Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl
W Kupiatyczach już nie będzie śmierdzieć
Kolejne potężne zastrzyki finansowe otrzymały m.in. gminy Żurawica i Fredropol. Tym razem jako unijna dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie będzie przeznaczone na inwestycje wodno-ściekowe czyli m.in. budowę (modernizację lub przebudowę) oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej.
Na terenie gminy Fredropol nie wszystkie miejscowości były podłączone do oczyszczalni ścieków...
fot. ze zbiorów własnych
Na terenie gminy Fredropol nie wszystkie miejscowości były podłączone do oczyszczalni ścieków...

Na zatwierdzonej liście projektów znalazło się 61 wniosków z gmin i Zakładów Gospodarki Komunalnej z całego Podkarpacia. Wszystkie coś dostały... Wybudowane zostaną m.in. trzy oczyszczalnie ścieków oraz pięć stacji uzdatnia wody. Planowana jest również przebudowa trzech innych oczyszczalni ścieków. Na całym Podkarpaciu powstanie ok. 216 km sieci kanalizacyjnej oraz ponad 86 km sieci wodociągowej, a także 32 przydomowe oczyszczalnie ścieków w miejscach, gdzie ze względu na warunki ukształtowania terenu i rozproszoną zabudowę, trudno byłoby, bądź nie opłacałoby się ze względów ekonomicznych, wybudować sieci kanalizacyjne (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ORMO 31.0.23.233 15.06.2020

I pewnie mieszkańcom tych wiosek wciśnie się kit, że pieniądze dał Duda.

user
Skorpion 83.28.166.66 19:16:35 15-06-2020

Nie , zapewne Pan Trzaskowski z Warszawy w celu wyeliminowania uciązliwości przydomowej oczyszczalni ścieków w Warszawie.

user
kapus 5.173.32.69 15.06.2020

w kupiatyczach smierdzi ale gowna idą przez oczyszczalnie  lecz w kniazycach i darowicach dalej potoczek to sciek pomimo tego ze  mieszkancy właściele posesji podpisali umowy  i deklaracje  na wywoz scieków do oczyszczalni to czynnosc ta jest fikcją  mozliwą do skontrolowania i  skutecznej egzekucji .No bo proszę mi wyjaśnic jak to jest kiedy szambiarka jest w gospodartswie jeden raz  na pół roku a ma pojemnośc 5 metrow szesciennych to albo się ludzie nie myją i chodzą srać za stodołe i liscmi z buraków tyłek podcierają albo jawnie srają na podpisane deklaracje i umowy z wykonawcą i talej tony gowien mydlin proszków i płynow  wylewane jest do potoka  i smierdzi  ta biedna rzeka jak sciek.Gmino fredropol opamiętaj się ..prewencyjnie zadziałaj  skontroluj w razie naruszenia ukaraj bo brak reakcji też jest przestępstwem, za to ktoś jest odpowiedzialny za to ktoś ma wypłate z moich podatków i bierze hajs za nic nie robienie. Panie wójcie  bardzo proszę o reakcje,  a ty komentatorze  nie wpierdalaj polityki w to zagadnienie bo poniekąd ludzie na gminie nie są głupkami i nic im się nie da wcisnąc  a w szczególności kto daje rozdaje srodki na gminne inwestycje...

user
ORMO 31.0.23.236 08:33:03 16-06-2020

Trzeba wam tłumaczyć na tych wioskach przygranicznych, gdzie jest odbiór przede wszystkim TVP PiS, że to nie Duda daje pieniądze tylko rozdaje części społeczeństwa z naszych podatków. Rząd nie ma swoich pieniędzy. Czystość środowiska, w tym w gminie Fredropol ma gdzieś. Liczy się górnik. A ten, jak wiadomo, nie mieszka w Kupiatyczach.

user
darek 85.89.174.188 18:18:06 17-06-2020

Owszem płynął potoczki ścieku, ale... gdzie są mieszkańcy, odpowiada im to?

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium