Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Samorząd musi dochodzić rekompensat za opóźnienia w płatnościach
Mimo przyjęcia przez radę miejską uchwały o niedochodzeniu rekompensaty za koszty odzyskiwania należności, przedsiębiorcy się skarżą, że opłaty nadal są naliczane. Przepisy pozwalają bowiem na zwolnienie z tej opłaty tylko tych, którzy mają niewielkie zaległości.
Rada miejska podjęła uchwałę „w sprawie niedochodzenia rekompensaty za koszty odzyskiwania należności”. Zmieniła ona jednak sytuację tylko wąskiej grupy przedsiębiorców.
fot. Paweł Bugira
Rada miejska podjęła uchwałę „w sprawie niedochodzenia rekompensaty za koszty odzyskiwania należności”. Zmieniła ona jednak sytuację tylko wąskiej grupy przedsiębiorców.

Przepisy dają możliwość dochodzenia rekompensaty za koszty odzyskiwania należności, a jej wysokość jest uzależniona od kwoty zaległości. W przypadku wartości świadczenia do 5 tys. zł wynosi równowartość 40 euro, między 5 a 50 tys. zł – 70 euro, a powyżej 50 tys. zł – 100 euro. Regulacje te mają zapobiegać zatorom płatniczym, ale jak wskazują przedsiębiorcy – w relacjach biznesowych nie są stosowane nagminnie. Tymczasem samorząd Przemyśla nalicza te opłaty już za jeden dzień zwłoki.

16 marca rada miejska podjęła uchwałę „w sprawie niedochodzenia rekompensaty za koszty odzyskiwania należności”. Zmieniła ona jednak sytuację tylko wąskiej grupy przedsiębiorców (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
bbb 79.191.65.15 07.06.2020

Wracając do ostatniej sesji Rady Miasta  to pani Radna pojawiając się na jedynej sesji od dłuższego czasu nieobecności  i przyjmując stanowisko na  szefa komisji kultury to naprawdę szok. Nie ukrywajmy dieta Radnego jest nie mała , a jeszcze dochodzi do tego dodatek od komisji.   Kidy nastapia czasy, ze ktos sie zrzeknie sam mandatu i powie przepraszam nie mam czasu dla spraw społecznych, kandydowanie to jedna wielka moja pomyłka. 

user
$$ 31.183.244.253 10:10:21 08-06-2020

należy zmienić prawo by lokalne społeczeństwo,które zostało oszukane przez takiego osobnika  mogło go ODWOŁAĆ z funkcji radnego i pozbawić go stołka w RM i sporych diet/ to byłby BAT na takich CWANIAKÓW lecących tylko na kasę podatnika/ . Na obecny czas my jako mieszkańcy nie możemy NIC zrobić.

user
miś 185.38.225.7 07.06.2020

bo jej się to po prostu należało-parafrazując niejaką "becię"

user
ale 31.183.148.167 08.06.2020

I znowu ta radna.Tak na sile, choc temat artykułu zupełnie inny.

Czy to jakas bohaterka narodowa.?

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium