Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
Zebraliśmy 53 464,20 zł. Dziękujemy! [WIDEO, GALERIA]
Po raz czternasty Życie Podkarpackie i Fundacja ŻP „Podaruj Dzieciom Radość” zorganizowały Wielki Piknik Charytatywny „Wakacje bez barier”, z którego dochód zostanie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci niepełnosprawnych z Przemyśla i okolic.
fot. Anna Kalinowska
Przed imprezą z niepokojem wpatrywaliśmy się w niebo – wszak trwające od dwóch tygodni upały musiały się kiedyś skończyć, a prognozy zapowiadały ten koniec właśnie na niedzielę. Ponieważ takie zmiany pogodowe bywają gwałtowne, niepokój był uzasadniony. Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem pikniku niebo nad Przemyślem przysłoniły ciemne chmury, z których zaczął padać ciepły, letni deszcz. Natura była jednak dla nas łaskawa i już po paru minutach zaczęło się rozjaśniać. Później już przez cały dzień pogoda nam sprzyjała. Dopisała również publiczność, której z godziny na godzinę przybywało. 

Największa frekwencja oczywiście towarzyszyła kulminacyjnym momentom naszej zabawy: rozstrzygnięciu loterii i konkursowi Miss Życia Podkarpackiego oraz koncertowi toruńskiej grupy Manchester. Zwycięzcy głosowania publiczności oraz internautów podczas sopockiego festiwalu TOPTrendy z 2008 r. przemyską publiczność również zachwycili swoim występem. Blisko dwugodzinny koncert wydawał się nie mieć końca, a o 22.00 widownia wciąż krzyczała: „jeszcze jeden!”.

Tegoroczny piknik upływał pod znakiem Dnia Węgierskiego. Stąd na scenie występy zespołów folkowych z tego kraju, a w ramach poczęstunku węgierskie leczo. Swoją obecnością zaszczyciła nas konsul generalna Węgier w RP dr hab. Adrienne Körmendy.

Wszystko, co dobre, jednak szybko się kończy i 14. Wielki Piknik Charytatywny przeszedł do historii. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium