Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Region
„Zaginieni” uczniowie. Czy dostaną świadectwa?
Oficjalnie wszystko jest w porządku. Uczniowie z większą bądź mniejszą częstotliwością uczestniczą w zdalnej edukacji. Wielu z nich znakomicie sobie radzi, ale tylko i wyłącznie dzięki pieczy rodziców. Nieoficjalnie są jednak tacy, którzy za komputerem zasiadają rzadko lub wcale, a koniec roku szkolnego tuż-tuż. Co z promocją do następnej klasy?
Zdalna edukacja nie dla wszystkich dzieci jest prosta. Niektórym się nie chce, inni mają problemy z dostępem do internetu, niektórzy są niedopilnowani przez rodziców. Niestety, nie ma przepisu, jak i czy w ogóle takich uczniów klasyfikować.
fot. ze zbiorów własnych
Zdalna edukacja nie dla wszystkich dzieci jest prosta. Niektórym się nie chce, inni mają problemy z dostępem do internetu, niektórzy są niedopilnowani przez rodziców. Niestety, nie ma przepisu, jak i czy w ogóle takich uczniów klasyfikować.

– Z każdym uczniem mamy kontakt. Wiemy, co się z nim dzieje, kiedy nie uczestniczy w lekcjach zdalnych. Wielu z nich miało bądź cały czas ma problemy z dostępem do internetu. Niektórzy z logowaniem. Naszym obowiązkiem jest monitorowanie obowiązku szkolnego. Pierwszym ogniwem jest nauczyciel, który widzi, że uczeń nie loguje się do dziennika elektronicznego, na platformę dla niego przeznaczoną. Ten fakt zgłasza wychowawcy klasy, który swoimi sposobami próbuje ustalić, co się dzieje. Jeśli to się nie udaje, problem zgłasza do mnie. A ja jak najszybciej informuję o tym dzielnicowego, który udaje się do miejsca zamieszkania ucznia i tam bada sprawę – wyjaśniła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu Halina Kasyan (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Lol 5.173.72.35 12.06.2020

Właśnie kończę szkołę,mam "kolegę" debila w klasie który od początku zdalnego nauczania nie odebrał żadnego materiału od nauczycieli,nie ma problemów z netem,nie ma problemów ze sprzętem,jest po prostu leniem.Na chlanie rzecz jasna czas jest,jeśli ten osobnik skończy szkołę to dla wszystkich uczniów będzie to strzał w pysk.

user
wariat 193.242.142.166 12:47:01 13-06-2020

To czy skończy szkołę to jest sprawa między nim a szkołą ,a ty jesteś straszną mendą.Jak możesz tak  źle pisać o koledze ?

user
Lol 5.173.41.51 19:43:49 13-06-2020

"Kolega"jak widzisz jest w cudzysłowie bo to zwykły debil,i właśnie że jest to sprawa uczniów bo nie po to się staramy żeby imbecyl przeszedł nic nie robiąc przez 4 miesiące.Całe szczęście,nie przejdzie ani on,ani kilku innych durni.

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium