Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Piłka nożna bez kibiców, ale nie bez emocji
W końcu doczekaliśmy się powrotu piłki nożnej. Rozgrywki w Polsce i w Niemczech powróciły jako pierwsze, a za nimi w kolejce ustawiły się już kolejne ligi. Zdążyło już wystąpić nawet kilka ciekawych zjawisk typowych dla epoki, która zapanowała w wyniku wybuchu pandemii. Jednym i chyba najbardziej zauważalnym na pierwszy rzut oka są puste trybuny. Wciąż trudno się do tego wszystkiego przyzwyczaić, a największe zmiany dopiero przed nami.

Sa brak kibiców na trybunach nie jest w piłce nożnej niczym nowym. Nawet w polskiej lidze dość często występowały zakazy stadionowe, przez które fani nie mogli obejrzeć meczu na żywo. Mimo to dopiero teraz, gdy ich zabrakło, w futbolu zaczęto dostrzegać ich wartość. Może piłka nożna bez ludzi na trybunach jest rzeczywiście inną dyscypliną sportu, a może to zwykła ludzka potrzeba znalezienia dobrego powodu, aby trochę ponarzekać. 

Pusty stadion, ale zasady te same

Nie ma się co oszukiwać - kibice na meczu piłki nożnej są bardzo ważni, a ich udział niejednokrotnie przesądzał o ostatecznym wyniku. Potrafią oni wywrzeć presję na wszystkich uczestnikach spotkania, włącznie z arbitrami. Są takie stadiony, na których gościom gra się szczególnie trudno, jak Signal Iduna Park Borussii Dortmund czy Anfield Livepoolu - tam kibice potrafią ponieść swoich ulubieńców lub bardzo uprzykrzyć spotkanie rywalom. W Anglii kibice są bardzo aktywni i skupiają się mocno na dogryzaniu rywalom. 

Na Wyspach Brytyjskich nie obrywają całe drużyny, ale przede wszystkim pojedynczy piłkarze. Kibice w Anglii są bardzo świadomi tego, z kim mierzy się ich drużyna i znają słabości rywali. Wyzwiska i obraźliwe przyśpiewki są tam na porządku dziennym, a to, jak zawodnik sobie z tym poradzi jest już kwestią indywidualną. Zdarza się niejednokrotnie, że fatalny występ jest spowodowany presją lub niechęcią płynącą z trybun. Są jednak oczywiście piłkarze, na których takie działanie wpływa motywująco. Do tego potrzebny jest jednak bardzo silny charakter i doświadczenie zdobywane w trakcie wielu lat gry na wrogich terenach. 

Poza brakiem kibiców w piłce nożnej, jaką widzimy, nie dostrzegamy wiele większych zmian, nad którymi warto byłoby specjalnie się pochylać. 

Bonusy STS

Na powrocie piłki nożnej zyskała również branża bukmacherska. Firmy działające w Polsce mają dla swoich nowych graczy specjalne powitalne oferty z bonusami startowymi. Jedną z nich jest STS, gdzie nowi gracze mogą skorzystać z oferty powitalnej.

W jej skład wchodzą: darmowy zakład, cashback, czyli jednorazowy zwrot w przypadku przegranej oraz bonus 100% od pierwszego depozytu. Aby skorzystać z oferty, wystarczy kliknąć tutaj - STS bonus - i założyć nowe konto na stronie bukmachera, a w trakcie rejestracji wpisać kod promocyjny. 

Bonusy LVBet

Ofertę dla nowych graczy przygotował także LVBet. W przypadku tego bukmachera oferta powitalna składa się z promocji od dwóch pierwszych wpłat oraz freebeta, czyli darmowych środków na grę. Aby z niej skorzystać również trzeba założyć konto po kliknięciu w ten link - LV Bet bonus

Wspomniani bukmacherzy posiadają również promocje dla stałych graczy. Przed założeniem konta na stronie któregokolwiek z nich, warto zapoznać się z treścią poradnika, który przeprowadzi nowego gracza przez proces rejestracji, wytłumaczy sposób, w jaki działają poszczególne bonusy oraz to, jak dokonywać wpłat i wypłat. 

 

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium