Życie Podkarpackie nr 28/2020 Życie Podkarpackie nr 28/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 198/2020, Czwartek 16 lipca 2020 r., Marii i Benedykta
Opublikowano
Przemyśl
Przemyscy policjanci oddali krew
Samorząd studencki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zorganizowali akcję zbiórki krwi. Tym „życiodajnym płynem” podzieliło się 30 krwiodawców, wśród nich przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
Przemyscy policjanci oddali krew
fot. KMP Przemyśl

Akcja odbyła się w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Oprócz policjantów, krew oddali m.in.: żołnierze, pielęgniarki i studenci.

– Doskonale wiemy jak potrzebna jest krew. Szczególnie ofiarom wypadków drogowych, osobom przewlekle chorym i innym, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują tego cennego daru, szczególnie teraz kiedy zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Ta akcja to przede wszystkim chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, ale również promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym – powiedziała oficer prasowy KMP w Przemyślu podkomisarz Marta Fac, która także była jednym z honorowych krwiodawców.

Przemyscy policjanci oddali krew
fot. KMP Przemyśl
Przemyscy policjanci oddali krew
fot. KMP Przemyśl
Przemyscy policjanci oddali krew
fot. KMP Przemyśl
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ocieplanie wizerunku nie przejdzie - nie tym razem 185.25.123.130 06.06.2020

No i zaczęło się. Najpierw kulsoneria zszargała swój wizerunek mandatując ludzi za jazdę na rowerze, mycie pojazdu w myjni czy siedzenie solo na ławce w parku w miesiącu kwietniu tym samym pokazując jak mentalnie tkwią w czasach PRL-u, a teraz muszą krwi własnej dawać sobie utoczyć licząc, że zapomnimy. Otóż nie, nie zapomnimy wam tego. 

user
Asdf 37.47.109.226 07.06.2020

Najpierw wyjdździe  nentaknie zz PRL.

nr 28/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium