Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
Pracownicy: – W MOPS-ie jest mobbing. Dyrektor: – To szkalowanie mojej osoby
Mobbing, nierówne traktowanie pracowników przy ustalaniu wynagrodzeń, brak dialogu i ignorowanie podwładnych – to niektóre zarzuty, jakie wobec dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu kieruje NSZZ „Solidarność” w tej instytucji. On nazywa te zarzuty kuriozalnymi i traktuje jako próbę szkalowania jego osoby.
Dyrektor MOPS-u Piotr Hryniszyn: – Jest to kolejna publiczna próba szkalowania 
mojej osoby przez związek zawodowy NSZZ „Solidarność”. Podnoszone kwestie nie znalazły odzwierciedlenia w wystąpieniu pokontrolnym, ani w nakazie Państwowej Inspekcji Pracy. W MOPS działa trzy organizacje związkowe i tylko ze strony „Solidarności” brak jest woli porozumienia.
fot. Paweł Bugira
Dyrektor MOPS-u Piotr Hryniszyn: – Jest to kolejna publiczna próba szkalowania mojej osoby przez związek zawodowy NSZZ „Solidarność”. Podnoszone kwestie nie znalazły odzwierciedlenia w wystąpieniu pokontrolnym, ani w nakazie Państwowej Inspekcji Pracy. W MOPS działa trzy organizacje związkowe i tylko ze strony „Solidarności” brak jest woli porozumienia.

O sporze w MOPS-ie pisaliśmy w lutym br. Wówczas trwała jeszcze w tej instytucji kontrola Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). W trakcie był także proces w sądzie pracy, jaki dyrektorowi wytoczyły dwie pracownice. Zdaniem kobiet zastosowanie wobec nich kar dyscyplinarnych było bezpodstawne. Sąd podzielił ich opinię, ale dyrektor zapowiedział odwołanie. Sprawa będzie więc mieć swój dalszy bieg w II instancji.

Znana jest już także treść protokołu z kontroli PIP. Zdaniem pracowników, którzy nie zgadzają się z polityką nowego dyrektora (Piotr Hryniszyn zarządza MOPS-em od roku), najważniejszym i niepodważalnym zarzutem jest mobbing.

 

Ciągła krytyka i ośmieszanie

W trakcie kontroli inspektor PIP przeprowadziła anonimową ankietę wśród 30 losowo wybranych pracowników. W 11 przypadkach wskazano na występowanie agresji słownej, w 10 na (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
24 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kysy 31.183.248.188 14:50:21 04-06-2020

Czy tu chodzi o tę maszynę do lodów?

user
J23 195.136.179.117 03.06.2020

Zdziwiony nie jestem

user
Mira 185.25.123.145 03.06.2020

W każdej firmie jest jakiś szef - on rządzi, ale i odpowiada za wszystko.

Pracownik któremu się to nie podoba ma 2 wyjścia - albo się dostosować, albo podziękować za współpracę.

I wtedy wszyscy na tym skorzystają, bo może nagle okazać się, że wcale w tej pracy nie był taki niezbędny jak mu się wcześniej zdawało...

A szef i tak sobie poradzi :))

user
112 79.191.64.60 03.06.2020

Ja mam inne zdanie....można rządzić w bardziej cywilizowany  sposób...napewno nie przez stosowanie mobiingu ....skoro nie radzi sobie z emocjami może odejść. I zacząć się leczyć 

user
Mira 185.25.123.145 19:39:47 03-06-2020

No może.

Ale jak pracownik jest niereformowalny, mówi mu się coś 100 razy, a on nie pojmuje dalej elementarnych spraw, to nawet święty by nie wytrzymał.

Ale za to do bankomatu umie bezbłędnie trafić. 

user
Koziol 79.191.64.60 03.06.2020
Widać wiele się nauczył będąc dyrektorem w ośrodku dla ofiar przemocy. Wie jak ja  stosować 
user
Jack 81.161.192.163 03.06.2020

Temat jest krótki czego się spodziewaliście po takiej władzy a będzie jeszcze gorzej. A w sprawie mobbingu proponuję nagrać kilka nękających rozmów ( dziś nawet komórka ma taką możliwość) i do sądu i problem rozwiązany. 

user
Mira 185.25.123.145 21:16:30 03-06-2020

Sądy zamknięte - pandemia ????

user
Jack 81.161.192.163 07:46:12 04-06-2020

Do Mira. Wystarczy sprzedać niusa prasie dodając,że szef jest z PiSu od razu Pan Sabina przyjedzie program zrobić.

user
marika 31.183.176.95 03.06.2020

Tak to można każdego szefa wykończyć a jeszcze wymogi że każdemu po równi i czy się stoi czy się leży kazdemu po równi się należy :) więc po co się starać w pracy lepiej olewać..

user
$$ 31.183.244.253 00:27:09 04-06-2020

a pewnikiem towarzystwo pracowników na stołkach przez poprzednie długie lata przywykło do laby i obijania się po kątach w swoich pokoikach biurowych .Nagle nastał  inny dyrektor postanowił wymagać i  zrobił się alarm    ""czego on od nas chce??""" przez całe lata było OK !

user
Mieszkaniec 155.133.92.98 04.06.2020

Trudno się dziwić, jeśli dotychczas ktoś brał kilka lub kilkanaście dodatków specjalnych (czy słusznie to sprawa dyskusyjna - z uwagi na kiepski stan finansów miasta), a teraz nagle osoby zostały odstawione od finansowego CYCA to trudno się dziwić, że jak się zabiera "dziecku zabawki" zaczyna płakać i czuć się skrzywdzone, mobbingowane. Pan Piotr pewnie też nie jest idealny, jak każdy z nas ma swoje ułomności, ale czasem faktycznie nerwy mogą puścić.

Pracownicy MOPS - u przez byłego Dyrektora (którego owinęli sobie wokół palca) przestali czuć umiar w "jedzeniu i piciu" taka jest prawda. Wystarczy sięgnąć do wyników przeprowadzonych kontroli i zobaczyć jak to się kręciło przez ostatnie lata. Po latach tłustych czs na lata chude - tyle w temacie.


user
Dżesika 37.47.146.15 04.06.2020
Zgadzam się, przez wiele lat żyli jak lordowie bo Dyrektor był dupa i dawał co chcieli. Zapłacił za to bardzo słono w myśl zasady masz miękkie serce to musisz mieć twardą d...e .... .
user
ronald 195.75.235.1 14:13:36 05-06-2020
to on był dupa czy miał miękkie serce?
user
gość 31.183.176.95 04.06.2020
dla mnie najśmieszniejsze że w takiej biurowej instytucji niewielkiej przecież działają TRZY związki zawodowe :) :) :)    wiec człowieku nie jest ważne czyś kompetentny ,pracowity  itp.  ważne żebyś gdzieś ZAPISAŁ  ..........
user
posiadacz smartfona 185.25.123.130 04.06.2020

Dlatego też, jak się ma takiego kontrowersyjnego przełożonego wszelkie wizyty u jegomościa w gabinecie należy nagrywać na telefonie. Wtedy, jeżeli rzeczywiście szkaluje, poniża, uprawia mobbing itp. karalne praktyki, to się ich tak łatwo nie wyprze. Telefon każdy ma, w każdym jest dyktafon więc trzeba go zacząć używać.

user
Tomek 185.25.123.203 04.06.2020

Jest kwik pracowników w MOPS'ie bo trzeba teraz pracować.


user
Aniol 46.7.104.228 04.06.2020
Przykręcił kurek i się nie podoba. Teraz pewnie po terenie trzeba jeszcze do biura wrócić, koniec z zakupami w trakcie pracy. Dla niektórych to szok pracować w wyznaczonych godzinach.  Podopiecznych też trzeba lepiej kontrolować bo potem tragedia i wina ośrodka że nie kontrolował
user
Kornik 195.136.178.229 05.06.2020

Widzę że tu sami znawcy pracy w Mopsie.  Na etatach tam zatrudnieni czy co? A może korzystający? Ja tam nie widzę różnicy w pracy pracownika. Odwiedzał mnie idostawałem kasę przedtem i dostaje teraz.  To pracował czy nie ?

user
jaś 195.75.235.1 14:11:52 05-06-2020

a Ty pracujesz czy nie ?

user
Mz 37.248.212.100 05.06.2020

Oj urwało się.. 

user
odwiedzaj 188.114.89.209 08.06.2020

A czy ktoś może wie ,od kiedy ta instytucja zostanie otwarta dla odwiedzających ?

Faktem jest ,że atmosfera tam panująca jest co najmniej dziwna od jakiegoś czasu.

user
G 91.212.30.30 19.06.2020

I niech sie nauczy jezdzic na rowerze - bo jezdzi jak baran

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium