Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 218/2020, Środa 5 sierpnia 2020 r., Marii i Stanisławy
Opublikowano
Przemyśl
Forum Rozwoju Przemyśla walczy o ścieżkę rowerową do granicy w Malhowicach
Kilka tygodni temu poinformowaliśmy o wycofaniu się Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie z budowy ścieżki rowerowej przy modernizowanej i rozbudowywanej drodze wojewódzkiej 885 Przemyśl – Malhowice, prowadzącej do mającego tam powstać polsko-ukraińskiego przejścia granicznego. Sprawą od początku zajmuje się Stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla.
Na razie pierwotnie planowanej ścieżki rowerowej na odcinku drogi wojewódzkiej Przemyśl – Malhowice nie będzie. Być może apel Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla i ich racjonalne argumenty zmienią decyzję władz województwa podkarpackiego.
fot. Mariusz Godos
Na razie pierwotnie planowanej ścieżki rowerowej na odcinku drogi wojewódzkiej Przemyśl – Malhowice nie będzie. Być może apel Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla i ich racjonalne argumenty zmienią decyzję władz województwa podkarpackiego.

To oni, po skierowaniu zapytania do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie oraz wójta gminy Przemyśl Andrzeja Huka, dowiedzieli się, że pierwotnie planowanej ścieżki rowerowej jednak nie będzie. – Tę informację przyjęliśmy ze sporym rozczarowaniem, przy tak rozległej inwestycji trasa rowerowa bowiem powinna być jej podstawowym elementem. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę jej popularność wśród rowerzystów, jak również bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
9 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jo 81.161.205.15 15.06.2020

Niech od razu rondo zrobią na skrzyżowaniu Obozowej z Herburtów

user
zdm 94.254.231.145 15.06.2020

rondo .....po co . juz widac jak wiesniaki jezdza na rondzie na gorze z zewnetrznego pasa na wprost  w kierunku przemysla. a policja tylko stoi i łapie na radar pod górę zamiast  uczyc jeżdzić hołote ze wsi.Przeciez nie wjadę wielką predkością na rondo  to zrozumiałe, bezsensowne też jest ze policja łapie na radar na dole śłowackiego zza ekranów dzwiekochłonnych,przecież tam jest zwężka  bo budują most  i samo z siebie należy jechać bardzo wolno, albo policja coś nie teges albo jakiś złośliwy cwel dzwoni i muszą stac. pewnie złośliwy kutas zcwelony zadaje syzyfową pracę policji ale jak bedzie przejście to cwel nie uśnie jak kabany zaczną pod góre redukować biegi.

user
Tadeusz 79.191.89.22 10:33:24 15-06-2020

Miastowy w pierwszym pokoleniu odcina się stanowczo i wulgarnie  od swoich  chłopskich korzeni.

Szkoda.W chwili obecnej to właśnie wieś jest najbardziej stateczną częścią naszego społeczeństwa

user
Tadeusz 79.191.89.22 15.06.2020
Żadnej rowerowej ścieżki nie będzie i już.Nasze regionalne władze  świeckie jak i duchowne nie jeżdżą rowerami.Nadal rozkoszują się samochodami.A cykliści nie chodzą do kościoła w niedzielę tylko jadą w plener.Gdzież tak można.
user
Colnago 37.248.250.175 15.06.2020

Dlaczego na forum nie ma cyklistów,trzeba piętnować  Wojewodę,Wójta Gminy Przemyśl i przypominać, że mamy XXI wiek i obecnie budowa drogi wraz  z pasami dla rowerzystów to zwykły obowiązek.

user
budujemy ścieżkę rowerową 85.89.174.205 15.06.2020

Jest to kolejna bardzo dobra inicjatywa ze strony Forum Rozwoju Przemyśla dlatego, że

- ścieżki rowerowe to bardzo ważne elementy infrastruktury drogowej 

- wpływają na poprawę bezpieczeństwa

- znacząco polepszają dostępność komunikacyjną dla mieszkańców i turystów

- stanowią atrakcje turystyczną ponieważ często prowadzone wzdłuż ciekawych historycznie i krajobrazowo miejsc

- usprawniają ruch samochodowy i ciężarowy ponieważ rowerzyści nie są zmuszenie do korzystania z dróg publicznych

- ścieżki rowerowe są bardzo często wykorzystywane przez osoby jeżdżące na łyżworolkach, wrotkach czy popularnych coraz bardziej longboard'ch i hulajnogach

user
$$ 31.183.244.253 17:55:02 15-06-2020

rozsądny i rzeczowy wpis tylko zastanów się  kto Cię człowieku wysłucha ten POLITYCZNY  ograniczony umysłowo wojewódzki  i  warszawski polityczny   PISowski   BETON im we łbach tylko profity i władza reszta nie ma znaczenia

user
żadnej ścieżki NIE będzie. Amen 185.25.123.130 15.06.2020

Żaden porządny Polak, Katolik, wyznawca świętości Świętego Jana Pawła II, słuchacz Radia Maryja, widz Telewizji Trwam, coroczny uczestnik pielgrzymki na Kalwarię i do Częstochowy nie poprze marnowania grubych milionów z pieniędzy podatnika na jakieś lewackie fanaberie w stylu ścieżek rowerowych, z których korzystają potem P-E-D-A-Ł-U-J-Ą-C różne dziwne elementy, ukryta opcja niemiecka, liberałowie czy jakieś tam LGBT. Jest tyle jeszcze kościołów do wyremontowania, przydrożnych kapliczek do odrestaurowania, najnowsze Dzieło Ojca Tadeusza z Torunia do dofinansowania, pomników Wielkiego Wadowiczanina do postawienia a oni mają czelność jakiejś bezsensownej ścieżki się domagać. Widać, że szatan mąci im umysły. Pomódlmy się bracia i siostry Katolicy o ich opamiętanie by nie wygłaszali herezji o ścieżkach rowerowych.

user
cyklista 77.111.245.12 10:42:51 18-06-2020

Żenujące

nr 31/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium