykułu zresztą dobrego wynika że unijne dotacje w ogromnej ilości, o czym zresztą wiadomo od lat płyną z UE w postaci milionów euro do powiatu Jarosławskiego, nieco mniej do lubaczowskiego i Zarzecza i tu uwaga PRAWIE WCALE DO PRZEMYŚLA. Mówi wam to coś,  rozumiecie coś przemyski suwerenie "wcale dla Przemyśla"czyli nic , 0,  właśnie dlatego od lat unikam oprowadzania po tym zadupiu brudnym i odrapanym znajomych i krewnych przyjeżdżających sporadycznie do Przemyśla.  Na resztę szkoda czasu i słów. 

 

 

 

user
był Brexit, będzie Wypierpol 185.25.123.130 26.06.2020

I bardzo dobrze. A na horyzoncie zaczyna majaczyć WYPIER-POL ze struktur UE. Może do ukrów się podczepimy, do łukaszenki lub putina, bo to z tymi nacjami mentalnie i kulturowo nam po drodze.

user
JP 82.34.187.222 03:10:09 26-06-2020
Dobrze powiedziane. To dobra droga do "wyspy wolności" dla jedynie słusznej władzy, swojaków, kumpli i pociotków. Ciepły (jak zachwalał go ex marszałek Senatu, tow. Karczewski) Łukaszenka i dożywotni car Rosji wskazują jak najbardziej słuszny, "narodowy" kierunek. Tym z UE gały z orbit wyskoczą, jak zobaczą jakiego giganta stracili (może chociaż powiedzą, w którym brukselskim kościele mszę dziękczynną zamówią)...
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium