Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Region, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
Nie rozliczyłeś się z fiskusem? To już ostatni moment!
W tym roku, ze względu na szczególną sytuację epidemiczną, związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, zeznania podatkowe za 2019 r. można składać do 1 czerwca. W dodatku bez żadnych konsekwencji. Jeśli więc nie dostarczyłeś swoich PIT-ów do urzędu skarbowego, musisz się pośpieszyć.
Wypełnione deklaracje podatkowe można złożyć tradycyjnie, w formie papierowej lub przez usługę Twój e-PIT bądź e-Deklaracje.
fot. archiwum KAS
Wypełnione deklaracje podatkowe można złożyć tradycyjnie, w formie papierowej lub przez usługę Twój e-PIT bądź e-Deklaracje.

Dotyczy to wszystkich zeznań rocznych, a więc: PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Wypełnione deklaracje podatkowe można złożyć tradycyjnie, w formie papierowej lub przez usługę Twój e-PIT bądź e-Deklaracje.

Mimo ze standardowy termin składania zeznań w „skarbówce” minął 30 kwietnia, w tym roku wyjątkowo można złożyć PIT do 1 czerwca (jako że 31 maja br. to niedziela, czyli dzień ustawowo wolny od pracy, termin przesuwa się na poniedziałek, tj. 1 czerwca). Nie poniesiemy za to żadnych konsekwencji, a więc nie zapłacimy odsetek za zwłokę.

 

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium