Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
Wyjątkowe wyróżnienie dla franciszkanina reformaty
Były gwardian klasztoru oo. Franciszkanów Reformatów w Przemyślu o. Tadeusz Pawłowicz OFM odznaczony został medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”. To wyjątkowe odznaczenie, przyznawane przez biskupa polowego Wojska Polskiego.
Medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” to wyjątkowe odznaczenie, przyznawane przez biskupa polowego Wojska Polskiego. 14 czerwca br. otrzymał je były gwardian klasztoru oo. Franciszkanów Reformatów w Przemyślu o. Tadeusz Pawłowicz OFM.
fot. ze zbiorów własnych
Medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” to wyjątkowe odznaczenie, przyznawane przez biskupa polowego Wojska Polskiego. 14 czerwca br. otrzymał je były gwardian klasztoru oo. Franciszkanów Reformatów w Przemyślu o. Tadeusz Pawłowicz OFM.

Medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” jest dowodem uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację duszpasterstwa wojskowego. Ojciec T. Pawłowicz swoją posługą w pełni na niego zapracował. Odznaczenie zostało ustanowione w związku z jubileuszem 100. rocznicy powołania Biskupstwa Polowego w Polsce (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Adamski 148.81.203.50 30.06.2020

Brawo ksiądz Tadeusz

user
Tadeusz 79.191.89.24 30.06.2020

Człowieczeństwo w sutannie jednak istnieje.

Powinien być wzorem dla duchowieństwa w naszym mieście.


user
Banita Mateusz 85.89.174.188 30.06.2020

Wielki szacunek dla ojca Tadeusza. Gdyby wszyscy księża byli tacy jak ksiądz Tadeusz to mniej ludzi odchodziło by od kościoła i więcej by do niego wstępowało. Zawsze będę księdza wspominał jako człowieka, który był otwarty na ludzi, zawsze uśmiechnięty, zawsze pomocny, nie wykluczał żadnego czlowieka, nadążał za trudnymi czasami w jakich przyszło nam żyć. Dziękujemy ci ojcze Tadeuszu, szczęść Boże

user
Pozutywny przemyski obserwator 83.31.163.115 14:54:03 01-07-2020

I zaręczam że 99% takich jest choć jako ludzie mają różne charaktery. Pytam retorycznie , czy czy w twoim środowisku , miejscu nauki , pracy , wypoczynku , rekreacji itd. ba nawet w domu wszyscy  są  uśmiechnięci , zawsze na okrągło radośni , otwarci , naprawdę duchowni to tylko ludzie z wadami i swoimi problemami , stresem , czasem chorobami dlatego mimo twoich dobrych jak czytam chęci wszyscy nie są i nie będą nigdy jednakowi pod względem charakterów ,  wiedzy , wykształcenia czy jak widać na zdjęciu nawet tuszy czy wzrostu. Po prosto należy przyjąć że świat jest zróżnicowany , naukowo dowiedziono że nie ma na świecie ani jednego człowieka o tym samym genotypie , dlatego jesteśmy różni i niech tak będzie. choć wiem że w stosunku do księży czy zakonników są z reguły większe wymagania , nawet pod względem uśmiechu czy miłych słów. Jestem mile zdziwiony że w obecnej dobie szczególnie w internecie  kiedy głównie młodzi piszą kalumnie  o duchownych tylko źle , wrogo , obraźliwie i  często niesprawiedliwie oskarżająco i szkalująco   w przypadku tego zakonnika którego nie znam pisze się i ocenia tylko dobrze , a to już postęp , tak trzymać bo w 99% są oni naprawdę dobrzy.  I stał się cud,  stały krytyk Kościoła Katolickiego  i  mój stary adwersarz  Juda Tadeusz napisał o swoim imienniku pozytywnie , myślę że nie  względu na zbieżność imion.

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium