Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl, Region, Przemyśl, Region
Przemyscy strażnicy miejscy, celnicy, SOK, strażacy, policjanci, pogranicznicy pompowali dla dzieciaków [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ogólnopolska akcja zatacza coraz szersze kręgi. Nominowano kolejne jednostki z naszego regonu.

W ubiegły czwartek, 11 czerwca, na przemyskim Rynku dziesięciu strażników miejskich z komendantem na czele zrobiło dziesięć pompek. Była to kontynuacja akcji #GaszynChallenge, którą rozpoczęli strażacy ochotnicy z Gaszyna. 

Następnie strażacy nominowali do akcji charytatywnej następnych i się zaczęło. W akcji wzięli już udział przemyscy strażacy oraz policjanci, którzy nominowali strażników miejskich, a ci z kolei funkcjonariuszy służby więziennej oraz pracowników Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

12 czerwca strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu wynaczyli do akcji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

15 czerwca Strażnicy Graniczni nominowali: Komendę Regionalną Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, 5. Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz Krajową Administrację Skarbową z Podkarpacia.

Tego samego dnia Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu podjęła się zadania. Ich nominacje to: funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie, Pracownia Fajek MR Bróg w Ostrowie Zbigniew Bednarczyk

17czerwca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z woj. podkarpackiego wyznaczyli do zadania:

  • Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
  • Mazowiecki Urząd Celno- Skarbowy w Warszawie
  • Izbę Administracji Skarbowej w Lublinie.


***

Inicjatywa polegała na tym, że strażacy zrobili dziesięć pompek i wpłacili pewną kwotę na pomoc dla Wojtusia Howisa, półtorarocznego dziecka, które cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. SMA można leczyć, ale potrzeba do tego najdroższego leku świata za około 9 mln zł. Po 123 dniach akcji zebrano aż 9 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na zakup leku dla Wojtusia, ale szczytna inicjatywa trwa dalej i kolejne kwoty będą przeznaczane na pomoc dla innych chorych dzieci. 

Datki można wpłacać tutaj:
https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengedaria
Pompowali też leśnicy i strażacy z regionu, między inymi:


nominowani przez: a także:
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
janek 213.248.112.37 19.06.2020

hmmm

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium