Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Jarosław
Straciłeś pracę przez koronawirusa? Zgłoś się do armii
Od 15 czerwca ruszają szkolenia rezerwistów i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z armią. Zgłoszenia ochotników, którzy stracili źródło utrzymania przez epidemię koronawirusa, będą traktowane priorytetowo – zapewnia MON. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu czeka na chętnych.
Szkolenia rezerwistów  i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z armią ruszają już za kilka dni.
fot. archiwum ŻP
Szkolenia rezerwistów i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z armią ruszają już za kilka dni.

Zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka docelowo w całym kraju przeszkolonych ma zostać nawet 20 tys. osób. Ci, dla których będzie to pierwszy kontakt z wojskiem, będą odbywać tak zwaną służbę przygotowawczą i otrzymają miesięcznie wynagrodzenie w kwocie 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń. Uzyskają też status żołnierza rezerwy i będą mogli się starać o zatrudnienie w wojsku. Co istotne, priorytetowo traktowane będą zgłoszenia ochotników, którzy  w ostatnim czasie ze względu na epidemię stracili pracę. Rezerwiści mogą liczyć natomiast na miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych. I nowicjusze i rezerwiści będą mieli zapewnione zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Szczegółowych informacji udziela chętnym Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jarosławiu. W sprawie ćwiczeń żołnierzy rezerwy można dzwonić pod nr tel. 261 165 223, natomiast w sprawie służby przygotowawczej pod nr 261 165 221.

 

0 Komentarzy
Szanowni Państwo,
wokół tematu koronawirusa pojawia się wiele plotek. Do nas również docierają różne informacje, które staramy się weryfikować i potwierdzić oficjalnie albo nieoficjalnie, ale z niemal 100-procentową pewnością. Nie jest to niestety łatwe i zależne od nas. Natomiast nie będziemy pisać tekstów opartych na „ktoś coś powiedział”, bo to jedynie rodzi niepotrzebny chaos i panikę. A teraz potrzebne są spokój i przestrzeganie zasad. Niczego nie ukrywamy i o wszystkim będziemy RZETELNIE informować!
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy pod artykułami, mimo to prosimy serdecznie o powstrzymanie się od powielania w nich pogłosek. Bądźmy odpowiedzialni! Prosimy naszych Czytelników również o to, by polegali jedynie na ZWERYFIKOWANYCH informacjach.
Redakcja
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium