Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
Prezydent chce zmienić kierownika biura rady miejskiej. Dyrektor POSiR zwolniła swojego poprzednika
Ze względu na „utratę zaufania” prezydent Wojciech Bakun chciał zdegradować kierownika biura rady miejskiej Iwonę Skrzypek na inne stanowisko. Co ciekawe, niespełna miesiąc temu otrzymała ona najwyższą notę w ramach okresowej oceny pracy. I. Skrzypek nie przyjęła nowej oferty. Jak twierdzi, uprzedzono ją, że w tym wypadku otrzyma wypowiedzenie umowy. Także w POSiR następują zmiany – wkrótce z tą jednostką pożegna się jej wieloletni pracownik i były dyrektor Robert Kazimir.
Iwona Skrzypek (w środku) i kierowane przez nią biuro odpowiada za obsługę organizacyjną rady miejskiej i sesji.
fot. Paweł Bugira
Iwona Skrzypek (w środku) i kierowane przez nią biuro odpowiada za obsługę organizacyjną rady miejskiej i sesji.

– Pani Iwona Skrzypek otrzymała ode mnie propozycję zmiany zajmowanego dotychczas stanowiska, ze względu na utratę zaufania pracodawcy. Zaproponowałem jej objęcie stanowiska inspektora w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miejskiego w Przemyślu, jednak pani Skrzypek nie przyjęła tej propozycji – mówi prezydent Wojciech Bakun.

Prezydent nie odpowiedział jednak na nasze pytania, co spowodowało wspomnianą utratę zaufania. A jest to tym bardziej zaskakujące, że około 3 tygodni temu I. Skrzypek w ramach okresowej oceny pracowników samorządowych (odbywa się co dwa lata) otrzymała notę bardzo dobrą, czyli najwyższą. – Tę ocenę przyjęłam i podpisałam – zaznacza w rozmowie z nami I. Skrzypek.

Biuro Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli zajmuje się obsługą organizacyjną rady miejskiej. To ono przygotowuje materiały dla radnych, do niego też wpływają projekty uchwał, czy pisma kierowane do poszczególnych radnych. Jego pracownicy obsługują także na bieżąco sesję – wprowadzają poprawki do uchwał i aktualizują poszczególne punkty w systemie informatycznym.

I. Skrzypek otrzymała propozycję zmiany stanowiska we wtorek, 9 czerwca. Kilka dni wcześniej – w piątek, 5 czerwca, doszło do zmiany przewodniczącego rady.

 

Degradacja albo zwolnienie

– 9 czerwca sekretarz miasta poinformował mnie, że zostało przygotowane porozumienie o zmianie warunków pracy i płacy, a jeśli go nie przyjmę, zostanie przygotowane wypowiedzenie umowy o pracę. Porozumienia nie przyjęłam, ponieważ nie rozumiem powodu, dla którego miałyby mi być zmienione warunki pracy i płacy na bardzo niekorzystne. Powierzone mi obowiązki wykonywałam profesjonalnie, niezależnie od układu sił w radzie miejskiej – mówi.

Iwona Skrzypek w urzędzie miejskim pracuje od 1 maja 2011 r. W styczniu 2012 r. została skierowana do pracy w biurze rady, a od początku 2015 r. kierowała pracami tego biura. I. Skrzypek na razie cały czas jest zatrudniona na dotychczasowym stanowisku, a władze miasta nie precyzują, czy wypowiedzenie zostanie jej wręczone, czy prezydent wycofa się ze swojej decyzji.

Pytany o to, czy w najbliższych tygodniach planowane są podobne kroki wobec innych osób, W. Bakun odpowiedział, że nie planuje jakichkolwiek ruchów kadrowych. Zastrzegł jednak, że w tak dużych zakładach pracy jak urząd, zdarzają się sytuacje nieprzewidywalne i nie można ze 100-procentową pewnością wykluczyć podobnych kroków.

 

„Niedopuszczalna zmiana”

Na decyzję prezydenta zareagowali: nowy przewodniczący rady Maciej Kamiński oraz jego zastępcy Robert Bal i Janusz Zapotocki. W skierowanym do W. Bakuna piśmie wskazują, że choć pracodawcą dla pracowników obsługi rady jest prezydent, to zwierzchnikiem służbowym jest przewodniczący rady. „Zwierzchnictwo służbowe oznacza, iż Przewodniczący Rady Miejskiej musi mieć wpływ na to z kim współpracuje dla sprawnego prowadzenia obrad i spraw związanych z funkcjonowaniem Rady i Radnych” – napisali.

„Zdecydowanie protestujemy przeciwko takim działaniom, które mogą zdestabilizować pracę biura i powinny pomagać Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Przemyślu w codziennej pracy i obsługiwać radnych tak jak to było dotychczas” – podkreślili.

Członkowie prezydium rady zaznaczyli, że skoro poprzednia przewodnicząca rady Ewa Sawicka nie wystąpiła o zmianę kierownika biura, to świadczy, że nie miała zastrzeżeń do pracy I. Skrzypek.

„W tym stanie rzeczy próbę odwołania Kierownika Biura z zajmowanego stanowiska w pierwszym dniu po zmianie na stanowisku Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyśl jest dla nas niezrozumiałe, a nawet niedopuszczalne!” – piszą M. Kamiński, R. Bal i J. Zapotocki, wzywając prezydenta do wycofania się z podjętych decyzji oraz „zaprzestania takiego działania wobec pracowników” biura rady miejskiej.

 

Były dyrektor zwolniony

Zmiany dotknęły także Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z pracą pożegna się wkrótce Robert Kazimir, który w tej jednostce pracuje od wielu lat, od sierpnia 2018 r. do stycznia 2019 r. był jej dyrektorem, a później przez kilka miesięcy – do czasu objęcia stanowiska przez Gretę Ostrowską – pełnił obowiązki dyrektora.

Dyrektor POSiR-u Greta Ostrowska postawiła warunek, że zgodzi się na publikację swojej wypowiedzi tylko pod warunkiem, że zablokujemy możliwość komentowania tego artykułu na stronie internetowej i na Facebooku. Nie zgodziliśmy się na takie ultimatum.

R. Kazimir nie chciał komentować swojej sytuacji. Przyznał jedynie, że okres jego zatrudnienia upłynie 30 czerwca.

52 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Retriver 185.18.132.94 17.06.2020

To jest bezmyślne i oburzające.  Pani Iwona sumiennie od lat wykonywała swoje obowiązki czego przykładem jest przyznana jej ocena  za prace. Bez względu na nacje, przynależność polityczną była przychylna i pomocną każdemu. Żaden z Przewodniczących Rady, jako zwierzchnik Pani Iwony nigdy nie skarżył się na jej pracę , wręcz przeciwnie, była wręcz niezastąpioną i bardzo kompetentną osobą w UM. Jeżeli tak dalej ma być w naszym mieście to w UM zamiast kompetentnych ludzi na odpowiednich stanowiskach będą znajomi i przyjaciele pana prezydenta  nie mający żadnego pojęcia o niczym.

user
Oyh 31.0.21.98 10:36:32 18-06-2020
Kolega urzędnik czy radny :) ? Nam szarym obywatelom jest obojętne kto będzie na tym stanowisku, nikt nie będzie płakał za panią
user
Gosc 195.136.177.58 14:10:14 19-06-2020

Ani urzędnik ani radny. Zwykły  szary mieszkaniec tego miasta. Jeżeli nie znasz człowieka, nigdy nie miałeś styczności, nie próbowałeś czego kolwiek załatwić w UM to lepiej się nie wypowiadaj. Nie wyrażaj opini mieszkańców lecz swoją. Takim jak Ty widać wszystko jest obojętne. Obojętne co z naszym miastem się dzieje, obojętne co dzieje się kompententnymi  ludźmi którzy sumiennie dla nas szarych mieszkańców tego miasta codziennie pracują.

user
Tadeusz 79.191.89.22 17.06.2020

Panie Prezydencie.

Ma już Pan wspólników w zarządzaniu Urzędem Miejskim.

Zapewne zechcą Pana ograniczyć tylko do podpisywania podjętych przez nich decyzji

Wzorem dla Pana powinien być telewizyjny ADRIANEK.


user
Perła 94.254.202.87 17.06.2020

Bardzo kompetentna i kulturalna osoba, szkoda dobrego pracownika 

user
gramatyk 83.28.163.246 18:04:45 21-06-2020

A kto tak stwierdził? 

user
Obywatel 88.156.141.136 17.06.2020

Jest to wszystko żałosne. Oni posunęli ich, one tych samych. Te bale, bakuny, kamińscy, chomy bawią się za nasze podatki. A Przemyśl padł.

user
Radical News 94.40.75.201 02:14:25 18-06-2020

''Gdy patrzę w te oczy zmęczone jak moje

To kocham to miasto zmęczone jak ja

Gdzie Sroma i Gość zrobili co swoje

Gdzie wiosna spalinom oddycha''


POLSKA BETONOZA. W UPAŁY SMAŻYMY SIĘ... - WIADOMOSCI.GAZETA.PL

user
maciek 79.191.92.54 17.06.2020

nie ma ludzi nie zastąpionych, a PM jako pracodawca ma prawo do doboru kadr

user
gosc 5.173.40.159 21:41:08 17-06-2020
Sprawdzona i kompetentną osobę która chwilę wcześniej otrzymała najwyższą ocenę swojej pracy zwalnia sie? To parodia.
user
Oj 185.18.133.88 17.06.2020

Ściągnie kolejnych fachowców z Rzeszowa? A p. Greta jest osobą publiczną i żadnej łaski nie robi 

user
gerard 83.28.78.189 23:05:51 17-06-2020

"łaski" pisze się LASKI

user
Karolek 94.254.212.31 17.06.2020

Juz jest nowozatrudniony specjalista :)

user
HakunaBakuna 185.25.123.220 22:29:59 17-06-2020

Z któregoś z osiedlowych stowarzyszeń może (słynnych bakunowych kuźni talentów)? 

user
wyborca 185.18.133.88 17.06.2020

Utrata zaufania?P.Prezydencie  JA też straciłem zaufanie do Pana

user
Gosc 185.239.43.5 17.06.2020

Pan Robert, zna sie na jednostach samorządowych. Świetnie godził interesy  POSIRu jak i prywatnych przedsiębiorców, inwestujacych w Przemyślu. Zwalnia sie czlowieka ktory ma pojęcie jak działa mechanizmy budżetu miasta. Bo co ??  Nie podporzadkowuje sie kolesiostwu i trudno dorównać Panu Robertowi w inteligentnej rozmowie ??   Miasto nie idzie do przodu, ponieważ  banda błaznów uważa sie za ludzi na poziomie. A poziom jest tak wysoki jak zadłużenie naszej małej przemyskiej ojczyzny. 

user
zwolniony 79.201.199.117 06:39:22 18-06-2020

Ha,ha,ha, ''Zwalnia się człowieka który ma pojęcie jak działa mechanizmy budżetu miasta. Bo co ??'', BO, '' A poziom jest tak wysoki jak zadłużenie naszej małej przemyskiej ojczyzny. '' Czyli wie jak zadłużać !

user
HakunaBakuna 185.25.123.220 17.06.2020
Te warunki stawiane przez panią Ostrowską to kompletne niezrozumienie pełnionej przez siebie funkcji... ale to akurat mnie nie dziwi. Dziwi buta i bezczelność - bo tak takie warunki należy odczytywać. Sam komentarz ukaże się zapewne w Kurierze Przemyskim, nadwornej gadzinówce prezydenta. „Q&A z panią Gretą”. Kabaret.

user
sportowy przemyski obserwator 83.31.163.115 17.06.2020

Halo , halo droga GRETO , nie mylić  wielką GARBO co to za warunki , młoda pani nie pamiętająca czasów kontroli  prasy , publikacji i widowisk chce wprowadzić cenzurę. Coś nieprawdopodobnego , dopiero kilka dni temu  nowy, również młokos  z jedynie słusznej partii  straszył prokuraturą za wypowiedzi czy komentarze , czasem krytyczne ale nie zastraszające jego i rodziny co sprawdziłem,  teraz pani od sportu chce mnie emeryta który przeżył czasy cenzury , ograniczanie wypowiedzi i krytyki chce mi to zabrać , ograniczyć.   A tak poza konkursem  , bez żadnego trybu , zamiast stawiać takie dziwaczne , komiczne warunki może odpowie suwerenowi , nam mieszkańcom mieściny zwanej Przemyślem , co pani na stanowisku dyrektora POS i R zrobiła dla rozwoju totalnie upadłego sportu , jakie inicjatywy , propozycje , może w co wątpię poczyniła  pierwsze kroki ku budowie np. otwartego basenu (wstyd dla kolejnej "wadzy") , hali tej widowiskowej , nie sali sportowej  (hańba dla kolejnych rządzących ), lodowisko , kryte , o tych stadionach np. Polonii , szkoda słów , nerwów.  Przecież Przemyśl, sportowa ruina jest o 100 lat za innymi miastami jak Mielec , Stalowa Wola , Rzeszów to galaktyka , ba  38  tysięczny Jarosław (nie Kaczyński) z parafialnym klubem "Kolping"  i  trzema  innymi wyprzedza nas o lata świetlne.  Na resztę szkoda czasu i słów , apeluję jednak by pani zamiast bać się krytyki tej słusznej , wzięła się do pracy , solidnej i skutecznej bo na razie wszystko wygląda na zwykłą improwizację , powielanie tego co zaniechali poprzednicy. Tylko tamci nie  bali się internetowej dyskusji  i czasem krytyki w sieci stawiając dziwaczne warunki zaniechania krytycznych  publikacji na forum.



user
Obywatel 31.0.23.234 22:42:45 17-06-2020

Szczerze mówiąc, zachowuje się Pan jak "katarynka". Zakodował Pan sobie coś w głowie i powtarza. Może i słusznie.  Ale nie wróżę Panu  kariery, a na tym forum na pewno.  Pan jest powtarzalny jak Życie Podkarpackie. Wiadomo, że środa:-). Za tydzień sygnały od cztelników: co tam panie z tymi basenami:-)

user
sks 79.201.199.117 06:46:39 18-06-2020
Gdzie byłeś sportowy przemyski obserwatorze przez ostatnie 25 lat przemyskiego sportu, czy aby nie przypadkiem szabrowaliście jako działacz  przemyskie kluby sportowe ?
user
Perła 94.254.202.87 17.06.2020

A kto zostal nowym kierownikiem biura rady ? 

user
jeżyk 83.28.78.189 23:14:30 17-06-2020
chodzą słuchy, że żona niejakiego redaktora Solskiego, pracownica Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Przemyślu - czyli swoista roszada dla swojaków
user
Gosc 5.173.40.159 17.06.2020

Brawo PP! "Utrata zaufania " to naprawdę wszystko wyjaśnia gdy tyczy się osoby, która otrzymała najwyższą notę za swoją pracę. Nie dziwię się że nie stać Pana na sformułowanie  paru sensownych  słów wyjaśnienia bo sensu w tym brak. Nie ma to jak zastąpić fachowców przydupasami.  Zaufanie to Pan stracił u wielu mieszkańców. 

user
$$ 31.183.244.253 23:19:13 17-06-2020

powiem tak :  zwykle  traci się zaufanie do osoby jak ma "gumowe ucho"   lub za długi język do rozmowy  itp.  Coś  musi być na rzeczy skoro prezydent taką niespodziewaną decyzję podjął ,a ma  prawo otaczać się pracownikami do których ma zaufanie zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach


user
Piotr H 5.173.49.126 17.06.2020

Greta co cenzurowana czarna szuja

user
Radek S 31.183.231.39 17.06.2020

Bakun i Świeży to przekleństwo Przemyśla. 

user
Przemyski obserwator 5.184.217.76 17.06.2020

Do  tego  OBYWATELA odpiepsz się odemnie, moich subiektywnych wpisów. Kolejny gówniarz będzie mnie cenzurować, sam  napisz coś w miarę logicznego. Uczepił się mnie jak mucha gówna i nieustannie cenzuruje moje powtarzam subiektywne wpisy do czego mam prawo. Co za upierdliwy smarkacz. 

user
Obywatel 31.0.23.234 03:32:08 18-06-2020

Grzecznie Panu zwróciłem uwagę, a Pan nie odróżnia pieprzu od "piepsza". Proszę się nie bulwersować lecz zmienić katarynkę, co niewątpliwie wyjdzie Panu na zdrowie.  Zadeklarowany katolik, a tak nieładnie zwraca się do mnie.  Proponuję, dla wyluzowania, do czasu wybudowania basenu , o którym Pan ustawicznie wspomina, skorzystać z tego w hotelu "Gloria". Relax w bąbelkach łagodzi emocje tudzież wyzywanie osób o odmiennym zdaniu, od gówniarzy, pójdzie w zapomnienie.

user
Charlesbarkley 185.239.43.5 18.06.2020

Solska Joanna, powiadacie. Żona niejakiego redaktora Solskoego. Solskoego może i owszem ale redaktora? Powariowaliscie? Chlopaczysko trzech zdań po polsku sklecić nie potrafi

No, no, panie bakun. Dlugi trzeba spłacać prawda? Jeszcze może gdzie pan znajdzie jaka posadke dla lokalnej pij...czki i Kamilka K.? Włażenie w du... bez mydla

user
Uczniak 5.173.57.55 18.06.2020

Zapytajcie nauczycieli jakim uczniem była Pani Greta w szkole - to dopiero kabaret ! Ale cóż jest to poziom równy z naszym "prawie" mgr Prezydentem . Ale drodzy przemyślanie CHCIELIŚCIE TO MACIE ! 

user
? 149.202.204.162 18.06.2020

Panie Prezydencie chciałeś robić takie roszady to trzeb było to robić jakieś 18 miejscy temu a nie teraz. Teraz to już pociąg pojechał. Można tu zacytować wstawke z Wesela St. Wyspiańskiego.

,,Miałeś chamie złoty róg miałeś chamie czapkę z piór czapkę wicher niesie róg huka po lesie ostał ci się ino sznur ostał ci się ino sznur. " Oczywscie określenia chamie proszę nie brać za obraźliwe. I tak Panie Prezydencie jest z pańską władza miałeś wszystko teraz ostał ci się ino stołek prezydenta jeszcze. Jak długo to czas pokaże.

user
Przemyski obserwator 46.134.96.145 07:58:47 18-06-2020

Do tego niby OBYWATELA po raz  ostatni apel, panie koleżko proszę zaprzestać nieustannie cenzurować moje powtarzam subiektywne przemyśleń w postaci skrótowych wpisów na ogólnostępnym internetowym forum zaś zająć się sobą, swoimi wypocinami. Nie życzę sobie czytania z pana strony moich  wpisów, osobiście odpowiadam za każde swoje napisane słowo czy zdanie i nie potrzebuję do tego zawsze chętnego fana za moich czasów kibica. Powtarzam, zająć się swoją osobą i tyle, aż tyle. 

user
Gosc 5.173.80.204 18.06.2020

Do $$. W całym mieście wiadomo kto gumowe ucha ma naciągając je i dla swojego pana . Z za barańskiego blatu wprawę wyniósł odwdzięczając się za swoje nowe miejsce w budzie. A jak przewodnicząca trzeba było za rączkę prowadzić ,pisać za  neptyka który zdania sklecić nie potrafił to zaufanie było? Żałosne posunięcie PP

user
urzednik 185.220.101.44 18.06.2020

Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie płakał za zwalnianym urzędnikiem chyba że miał w tym interes żeby na tym a nie innym stanowisku pracował

user
urzednik 185.220.101.44 18.06.2020
Aha i jeszcze jedno - im mnie urzednikow tym lepiej !!!
Wieksze oszczednosci dla miasta
user
Gosc 5.173.80.204 09:24:05 18-06-2020

Im mniej urzędników tym lepiej to się sam zwolnij a ludzie prędzej „zapłaczą „ za takim pracownikiem niż za tym całym prezydentem i jego banda patałachów

user
urzednik 62.102.148.69 09:50:54 18-06-2020

Gość - co ty taki nerwowy pisowski trollu ! Może to sam Pan Grześ PiS Lewy pseudonim Titanic - potrafił utopić niezatapialny PiS w "wygranych "wyborach !

Jak mnie zwolnią to poszukam innej pracy.

Ja także nie płacze po ŻADNYM urzędniku

user
Gosc 5.173.80.204 13:22:16 18-06-2020

Widzę urzedasie że nie przedstawiasz swoją osobą żadnych wartości. Akurat nie należę do PiS  ani nie jestem zwolennikiem tej partii. Za to ty jesteś brudną świnią która z każdego koryta będzie wpirdzielać.  A my codziennie pracujemy na takich gnoi bez zasad i moralności.

user
mz 81.161.203.154 18.06.2020

pewnie donosiła do obywatelskiej kontroli bo dość często mieli dokumenty niżeli zostały one podane na stronie urzędu miasta,  oć i utrata zaufania,  sam bym też tak zrobił jakbym miał jakieś podejrzenia..brawo 

user
jeżyk 83.28.163.172 11:28:40 18-06-2020

w takim razie Bakun będzie musiał zwolnić większość swoich współpracowników - zostanie tylko kilku przydupasów z kampanii, wiernych do bólu, ale przygłupawych - a Wy mieszkańcy patrzcie jak rozwijają się inne miasta

user
Op 5.173.48.225 12:34:40 18-06-2020

Dokumenty mogą również udostępniać radni . Nie wypowiadaj się i nie oceniaj tej kobiety jeśli nie masz na to dowodów

user
Gosc 195.136.177.58 17:09:29 18-06-2020
Każdy z radnych ma dostęp do dokumentów  i kazdy z nic mógł sprzedać najświeższe  wiadomosci. Podejrzenia a dowody to dwie różne sprawy.  Nie oskarżaj bo i ciebie bezpodstawnie można o wszystko oskarżyć.
user
Kasia 155.133.92.98 18.06.2020

Oj słychać kwik pisu i regii, którzy latami !!!! obsadzali swoimi urząd, spółeczki.

Jak tak czytam, że Kazimir był super to nie mogę się powstrzymać od śmiechu. Bardziej antypatycznego gościa bez pomysłu na posir to w życiu nie widziałem.

Bakun powinien już na początku skasować te kliki pisowskie i regiowe w mieście, a ludzie mówią, że ich bardzo dużo.

Nikt nie będzie płakał

user
przemyslanin 167.114.92.51 11:45:09 18-06-2020
To chyba niewiele miałaś do czynienia z p. Kazimirem. To człowiek, który wiedział, gdzie ręce włożyć, żeby ten cały posir jakoś funkcjonował. A jakie pomysły ma p. Ostrowska? Potańcówki dla seniorów? Fitness leidji dla swoich koleżanek? Dmuchańce na placu? Mycie basenu i pokazywanie tego na fejsbuniu? Same pozorne działania dla picu.  A teraz w Przemyślu mamy jedynie pokaz zmiany stołków na klikę kukizową, na ludzi bez doświadczenia, bez wykształcenia. To dopiero banda kolesiostwa. Mam nadzieję, że wkrótce wywiozą ich na taczkach. Przez dwa lata narobili jeszcze większy bajzel w mieście. Nieudacznicy, którzy nie mogą sobie poradzić nawet z koszeniem trawy. 2 lata mineło i ZERO efektów, poza obsadzaniem stanowisk kolesiami.
user
$$ 31.183.244.253 13:46:30 18-06-2020

do przemyślanin  -  zadam pytanie Panu ,ile i kiedy w jakich latach były organizowane przez POSiR  półkolonie dla dzieci ,czy ten Pan taki wszechstronny  nie widział takich potrzeb dla mieszkańców przez lata , będąc na stołku?

user
przemyslanin 193.70.13.31 19:57:53 18-06-2020

do $$: człowieku stuknij się w głowę!!! POSIR nie powinien być od tego. Oferta w mieście jest od lat wystarczająca, nie ma z tym problemu. A widziałeś, jak są organizowane te półkolonie przez POSIR? Dzieci  mają w planie chodzenie po Biedronce!!! Opiekunowe z łapanki z płacą minimalną! Zapytaj niezadowolonych rodziców z poprzedniego roku. pani dyrektor pomyliła sobie chyba instytucje ... posir to nie szkoła podstawowa


user
Perła 94.254.210.212 20.06.2020

To jak to wlasciwie jest, niby nadal jest zatrudniona ale przebywa na zwolnieniu, a  już jest ktoś inny wszedzie krzyczą  oszczędności a 2 Panie piastuja to stanowisko jakiś absurd. 

user
Yyy 31.0.36.172 21.06.2020

Nie podoba mi się to wszystko, atak na Kamińskiego, wywalenie z SLD prawie  Zapotockiego, opluwanie innych radnych. Próby zwalniania ludzi z pracy, fala chamstwa na sesji i po....


Co to za ludzie.... Pytam co?


user
. 91.240.223.32 21.06.2020

Awansujac na stanowisko kierownika, masz juz pewne wyobrazenie o swojej nowej pracy i czekajacych Cie zadaniach, jednak zderzenie planow i oczekiwan z rzeczywistoscia moze byc dosc bolesne albo co najmniej zaskakujace. W takich okolicznosciach latwo popelnic blad lub podjac niewlasciwa w danym momencie decyzje. Rywalizowanie z bylym liderem zespolu, szczegolnie wtedy, kiedy byl przez zespol lubiany i doceniany, moze zostac odebrane jako przejaw braku pewnosci siebie, poczucia bezradnosci, posiadania niewystarczajacych kompetencji i umiejetnosci, a nawet odczuwania strachu przed ocena zespolu.

user
Bartosz 31.0.43.127 08.07.2020

Czemu tu sie dziwic - ani p. Skrzypek ani p.  Kazimir nie zrozumieli kto jest ich nowym pracodawca. Za brak lojalnosci powinno się ich zwolnic dyscyplinarnie. Gdzie by Choma pozwolił sobie na "romansowanie" z opozycja pod swoim nosem!?! Jedyna różnica jest taka, że zwalniani nie mieli do kogo się pożalic :)

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium