Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Masz prawo nie pracować „na lewo”
Przez trzy godziny (od 10 do 13) przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Inspekcji Pracy udzielali dzisiejszego (17 czerwca br.) dnia na przemyskim rynku bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy i tzw. kwestii ZUS-owskich.
fot. Mariusz Godos
Przed przemyskim urzędem miasta dyżurowały na stoisku informacyjno-eksperckim przedstawicielki Państwowej Inspekcji Pracy oraz ZUS.

Kampania informacyjna PIP-u pod hasłem „Zanim podejmiesz pracę” prowadzona była na całym Podkarpaciu. W czasie jej trwania odbyło się szereg wydarzeń, by wspomnieć o konferencjach czy dyżurach ekspertów. Akcja skierowana była do pracowników, w tym przede wszystkim osób rozpoczynających działalność zawodową. Do akcji włączył się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, których rolą było m.in. upowszechnianie przepisów dotyczących podejmowania pracy czy uprawnień związanych z rodzicielstwem.
17 czerwca br. w przemyskim magistracie odbyła się konferencja „Podkarpackie Dni Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych”, podsumowująca kampanię. Kilkudziesięciu przedsiębiorców, pracownicy, przedstawiciele związków zawodowych rozmawiali na temat zatrudnienia, pracy na czarno czy umów „śmieciowych”. Równocześnie przed urzędem dyżurowali na stoisku informacyjno-eksperckim przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz ZUS. Każdy, kto chciał miał możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy i ZUS.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ala 83.6.7.139 17.06.2015

A co w przypadku gdy wiem, że mam prawo, ale życie zmusza, bo nie ma wyboru?

user
king kong 31.183.195.90 17.06.2015

Alu! To sobie, pracuj, kochana!

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium