Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
„Niektórzy nie dorośli do roli radnego”
– Takie są prawa demokracji i samorządności. Jeśli ktoś traci większość i nie umie się z tym pogodzić, to znaczy, że nie dorósł i nie powinien pełnić mandatu radnego – stwierdzili radni Regii Civitas, komentując zmianę prezydium rady miejskiej.
W konferencji prasowej wzięli udział (od lewej): Dariusz Lasek, Robert Bal, Małgorzata Gazdowicz i Bartłomiej Barczak.
fot. Paweł Bugira
W konferencji prasowej wzięli udział (od lewej): Dariusz Lasek, Robert Bal, Małgorzata Gazdowicz i Bartłomiej Barczak.

Radni Regii Civitas zaznaczyli, że kluby SLD, PiS i Regia chciały zmian w prezydium rady, ponieważ nie podobał im się styl prowadzenia sesji przez dotychczasową przewodniczącą. – Natomiast zachowanie radnych koalicji rządzącej podczas sesji, skłoniły nas do dalszych ruchów i również doprowadziliśmy do zmiany przewodniczących komisji. Chodzi o polityczne wystąpienia niektórych z nich, okrzyki, śmiechy, obrażanie nas i wyśmiewanie poza kamerami. Takie zachowanie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
31 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.89.22 18.06.2020

Miło spojrzeć na twarze radnych ugrupowania,które dzięki swojej radosnej twórczości  w ostatnich latach doprowadzili do zapaści ekonomicznej naszego miasta.


A w jakim towarzystwie obecnie przebywają.


Gdzie sie podziały wartości.

Ale co się nie robi dla kasy.





user
Bravo 185.25.123.203 21:40:55 18-06-2020

Trolle Bakuna w natarciu 14 polubień w niecałą godzinę:) 

user
Monika R 192.42.116.27 18.06.2020

Regio - jesteście zwyczajnie śmieszni i mam ogromną nadzieję, że się rozpadniecie do następnych wyborów, żebym nie musiała was już nigdy oglądać. Część z was zapewne przejdzie do PiSu, ale jego dni są już na szczęście policzone

user
Giga 95.49.99.85 13:34:21 22-06-2020

Brawo! wreszcie rozsądna mysl! i normalny trzeźwy głos rozsądku - Regia to łobuzy!

user
Maciej 199.249.230.174 18.06.2020
Panie Darku, tak głośno Pan mówi o wartościach chrześcijańskich, prawdzie, honorze, a sam tkwi w tym fałszu i obłudzie z tymi ludźmi. Zawiodłem się na regii, ale najbardziej na Panu
user
JP 82.34.187.222 13:34:01 19-06-2020

Walka z LGBT i męski różaniec zapewni p. Darkowi "nieśmiertelność" w radzie i "wieczne odpuszczenie" win wszelakich, popełnionych na stołku radnego. To Opatrzność nad nim czuwa.

user
MiKi 176.10.99.200 18.06.2020
Czy jest na sali lekarz ? Czworo pacjentów do pobliskiej miejscowości ...
user
Mania 144.217.60.239 18.06.2020

Ja oszczędze Szanownym czytającym 2 zł i czasu - w tytule jest mowa o radnych ze zdjęcia

user
Giga 95.49.99.85 13:36:11 22-06-2020
Znakomity głos! To radni ze zdjęcia=ten tytuł!
user
JP 82.34.187.222 22:35:27 22-06-2020

Miasto (podatnicy) na tej czwórce, niestety, nie zaoszczędzi. Rocznie (diety + dodatki) kosztują grosze - ok. 100 000 zł, a w całej kadencji jakieś 400 patoli. Na czysto, bez podatku bo podatki są tylko dla wyborców. Za tak marne grosze flaki sobie wypruwają, aby przemyślanom było lepiej. Wielką niegodziwością byłoby zaproponować, aby np. połową diety podratowali budżet miasta,  organizacje społeczne lub też poważnie chore dzieci, których rodzice i opiekunowie muszą, dosłownie, żebrać aby zdobyć środki na ratowanie ich życia i zdrowia. 





user
kapus 81.161.192.180 18.06.2020

szanowni  doktorzy biegli x xakresu psychiatri zdiagnozujcie tych  debili bo nir kumam czaczy jestem zajebany  ... czy moze jutro manifestacja isis i znowu policja zamyka  wies  polozona kolo miejscowosci pikulice,,,, idi na huj

user
miś 185.38.225.7 18.06.2020

te oczy i "odzywka" proszą o rozum ......!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Przemyski obserwator 46.134.68.115 18.06.2020

Krótkie zapytanie, czy osoby na zdjęciu są tymi którzy dorośli do roli radnego, czy na odwrót, nie dorośli. Nic z tego nie rozumiem, ale śledząc obrady  sesji rady - bezrady odnoszę zawsze wrażenie że żadna lub żaden z tych radnych nie dorósł do  tej ważnej roli spółecznej. Ale jaki pan taki kram, jacy wyborcy taka "wadza". 

user
Beer 185.38.225.7 19.06.2020

A jakies przepisy dot. Zagrozenia epidwmia ich dotyczą? W pomieszczeniach nie są obowiazkowe maseczki? Jakies odleglosci? Dystans społeczny?

user
Jery 81.161.192.163 19.06.2020

Panowie radni po odebraniu wam władzy co się tak wściekacie sami mówiliście, że chłopaki nie płaczą a jak widać u was pampersy. Oj wstyd ,wstyd

user
goscx 195.136.178.82 19.06.2020

Oczywiście, że nie dorośli. Romanse im tylko w głowie zamiast dobro miasta i mieszkańców!

user
? 185.100.87.206 19.06.2020

Drodzy radni jak i Panie Prezydencie z ramienia K15 co zdzialaliscie przez te 18 miesięcy swoich rządów. 1 ustawiane konkursy w każdej spółce nie było konkursu który by nie został ustawiony. 2 Opchanie znajomego barmana na stanowisko kierownika biura Prezydenta. 3 Wepchanie radnego na specjalistę informatyka w mopsie człowieka który nawet nie ma wyższego wykształcenia skandal. 4 Przeprowadzenie w sposób skandaliczny konkursu w pgm. Owszem mówicie że na RC i PiSu czy za RC i PO było największe zadłużenie ok to prawda ale w tych czasach było najwięcej inwestycji a za rządów Pana prezydenta i jego świty nic się nie dzieje nawet nie ma kto trawy na cmentarzach wynosić. Że władza nie szanuje mieszkańców miasta to już wiadomo od dawna ale uszanujcie chociaż zmarłych i zróbcie porządek na cmentarzach

user
$$ 31.183.244.253 08:19:10 19-06-2020

Prezydent miasta bierze przykład od urzędników z górnej półki ,czyli od marszałka z województwa on też konkursów nie robi na stanowiska ,ani do WORD w Przemyślu/dyrektorem zostaje osoba która już ma 6 czy 8 posad/  ani do spółki PGNiG Technologie SA z siedzibą w Krośnie gdzie zwykła sekretarka będzie pełnić tą funkcję.

user
$$ 31.183.244.253 08:28:56 19-06-2020
funkcję WICEPREZESA - taka ""zdolna ""
user
Zbyszek 83.31.138.62 16:11:34 19-06-2020

Zeby był porządek na Cmentarzach to należy jak najszybciej pozbyć sie obecnego kierownika bo tam panuje kult jednostki

user
mz 81.161.203.154 19.06.2020

Ta regia to jakieś nieporozumienie, o jakiej demokracji oni mówią , zwyczajnie macius musi spać z monisią i oć wielkie przejęcie władzy , styl i sposób pisowski, po trupach do koryta..

user
Tadeusz 79.191.89.22 19.06.2020

Dobrze,ze w lokalnych publikatorach pokazujemy ludzi,których powinniśmy sie wystrzegać w życiu codziennym.


To dobrze,że się wypowiadają i widzimy jak płytkie są ich argumenty.

To dobrze,ze widzieliśmy niektórych z nich jako obrońców cnót i zasad głoszących to publicznie wszystkim co chcieli nie chcieli tego widzieć i słyszeć a także obnoszących się z nienaturalnie wielkimi różańcami.

Szkoda,ze nie widzieliśmy wtedy,ze druga rekę tez mają zajetą w jednym reku mają różaniec a w drugim ręku czerwony sztandar z sierpem i młotem swoich najbliższych przyjaciół.


To dobrze,ze namacalnie możemy pokazać na zdjeciach ludziom młodym jakimi nigdy nie powinni zostać  a tym bardziej się wzorować.w swoim życiu.


Taka szkoła jazdy jaka nam pokazali pokazuje też jakim jesteśmy społeczeństwem dającym się nabrać na blicht i prostactwo.


Pokażcie i zróbcie jeszcze wywiady z pozostałymi wchodzacych w skład tegoż towarzystwa. 

Tak,żeby było wszystko jasne pozbawione obłudy i żebyśmy zobaczyli komu my właściwie powierzyliśmy nasze miasto i los naszych mieszkańców.

user
Gość 195.136.178.82 19.06.2020

Panie Tadeuszu jak zwykle w punkt!


user
haha 195.136.179.107 13:08:23 19-06-2020

Panie Tadeuszu jak zwykle w punkt! 

<Kakaowy>

user
Ali 156.67.113.58 19.06.2020

Dżentelmeni nie kłócą się o fakty. Faktem jest ,że skandal obyczajowy , a dokładniej złamanie dobrych obyczajów i przykazań kościelnych ,doprowadziło do zmiany układu. Wstyd !

user
$$ 31.183.244.253 17:49:44 19-06-2020

Łapka w górę" – Demotywatory.pl

user
Jery 81.161.192.163 20.06.2020

Dobrze powiedział Pan Andrzej, że to dzieciniarstwo, i Pan Marcin chłopaki nie płaczą . I tak się panowie obaj zachowujecie jak dzieci i jak dzieci płaczecie, że was od koryta odsunięto . Trza mieć odrobinę pojęcia a nie siano w głowie. Jeśli kogoś tu uraziłem to przepraszam.

user
Osa 31.0.36.30 06:58:18 20-06-2020

To wyborcy powinni decydować kto ma rządzić w mieście. Wyborcy a nie kolaboranci. Teraz rządzi ta sama opcja, która zrujnowała to miasto. Wnet wam suweren wystawi rachunek. 

user
Jan 5.172.237.4 20.06.2020

Jesteś optymistą @ osa,  suweren żadnego rachunku nie wystawi, wybierze  po raz kolejny tych samych.Mam na myśli radnych z ramienia PO,PiS-u,SLD i RC, nie wykluczone że znikną ze sceny kukizowcy. Ja złudzeń nie mam.

Ciekawe jaką drogę obiorą  aby odsunąć p.Bakuna ze stanowiska, a to że główkują jak to zrobić nie ulega wątpliwości.


user
Jery 81.161.192.163 07:21:02 22-06-2020

Jak to usunąć Prezydenta Bakuna ze stanowiska to wam posłowiem, jak najszybciej.

user
Gość 195.136.178.82 20.06.2020

Do haha 195. 136.179.107  -Nie małpuj pajacu!

Panie Tadeuszu - chapeau bas!

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium