Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl
Radny Błachowicz chce odchudzić diety sobie i kolegom. Co na to radni?
Czy przemyscy radni obniżą sobie diety? Projekt uchwały w tej sprawie przygotował jeden z nich – Wojciech Błachowicz – szef struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej, kandydat na prezydenta w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.
fot. zbiory własne
Rada Miejska w Przemyślu liczy 23 radnych. Większość głosów posiada w niej koalicja tworzona przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia dla Przemyśla i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Czy w tej sytuacji propozycja płynąca z opozycji znajdzie uznan
Rada Miejska w Przemyślu liczy 23 radnych. Ich comiesięczna dieta wypłacana jest w formie ryczałtu, nieobecności na sesji lub posiedzeniach komisji powodują potrącenia. Przewodniczący rady otrzymuje 1987,27 zł, wiceprzewodniczący rady 1788,54 zł, przewodniczący komisji rady 1589,82 zł , radni inkasują po 1391,09 zł. Temat wynagradzania przedstawicieli lokalnego samorządu padł podczas ostatniej w ub.r. sesji. Wtedy ustalano wysokość pensji dla prezydenta Roberta Chomy (ok. 12 tys. zł brutto). Jego niedawny kontrkandydat w wyborach radny Wojciech Błachowicz (PO) postulował obniżenie gaży dla gospodarza miasta, co jednak nie znalazło uznania wśród większości. Niezrażony zadeklarował przedłożenie uchwały w sprawie niższych diet dla radnych.

 

fot. Jacek SzwicRadny Robert Bal z koalicyjnego Porozumienia dla Przemyśla, wiceprzewodniczący rady, pomysł Błachowicza uważa za populizm.

– To wyłącznie chęć przykucia uwagi wyborców i skierowania jej na własną osobę – ocenia. –  Przecież w poprzedniej kadencji znacząco obniżyliśmy diety. Ich dalsze cięcie nie przyniesie widocznych, znaczących oszczędności dla budżetu miasta. Oszczędności, owszem, są konieczne, ale w całej administracji i o takich należy konstruktywnie rozmawiać – kończy.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium